PDA

Zobacz pełną wersję : Potrzebuję moduł widoczny tylko po wejściu w konkretne menu



yogi009
09-02-2010, 10:20
Witam, nie pamiętam jak to się robiło, chodzi mi o to, żeby moduł współpracujący z komponentem (katalog produktów) był niewidoczny (u mnie konkretnie w lewym panelu), chyba że ktoś wybierze w menu akurat wejście w ten komponent. Używam DJ Catalog i mam taki nieciekawy objaw, że kiedy odpalam w menu komponent DJ Catalog, to na dole mam elegancko paginację w katalogu, a jeśli wchodzę do tegoż katalogu bezpośrednio klikając jakąś kategorię w module wyświetlanym w lewym panelu, to tej paginacji nie ma. No i sobie wymyśliłem, że jak nie można tego ustawić z poziomu DJ Catalog, to może nie wyświetlać modułu do momentu aż się nie kliknie w menu uruchamiające komponent. Możecie wspomóc kolegę ? Serdecznie pozdrawiam :-)

KYCu
09-02-2010, 10:30
Witaj,

nie wiem czy dobrze zrozumiałem Twój problem, ale jeśli tak, to tutaj jest na to odpowiedź

http://wiki.joomla.pl/Screen.modules.edit.15#Przypisanie_do_pozycji_menu

yogi009
09-02-2010, 10:59
Tak już robiłem, ale niestety nie działa (nie mam żadnej zmiany w zachowaniu modułu, dalej wyświetlany jest cały czas):

http://niki.art.pl/djcat.gif

No i trochę zgłupiałem. Mam to postawione na J 1.5.11 w wersji spolszczonej, o ile to ma znaczenie.

---------------------

[Dodano]

Już doszedłem... konfigurowałem nie ten moduł, przepraszam za zawracanie głowy. Pozdrawiam.

moje
09-02-2010, 11:00
Obecnie jest wersja 1.5.15, polecam na dobry początek zrobić aktualizację.

Raveren
09-02-2010, 11:16
A po co zaznaczyłeś "Top Menu" i "UserMenu". Zaznacz tylko KATALOG i będziesz miał to o co Ci chodzi.

KYCu
09-02-2010, 11:20
@Raveren, praca domowa, wejdź w ustawienia jakiegokolwiek modułu i zobacz jak wygląda ta lista.

@yogi009, nie masz podwójnego tego modułu? nie kopiowałeś przypadkiem? wyczyść może pamięć podręczną i przedawnione pliki, menu Narzędzia.

Raveren
09-02-2010, 11:28
chodzi mi o to, żeby moduł współpracujący z komponentem (katalog produktów) był niewidoczny (u mnie konkretnie w lewym panelu), chyba że ktoś wybierze w menu akurat wejście w ten komponent.Przecież o to pytał!

Właśnie to zrobiłem na szablonie JApurity. Wybrałem w definicji modułu "Menu selection" - KATALOG ( tak nazwałem komponent w menu głównym) Do modułu ustawiłem parametr Layout na Tables i Expand Categories na Yes. Zdefiniowałem dwa produkty. I mam efekt który yogi009 chce uzyskać .Chyba ze źle go rozumiem? Może to jednak wina szablonu.
---
Zająłem się sprawdzaniem i instalacją komponentu do celów testowych a w międzyczasie okazało się, że yogi009 pomylił moduły :DD:DD
PS - do yogi009
Nie tyle "praca domowa" co ustawienia mojego systemu. Przy klasycznym pulpicie i wyłączonych bajerach graficznych panel administratora w tym module wygląda zdecydowanie inaczej. To co u Ciebie jest podświetlone w 3 miejscach - u mnie tylko w jednym. Stąd taki był mój post. A że nie pomyślałem co to za pozycje - przyznaję moja wina. Mimo wszystko nie zakładaj od razu że nie mam pojęcia o czym piszę bo sam popełniłeś równie szkolny błąd. :cool:

yogi009
09-02-2010, 12:23
Panowie, już rozwiązałem ten problem, napisałem o tym wyżej :-) Okazało się, że obrabiam nie ten moduł, DJ Catalog ma ich trzy i nazwa mnie zmyliła. @Raveren - dzięki za dobre chęci, ale rzeczywiście praca domowa do odrobienia :-) Pozdrawiam serdecznie :-)