PDA

Zobacz pełną wersję : Pasek/tabelka Start



Help
08-08-2006, 20:40
Witam, zaczynam dopiero przygodę z Joomla i chciałbym dokonać małej korekty. Otóż pod bannerem jest taki pasek/tabelka, w której na samym początku widnieje napis "Start", a jeżeli kliknie się jakiś link z menu to pojawia się obok startu nazwa tego działu z menu.

Zawsze jak się wchodzi na stone jest tak:

Menu Główne|Start |Sondy
Link
Link
Link
.....

----------
Kiedy wybierze się któryś z linków to wtedy wydląda to tak:

Menu Główne|Start http://www.nets.yoyo.pl/templates/rhuk_solarflare_ii/images/arrow.png Link |
Link
Link
Link
.....

------------

Mi chodzi oto, żeby się pozbyć tego paska/tabelki - |Start http://www.nets.yoyo.pl/templates/rhuk_solarflare_ii/images/arrow.png Link |

Proszę o pomoc jak się go pozbyć?

josh
08-08-2006, 20:59
o ile dobrze rozumiem chodzi ci o paczleja
w szablonie ktorego uzywasz wyedytuj plik index.php, znajdz ten fragment:
<?php mosPathWay(); ?>
i go wyrzuc

pozdr

Help
08-08-2006, 21:31
Dzięki. Mam jeszcze jedno pytanie

Obok bannera po prawej stronie jest puste okienko z napisem w środku: "Top Module Empty", mógłby ktoś napisać jak je usunąć?

Pozdrawiam i z góry dzięki.

fanti
08-08-2006, 21:38
Najprościej opublikować tam jakiś moduł

Help
08-08-2006, 21:56
Tak, tyle to ja wiem. Ale ja chcę się pozbyć tego okienka i nieopublikowywać tam niczego.

fanti
08-08-2006, 22:12
No to masz to wpisane w templatce index.php skasuj i po krzyku
albo wstaw spacje - w razie czego

Help
08-08-2006, 22:25
Tyle też wiem, ale nie mogę się pokapować gdzie to jest, jeżeli Ty lub jakiś inny user byłby tak miły i napisał co i gdzie trzeba usunąć/wyedytować to byłbym wdzięczny.

fanti
08-08-2006, 22:30
Dobra widze, że masz podstawowe trudności z Joomlą pare dni lub tygodni
czytania i bedziesz sobie radził.
Wracając do twojego tematu: co chcesz zrobić z tą pozycją?
tylko skasować napis? czy jakoś inaczej wykorzystać to miejsce?

zwiastun
08-08-2006, 23:58
Wpis jest w pliku index.php templatki. Mozna go stamtad spokojnie usunąć. Ale rada Fantiego jest słuszna. Jeśli umieścisz w tym bloku jakiś moduł, napis nie będzie się pojawiac. Nie wiem, jaka to templatka, ale usunięcie wpisu może generować niepotrzebny pusty znacznik DIV.

Rybik
09-08-2006, 00:35
rhuk_solarflare_ii jak sadze

Help
09-08-2006, 12:15
Tak Rybik to ten styl, ja chcem poprostu pozbyć się tego pola a w jego miejsce rozszerzyć banner.

fanti
09-08-2006, 12:57
najprosciej zmienić templatkę . ta jest troche zakrencona

Help
09-08-2006, 13:56
Proszę was, jeżelibyście mogli to napiszcie kroko po kroku jak to należy zrobić.

zwiastun
09-08-2006, 14:14
Krok po kroku to znaczy, że życzysz sobie, aby Ci tu napisac podręcznik projektowania szablonów.
Szablon to nie kawałek kodu, z którego sobie można coś dowolnie wycinać albo do którego można coś dowolnie wkladać. To złożony, jak każdy zresztą, SYSTEM, w którym ruszenie jednego kawałka wymaga niejednokrotnie ruszenia kilku - kilkunastu innych.
Jak się więc na tym nie znasz, to lepiej nie ruszaj.
Z Twoich info wynika, że chcesz USUNĄC cały obszar przeznaczony na moduł. A to wymaga przebudowy tej templatki, bo przecież nie zostawisz tam pustego miejsca. Chcesz sobie wstawić banerek, to wstaw, ale takiej wielkości, na jaką ten obszar pozwala.

Help
09-08-2006, 14:21
Dobrze, ale czy nie wystarczy poprostu czegoś wyciąć tak jak w przydku tego co napisałem w pierwszym poście w tym temacie?

P.S: i ja sobie nie życze, ja tylko proszę i to czy ktoś mi pomoże czy nie to zależy tylko od niego.

fanti
09-08-2006, 16:20
Zwiastun ma rację, nie można tak dowolnie sobie modyfikować nie wiedząc o co chodzi.
Krok po kroku nie poprowadzę, ale zrób coś takiego:
w index.php templatki:

<div id="search_outer">
<div id="search_inner">
<?php mosLoadModules ( 'user4', -1 ); ?>
</div>
</div>
<div class="clr"></div>
<div id="header_outer">
<div id="header">
wyciąć to co jest w tym miejscu

</div>
<div id="left_outer">
<div id="left_inner">
<?php mosLoadModules ( 'left', -2 ); ?>
</div>


w pliku css templatki zmodyfikuj #header:
#header {
float: left;
padding: 0px;
margin-right: 2px;
width: 802px;
height: 130px;
background: url(../images/header_short.jpg);
}
I owinno działać . Uprzedzając header_short ma mieć rozmiar 802 x 130px
Wszystkie zmiany wprowadzisz z panelu admina. w menu witryna.
Jak dalej nie wiesz jak to zrobić to daj sobie narazie spokój poczytaj poćwicz i wróć do tego za jakiś czas.

Help
09-08-2006, 16:42
Dzięki, a jak bym chciał sam zrobić grupy z zezwoleniami lub nadawać zezwolenia indywidualne poszczególnym użytkownikom to jest możliwe coś takiego, czytałem gdzieś że jest taki dodatek, a mógłby ktoś napisać skąd pobrać ten dodatek?

fanti
09-08-2006, 20:38
Najciemnie pod latarnią;)

na górze masz zakładke pobierz,
kazdy dodatek bot czy komponent ma krótki opis
napewno cos znajdziesz, a może nawet kilka.