PDA

Zobacz pełną wersję : Dot. lokalizacji plików graficznych



amakuz
09-02-2010, 12:43
Witam wszystkich,
mam pytanie, które może wydać się banalne i powinnam to wiedzieć, ale szukając wcześniej w sieci nie znalazłam konkretnej odpowiedzi.
Chcę zrobić "porządek" w plikach graficznych i pogubiłam się. Myślę tu o grafice użytej np w artykułach, plikach swf itp. Mam je w kilku miejscach i nie wiem skąd bezpiecznie mogę je usunąc. Folder stories wystepuje u mnie zarówno w templates jak i w głównym katalogu joomli. Wgrywając szablon do przeróbki wgrałam także dane więc są tam i fotki z poprzedniego szablonu.Gdzie konkretnie muszą znajdować się pliki graficzne?

#edit: ppilus Zmieniono tytuł tematu. W przyszłości proszę pamiętać o regulaminie.

szoszon1
09-02-2010, 12:50
Standartowo w /images/stories/ :D

moje
09-02-2010, 12:50
Nie ma takiego miejsca gdzie muszą, sam decydujesz i już.
Jest katalog Images, do którego jest dostęp z poziomu edytora artkułów, gdzie możesz też wgrywać na serwer pliki graficzne. Możesz w nim utworzyć swój katalog i tam trzymać swoją grafikę z artykułów. Możesz też stworzyć inny katalog, np. Arts i tam wgrywać poprzez ftp lub eXtplorer pliki graficzne, wtedy w artykule dodajesz grafikę po ścieżce/Arts/"nazwa pliku graficznego" i pojawi się się w podględzie ten plik, a po zatwierdzeniu również w artykule.

amakuz
09-02-2010, 13:07
Dzięki,
wiem że mogę sama tworzyć podkatalogi i wgrywac stamtąd grafikę do artykułu, ale w samej joomli (nie w folderze templates) pliki graficzne zdublowały się tworząc folder o nazwie _thumbs i tam właśnie mam powtórzone wszystkie elementy graficzne użyte na stronie -mogę to wywalić??
Jeszcze jedno czy folder /images/stories ma być tylko w głównym katalogu joomli czy również w folderze szablonu strony.?