PDA

Zobacz pełną wersję : Grupy społecznościowe



magdaa
07-02-2010, 17:51
Zachęcam do tworzenia oraz włączania się w grupy społecznościowe :)
http://forum.joomla.pl/group.php

Na chwilę obecną utworzyliśmy jedną kategorię: Fani komponentów. Dopisujcie propozycje kategorii grup: będziemy dodawać.

W chwili obecnej mamy jedną grupę założoną przez boboskuna :) Do grup można się dopisywać, wypisywać, tworzyć samodzielnie i prowadzić tam różne dyskusje itp. W wolnym czasie postaram się podać więcej szczegółów na temat uprawnień itp. Pozdrawiam

zwiastun
07-02-2010, 18:09
Gdy zadałem to pytanie niepublicznie, usłyszałem w odpowiedzi, ze plemiona wymarły już dawno.
A zadałem, bo:
Grupy społecznościowe to kolejna śmieszna kalka z języka angielskiego: social groups - grupa społeczna. A że społeczna to "normalna", więc żeby było "nienormalnie", to mamy potworki językowe czyli grupy społecznościowe. Jakoś nie przyszło tłumaczom do głowy, by social club tłumaczyć na klub socjalny czy społecznościowy, przetłumaczyli "towarzyski".
Angielskie social groups na polski można by przełożyć właśnie grupy towarzyskie, czy krócej "towarzystwa", choć to akurat mocno się kojarzy ze stowarzyszeniami (zarejestrowanymi). No ale wiadomo, jak to ze skojarzeniami.
Plemiona to nie mój pomysł, ale niejakiego Seth Godin, autora książki wydanej przez Helion:
Plemiona 2.0. Zostań internetowym przywódcą. Można w niej znaleźć takie poglądy-definicje:
Silne plemię pod wezwaniem
1. DAWNIEJ mianem plemienia określaliśmy grupę powiązaną ze sobą pokrewieństwem, obszarem zamieszkania, językiem, kultem religijnym i zależnościami ekonomicznymi.
2. OBECNIE, kiedy granice między państwami zacierają się, a narodowość nie jest już kluczowym elementem powiązań społecznych, ta definicja w fascynujący sposób wyewoluowała.
3. PLEMIĘ dziś to grupa ludzi przywiązanych do jednej, wspólnej idei, celu, pomysłu na życie prywatne czy zawodowe. Nie łączy ich przymus, ale chęć bycia spójną i pełną pasji grupą.
4. INTERNET sprawia, że plemię może rozszerzyć pole oddziaływania. Blogi, portale społecznościowe — możliwości są tysiące. Każde plemię potrzebuje przede wszystkim dwóch rzeczy: PRZYWÓDZTWA oraz związków z innymi ludźmi. To jest Twoja szansa — możesz ZNALEŹĆ lub STWORZYĆ plemię i przewodzić mu.

Sugeruję by używać konsekwentnie zamiast grupy społecznościowe słowa "plemiona" - krócej, ciekawiej, niepotwornie. Co sądzicie?

KejeN
07-02-2010, 18:18
@ Zwiastun Jestem za:D
Plemiona ciekawie brzmią i kojarzą się m.in z Afryką a skoro nasz ulubiony CMS ma swą nazwę w języku Suahili to dobry kierunek skojarzeń wg mnie.

sunpietro
07-02-2010, 18:44
kontrowersyjnie, ale bardzo fajnie
polska społeczność Joomla będzie się wyróżniać jako jedno plemię ;)

trzepiz
07-02-2010, 18:44
Gdy zadałem to pytanie niepublicznie, usłyszałem w odpowiedzi, ze plemiona wymarły już dawno.:) Zwiastun, byłem w amoku pracy nad forum ... Teraz poprę tę ideę

magdaa
07-02-2010, 21:10
fantastycznie! widzę nowe "grupy", "plemiona" sama nie wiem ... ale super!

co do nazewnictwa: nie jestem polonistą (co często widać po moich wypocinach na forum i nie tylko) jestem prosty człowiek - dla mnie plemiona jakoś mi nie pasują. Mimo to, co będzie, to będzie dobrze. Grunt, żeby było!

KYCu
07-02-2010, 21:26
Brygady xD

moje
07-02-2010, 21:28
Może samo słowo Grupy (bez Społecznościowe) wystarczy?
Na myśl przyszły mi inne słowa:
Zgrupowania.
Sub grupy.
Zgromadzenia.
Klany - kojarzy mi się z grami i serialami.

EDIT:

Może by tak zmienić kategorię z "Fani komponentów" na "Fani rozszerzeń"?

KYCu
07-02-2010, 21:35
może po prostu Grupy PCJ albo jak napisał @moje - "Grupy" i tyle ;)

Jola
07-02-2010, 22:43
Szykuje się chyba referendum :)
grupa, wspólnota, plemię, szczep, ród, zespół, klan, odłam, partia, klub, horda .....
Może jakaś nazwa własna? ;)

moje
07-02-2010, 22:58
... Może jakaś nazwa własna? ;)
Brzoskwinki Zwiastuna :D

A tak bardziej poważnie to może Oddział PCJ?

magdaa
11-02-2010, 01:00
Widzę, że opcja zakładania grup cieszy się coraz większym powodzeniem! Cieszy to :)

jaguar
26-03-2010, 14:24
może Groopies. jest nietypowe i łatwo skojarzyć .

moje
26-03-2010, 16:01
jaguar, najpierw radziłbym, sprawdzenie znaczenia tego słowa ;)

jaguar
27-03-2010, 04:09
jaguar, najpierw radziłbym, sprawdzenie znaczenia tego słowa ;)
Groupie (wym. grupi) to miłośniczka zespołu muzycznego, za którym podąża w poszukiwaniu erotycznej lub emocjonalnej bliskości. Słowo groupie wywodzi się z angielskiego group (grupa) właśnie w odniesieniu do grupy muzycznej, ale obecnie ma szersze zastosowanie.
Sprawdziłem :P
Myślę, że nadanie takiej nazwy jest i tak większym postępem niż zrobienie z winniczka ryby lądowej.

alja9
27-03-2010, 10:38
W takim razie ja jestem za BRACTWEM... (chociaż nie mam zastrzeżeń ani do GRUPY ani do tego aby być skwaw w PLEMIENIU)
Bractwo kojarzy się z emocjami, ciekawymi dążeniami, ze wszystkim co tajne i owiane sekretami pomimo iż niby tak wolnodostępne i jawne..
No i sama hierarchia w bractwie przedstawia się interesująco, dość adekwatnie do hierarchii na naszym forum i do stopnia wiedzy o Joomla!:)


edytuję
żeby nie było wątpliwości: "społeczność" i "grupy" podoba mi się jak najbardziej

moje
27-03-2010, 15:47
Rozumiem, że kolega poszukuje "erotycznej lub emocjonalnej bliskości" (np.) z rozszerzeniami Joomla? ;)

jaguar
27-03-2010, 23:32
no dobra, poniosło mnie. niech będą bractwa. poczujmy się jak w falloucie. ;)

moje
10-04-2010, 15:03
A czy można zrobić tak, że z jednej grupy widnieje jeden najnowszy wpis w boksie po prawej?