PDA

Zobacz pełną wersję : Profile użytkowników



skrzypol
08-02-2010, 23:02
Potrzebuję mieć możliwość tworzenia kilku profili użytkowników do jednego konta użytkownika, najlepiej jak by mogło działać na osobnych profilach silnika a la CBE (możliwość zakładek typu księga gości, galeria, itp). Czy da się to zrobić na zasadzie jakiego komponentu czy trzeba w jakiś sposób modyfikować CBE (co osobiście uważam za masakrę :)). Jakieś sugestie? :)

pyziak
09-02-2010, 18:01
przeczytałem 2 razy i dalej nic nie rozumiem, zdefiniuj znaczenia: konto użytkownika , profil użytkownika , osobne profile silnika, oraz opisz co zamierzasz osiągnąć to może ktoś Ci coś podpowie bo inaczej to tylko wróżka jest Ci w stanie pomóc.

elementh
09-02-2010, 18:13
Wydaję mi się, że przypisanie kilku profili do jednego konta użytkownika będzie nie możliwe, ponieważ Profil pobiera dane do wyświetlenia z tych podanych przy rejestracji co za tym idzie powielenie tego byłoby tylko kolejnymi duplikatami, więc pewnie nikt się nie podjął robienia czegoś takiego.

Sam pomysł mnie zaciekawił. Do czego Ci to potrzebne? Co chcesz przez to osiągnąć? A może troche inaczej się rozpisałęś niż byś tak naprawdę chciał to zmontować? :)

skrzypol
09-02-2010, 19:20
Hmm... jak tu podać dobry przykład. Może w ten sposób: Rejestruje się użytkownik. Użytkownik ma mozliwość 'wykupienia' wirtualnego domu na mojej witrynie. Taki dom, to właśnie profil - data 'wykupienia domu', księga gościu domu, galeria domu, itp społecznościowe bajery. Ale - jeden użytkownik ma możliwość posiadać więcej niż jeden dom - może ich 'wykupić' np. max 6. Ale każdy jakby ma osobny profil, czyli osobną księgę gości, itp. Cały bajer polega później na tym - załóżmy, że mam sobie coś a'la listę domów, podzieloną na ulicę - klikam wtedy w ulicę np. ul. Bracka i wyskakuje mi, że dom o numerze 5 należy do Ziutka. Mogę wejść i zobaczyć profil domu. Ale mogę też zobaczyć jakie inne domy ma Ziutek.

Mam nadzieję, że dość obrazowo wyjaśniłem jak ot ma wyglądać, i szczerze mówiąc nie mam bladego pojęcia jak to zrealizować. Bez problemu udało mi się stworzyć taką magię, ale z warunkiem, że jeden użytkownik - jeden 'dom'. A to niestety za duże ograniczenie ;)

Dziękuję za odzew i czekam na Wasze pomysły :)

pyziak
09-02-2010, 19:33
Chyba będzie ciężko, ale zobacz to :http://www.joomlapolis.com/content/view/7345/77/ może uda Ci się to zaadaptować lub połączyć z czymś innym ;]