PDA

Zobacz pełną wersję : Dodawanie nowych zmiennych w kodzie joomli



MMeller
08-02-2010, 13:04
Witam,

jestem przed migracją z joomli 1.0 na 1.5.15 i mam taki problem... Joomlę 1.0 zmodyfikowałem dodając nowe pola / zmienne, nowe kolumny w tablicach bazy danych. Oczywiście muszę zrobić to samo teraz, przed przerzuceniem danych z starej wersji na nową. Nie mogę jednak odnaleźć w joomli 1.5 plików i miejsc, gdzie się zmienne definiuje. Nie jestem biegły w php, po prostu dałem sobie wcześniej z tym radę. Teraz wydaje mi się to bardziej zagmatwane. Czy ktoś byłby mi w stanie wskazać w jakich plikach wersji 1.5 definiuje się nowe zmienne i jak z nich korzystać (przesyłanie danych do bazy i pobieranie ich z bazy)? Będę wdzięczny za każdą podpowiedź.

moje
08-02-2010, 13:07
Jakich nowych zmiennych, do czego one służą- co konkretnie robią?

MMeller
08-02-2010, 13:28
Gdy się tworzy nowy dokument opisuje się go tytułem, przypisuje do sekcji, kategorii itd. Ja dodałem dwa kolejne pola tekstowe, które przypisuje do artykułu. Podobnie informacje o kategorii zwiększyłem o pole tekstowe. Wykorzystuje je potem między innymi do sortowania, ale też zwyczajnie, do wyświetlania dodatkowych informacji. Co z a tym idzie, mam rozszerzone tabele jos_content i jos_categoies o nowe kolumny. Nie potrafię teraz wrzucić tych dodatkowych pól do nowej joomli tak, aby dodając nowy artykuł bądź nową kategorię wyświetlały się one, były dostępne do edycji i dane wpisane w te pola przerzucały się do bazy danych.

maćku
08-02-2010, 13:52
Prawdopodobnie chodzi Ci o te pliki:


libraries\joomla\database\table\content.php
administrator\components\com_content\models\articl e.xml
administrator\components\com_content\controller.ph p

MMeller
08-02-2010, 14:42
Zawartość pierwszego i trzeciego z plików wygląda znajomo, może wiec sobie poradzę :) Z tego co kojarzę, to w wersji poprzedniej modyfikowałem 3 pliki aby można było poprawnie edytować dokument "od frontu" i jeden od strony administracyjnej.
Dziękuję, jeśli podpowiedzi okażą się dla mnie niewystarczające, to prześlę dokładny screen "problemu" :)
Pozdrawiam

moje
08-02-2010, 14:48
Jakby co jest:
http://docs.joomla.org
http://developer.joomla.org

MMeller
12-02-2010, 12:32
Prawdopodobnie chodzi Ci o te pliki:


libraries\joomla\database\table\content.php
administrator\components\com_content\models\articl e.xml
administrator\components\com_content\controller.ph p


2123

W pliku administrator\components\com_content\models\articl e.xml modyfikuje się Ustawienia artykułu, nie znalazłem tam jednak możliwości modyfikacji / dodania nowych pól widocznych na zrzucie ekranu. Proszę jeszcze o podpowiedź uwzględniającą ten typ dodatkowych pól.

MMeller
17-02-2010, 09:07
2143 Screen do wcześniejszego postu.

f1xer
04-03-2010, 05:35
Witam, nie wydaje mi sie żeby dobrym pomysłem było modyfikowanie core joomli, a to co chcesz zrobić, bardzo łatwo można osiągnąć za pomocą pluginów, polecam lekturę kodu dodatku JTags który ma w sobie bardzo fajnie to rozwiązane, z tym że te 2 pola będą wyświetlały się w innym miejscu ale za to nie stracisz możliwości aktualizacji Joomla