PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z Morfeoshow - kiepska rozdzielczość thubnailsów



diveata
08-02-2010, 18:11
Właśnie zainstalowałam sobie galerię Morfeoshow. Z początku byłam zachwycona jej efektem wizualnym, ale niestety po bliższym zapoznaniu wyszło kilka błędów.

1. Kiedy tworzę albumy i wgrywam obrazek który ma być Thumbnailem dla tego albumu, dzieje się rzecz dziwna i obrazek jest strasznie rozmazany (patrz tu -> http://v143186.vhost.ceti.pl/ata/index.php?option=com_morfeoshow&Itemid=5) Nie ma znaczenia czy obrazek był baaardzo duży czy też zmiejszony do wymiarów Thumbnaila. Jakoś nie ma podobnych problemów jeśli chodzi o tworzenie Thumbnailsów wewnątrz albumu.. Czy ktoś miał podobny problem?

2. Podpisy do zdjęć wyświetlają się tylko gdy najedzie się kursorem na Thumbnail, natomiast jeśli puści się slideshow, to podpisów już nie ma. A szkoda.. bo tak chyba wygodniej dla oglądającego by było. Nie wiecie czy da się to jakoś zmienić?

Pozdrawiam,
Ania

diveata
08-02-2010, 18:54
ad. 1 Dostałam się do tego katalogu gdzie trzymane są minaturki i poprawiłam to ręcznie. Ale mimo wszystko gdyby ktoś wiedział gdzie może tkwić błąd to będę bardzo wdzięczna, bo nie uśmiecha mi się robić to ręcznie przy każdym albumie ;)

Jola
08-02-2010, 22:23
Witam, problem był już poruszany na forum.
Domyślnie Morfeoshow zapisuje miniaturki w rozmiarze 80px x 80px
Na stronie wyświetlasz je w rozmiarze 100 x 100 - stąd taka jakość.
Przestudiuj uważnie ustawienia komponentu.

diveata
08-02-2010, 22:40
Naprawdę dość gruntownie przestudiowałam forum.Możesz mi wskazać ten wątek?

Jola
08-02-2010, 22:43
W tym wątku było dokładnie to, co Ci napisałam. :)

diveata
08-02-2010, 23:06
Czyli wg. Ciebie jeśli zmienie minaturki na 80 px to powinno być ok?

No i chyba w galeriach jest inaczej, bo tam się dobrze miniaturyzują zdjęcia. Dziwne :/


Aha.. i odnośnie tego drugiego podpunktu. Nie wiesz jak zrobić, żeby podpisy pod zdjęciami wyświetały się w trybie slideshow?

Jola
08-02-2010, 23:37
Wg mnie lepiej zmienić ustawienia - zwiększyć rozmiar w konfiguracji.
Zmiana taka będzie skutkować w przypadku wczytywania nowej galerii, stare miniaturki nie zostaną zmienione.
Czy chodzi Ci o Image Rotator?
Jeśli tak - rozwiązanie podawał któryś z użytkowników. Nie pamiętam dokładnie.
Chwilowo jest problem z wyszukiwarką na forum (prawidłowo działało wyszukiwanie w tytułach)
Chyba tu (http://forum.joomla.pl/showthread.php?29120-Morfeoshow-PODPISY&highlight=morfeoshow)