PDA

Zobacz pełną wersję : Zła ścieżka dostępu do plików



zdzisiu3
07-02-2010, 13:42
Witam!
Jestem początkującym użytkownikiem Joomli. Kilka dni temu postanowiłem ją zainstalować, instalacja przebiegła bez większych problemów. Później (nie wczytałem przykładowych danych) postanowiłem dodać kilka nowych modułów. W ten sposób dodałem moduł logowania. Chciałem sprawdzić jak działa funkcja przypominania hasła i tu nagle ku wielkiemu zdziwieniu przeglądarka wyświetla błąd że tego pliku nie ma na serwerze. Sprawdziłem to i takiego nie było, ale ścieżka dostępu w przypominaniu hasła miała ciąg /public_html/component/user/remind a na serwerze wprost z wgranej nie zmienianej paczki była pod scieżką /public_html/components/com_user/views/remind. Taka sytuacja nie zdarzyła się tylko się z tą opcją ale też kilkoma innymi. Proszę o pomoc.
Z góry dzięki

moje
07-02-2010, 13:50
A jakiego szablonu używasz? Być może twój szablon korzysta z takiego tworu jak nadpisywanie szablonem i tam w zmodyfikowanym elemencie jest błąd.
O szablonach możesz poczytać na wiki:
www.wiki.joomla.pl

zdzisiu3
07-02-2010, 13:59
Korzystam z JA_Purity

ppilus
07-02-2010, 15:46
Może zamiast dochodzić co i dlaczego nie działa zainstaluj Joomla! na nowo. Wczytaj przykładowe dane ...
Potem wczytaj się w http:wiki.joomla.pl a dopiero na samym końcu w razie niejasności, tudzież nietypowych zachowań cms pytaj na forum co począć ;)

zdzisiu3
07-02-2010, 16:36
Przykładowe dane już wczytywałem i nic nie pomogło

zdzisiu3
09-02-2010, 18:27
Znalazłem błąd. W jednej książce a dokładniej "Komputer Świat ekspert - biblioteczka - Joomla w praktyce" było napisane aby użyć opcji Proste adresy oraz że należy korzystać z mod_rewrite i tu tkwił błąd. Temat uznaję za zamknięty.