PDA

Zobacz pełną wersję : Przeniesienie, aktualizacja i zmiana języka głównego wityryny - w jednym :)



sauronet
08-02-2010, 14:16
Witam Wszystkich. Mam następujący problem. Mam stronę na joomla 1.0 Beta ze sklepem internetowym i kilkoma innymi komponentami. Strona jest wielojezykowa (JoomFish!) - jezyk podstawowy to slowacki.
Potrzebuje ja przeniesc na inny serwer, przy czym, na nowej stronie jezykiem bazowym powinien byc jezyk polski. Dobrze by bylo, gdyby calej operacji, towazyszyla rowniez migracja do Joomla 1.5.

Ma ktos pomysl jak to najprosciej, najbezpieczniej i najszybciej zrobic?

Z gory dzieki!

moje
08-02-2010, 14:38
Możesz najpierw skopiować pliki i bazę danych z starego serwera na nowy. Potem wykonać migracje z 1.0 na 1.5- jest dodatek migracyjny lub podczas instalacji Joomla 1.5 ;)

sauronet
08-02-2010, 14:52
A co ze zmiana jezyka glownego?

moje
08-02-2010, 15:06
Ustawiasz w panelu jaki język ma być językiem domyślnym witryny/zaplecza i już. Jak nie masz materiałów w JoomFish w języku polskim, to musisz je dodać. W JoomFish tam też są ustawienia językowe odnośnie domyślnego języka.

sauronet
08-02-2010, 15:14
Tak, sek w tym, ze ja potrzebuje zmienic jezyk glowny witryny, tzn zeby nie bylo tlumaczen polskich w joomfish tylko zeby byly jako artykuly. Tak, zeby po usunieciu joomfish, strona byla po polsku.

moje
08-02-2010, 15:34
Jeśli masz te materiały po polsku, a w JoomFich, to musisz je przenieść z JoomFich do artykułów. Jeśli czujesz się wystarczająco na siłach możesz wykonać operację na tabelach w bazie danych, piszesz sobie skrypt, który przenosi Ci materiały z tabeli JoomFish do tabeli z artykułami.

sauronet
08-02-2010, 15:54
A jak ten skrypt ma wygladac? Napisz chociaz szkielet. Nie jestem az tak zaawansowanym uzytkownikiem ;)

moje
08-02-2010, 16:04
No pobierasz informacje z jednej tabeli i wstawiasz do drugiej.
Strukturę tabel możesz bez problemu zobaczyć sam, do testów możesz użyć mov'AMP.

sauronet
08-02-2010, 16:22
Moze maly przykladzik :D Powaznie, nie wiem jak sie do tego zabrac :/

moje
08-02-2010, 16:40
Na necie jest pełno poradników odnośnie php.
Robisz skrypt, który przenosi dane z jedne tabeli do drugiej, odpalasz go poprzez wpisanie w adresie np: twojadomena.pl/plikmigracyjny.php.

Nikt tego za Ciebie nie zrobi, a jeśli chcesz, żeby ktoś to zrobił, to musisz to komuś zlecić.