PDA

Zobacz pełną wersję : Jak zrobić artykuł w nowym oknie bez bocznego menu...?



mexx
07-02-2010, 23:26
Witam, mam pytanie bo nie bardzo mogę znalezc odpowiedz w wyszukiwarce. Jest dużo różnych galerii w Joomli ale nie ma takiej jakiej szukam. Czy ktoś mogłby podpowiedzieć jak stworzyć taką galerie, w której zdjęcie jest na całej szerokości strony oraz każde następne poniżej pierwszego? Coś podobnego do tego http://rallyphotos.cz/photos/wrcpoland09/ Mysle ze najprostrzym sposobem jest zrobić artykuł z samymi zdjeciami, tylko jak zrobić aby po kliknieciu w link artykuł otwierał się w nowym oknie bez okien bocznych? Chciałbym uniknać paska dolnego przy przeglądaniu zdjęć, ponieważ strona głowna ma 800 pix szerokości a zdjecia np 900. Bedę wdzieczny za każda sugestie...
Pozdrawiam

moje
08-02-2010, 01:09
A nie lepiej zrobić galerię, przy użyciu komponentu galerii, a w modułach ustawić aby nie były wyświetlane dla strony z galerią?

ppilus
08-02-2010, 08:37
Zważ tylko, że na podanej stronie to nie jest galeria tylko zdjęcia umieszczone w artykule.
Jeżeli zamierzasz robić coś podobnego to zdecydowanie odradzam. W podanym przykładzie użytkownik jest zmuszony czekać ... aż mu się wczyta 20 MB !!! zdjęć. Średnia przyjemność, zwłaszcza przy niezbyt szybkim łączu.
Wg mnie zdecydowanie lepszym rozwiązaniem byłaby galeria generująca miniaturki i pozwalająca przeglądać duże zdjęcia np. w lightbox.

mexx
08-02-2010, 21:48
A nie lepiej zrobić galerię, przy użyciu komponentu galerii, a w modułach ustawić aby nie były wyświetlane dla strony z galerią?
Masz na myśli zrobić galerie bez jej wyświetlania? Troche nie rozumiem, mogłbyś jaśniej?

Jeżeli zamierzasz robić coś podobnego to zdecydowanie odradzam. W podanym przykładzie użytkownik jest zmuszony czekać ... aż mu się wczyta 20 MB !!!
Nie zgodze się. Galerie, które zamierzam linkować w calości będa miały max 4-5MB, a dziś wiekszość osób ma wiecej niż 1 Mb/s. Osobiście wole wgrać wolniej cała galerie i odrazu decydować, na którym zdjęciu się skupiam niż pojedyńczymi klikami klikać w miniaturki lub next. Zdjęcia na przykładzie w wygodny sposób można przesuwać scrollem.
Wracając do pytania, jak stworzyć artykuł, który po kliknieciu otworzy się bez bocznych kolumn? Probowałem zrobić artykuł nie skategoryzowany, do niego link w menu zewnetrznym ale nie otwiera się. Czy łatwiej postawić drugą strone na serwerze tylko z galeriami (artykułami) i w pierwotnej tylko podlinkować do nich? Nie wiem czy to nie bedzie jazda z Katowic do Warszawy przez Szczecin...

ppilus
08-02-2010, 22:14
Twoja strona i zrobisz jak chcesz.
Zawsze możesz spowodować/zrobić, by po kliknięciu w daną pozycję menu boczne kolumny znikały. Poczytaj np. http://wiki.joomla.pl/Ukrywanie_kolumn
lub danej pozycji menu przypisać inny szablon (jeżeli będzie Ci łatwiej).

mexx
09-02-2010, 17:20
Dzięki za pomoc, jednak zlece zrobienia czegos takiego. Jeśli ktoś byłby wstanie coś podobnego zrobić, proszę o kontakt na mexx5(wiadomo co)op.pl
Pozdrawiam