PDA

Zobacz pełną wersję : kombinacja Ctrl + minus = ucieka prawa kolumna - pomoc potrzebna



tomsson
08-02-2010, 03:06
kiedy użyje kombinacji klawiszy Ctrl + - w celu "zeskalowania" widoku strony, wówczas prawa kolumna ucieka na dół.

gdzie szukać przyczyny ? zechciałby ktoś rzucić okiem ?

http://wirtualnyElk.pl

nikszal
08-02-2010, 08:34
Masz wydumany problem, bo prawie nikt nie zmienia stopnia powiększenia/redukcji szerokości strony. A swoją droga dla rozdzielczości monitora 1024x768 nie projektuje się szablonu szerokiego na 1024px. Boczny pasek przewijania gdzie ma się zmieścić?

Raveren
09-02-2010, 12:36
W zależności od przeglądarki efekt masz różny. W Operze działa prawidłowo, w Chrome prawa kolumna wywala się dopiero na bardzo dużym zmniejszeniu, a w IE i Foxie już przy pierwszym. Wszystko zależy od interpretacji CSS przez przeglądarkę. Miałem kiedyś podobny problem i rozwiązałem go definiującw css niezależną klasę clr i wstawiając do index.php szablonu odpowiednie div

.clr {clear: both;}wpisz w google "clear: both" - dostaniesz zestaw dyskusji na ten temat
edit:
@Trzepiz - tu chodzi o POMNIEJSZANIE. Przy powiększeniach jest OK.

trzepiz
09-02-2010, 13:01
@Raveren, mam FF 3.6 daje 7x powiekszenie i nic się nie dzieje. Prawa kolumna jest tam gdzie być powinna

edit:// przepraszam, sprawdzałem na 3.5.7 - za chwilę sprawdzę na 3.6. Na 3.6 też jest poprawnie