PDA

Zobacz pełną wersję : Phoca Gallery - pierwsze zdjęcie zamiast losowego



Figiello
09-02-2010, 20:53
czy można to jakoś ustawić, żeby wyświetlało się pierwsze zdjęcie zamiast losowego z danej kategorii?

Dokładnie chodzi mi o to, by na stronie głównej http://www.katalogiavon.pl wyświetlała się okładka a nie losowe zdjęcie z katalogu avon.

Będę bardzo wdzięczny z odpowiedź

pyziak
09-02-2010, 21:07
w Ustawienia widoku listy kategorii masz opcje do wyboru co ma cui wyświetlać :
Sposób doboru miniatury Nazwy plików: A - Z Nazwy plików: Z - A Tytuły: A - Z Tytuły: Z - A Data - starsze najpierw Data - nowsze najpierw ID - od najniższych ID - od najwyższych Losowo Specialny
ustaw po nazwie od A i nazwij okładkę tak żeby była pierwsza w alfabecie

Figiello
10-02-2010, 19:13
Można by tak jaśniej krok po kroku bo jakoś takich opcji w phoca gallery nie widzę, jedynie jest coś takiego jak chcę ustawić sobie kolejność wyświetlania artykułów. Będę wdzięczny za informację

pyziak
11-02-2010, 00:00
kolejność wyświetlania artykułów. w Phoca wyświetlanie artykułów ? w PA - komponenty - Phoca gallery -- Pulpit -- po prawej na górze masz ---Preferencje i tam ustawiasz
i napisz jeszcze jaką masz wersję

TLo
11-02-2010, 08:05
@Figiello - menu Komponenty -> Phoca Gallery -> Panel Kontrolny -> Preferencje -> Category Image Ordering - ustaw Rosnąco, bo masz pewnie ustawione Losowo.
W zależności od kontekstu, opcja Category Image Ordering występuje w Preferencjach co najmniej ze trzy razy, wiec poustawiaj we wszystkich wystąpieniach, gdzie w tej chwili masz Losowo.

compnet
24-02-2010, 10:28
A jak działa opcja "special" ? Z jednego katalogu wybiera np. 3 zdjęcie, z innego 8, z pozostałych 1 ....

Figiello
03-03-2010, 19:38
@Figiello - menu Komponenty -> Phoca Gallery -> Panel Kontrolny -> Preferencje -> Category Image Ordering - ustaw Rosnąco, bo masz pewnie ustawione Losowo.
W zależności od kontekstu, opcja Category Image Ordering występuje w Preferencjach co najmniej ze trzy razy, wiec poustawiaj we wszystkich wystąpieniach, gdzie w tej chwili masz Losowo.

Category Image Ordering występuję tylko raz w ustawieniach ogólnych a poniżej mam Image Ordering i nigdzie więcej takie nazwy opcji nie występują bo reszta jest po polsku ale tylko w tych dwóch w/w opcjach są takie możliwości wyboru:
Ordering ASC - tak mam ustawione category image ordering
ordering DESC
title ASC - tak mam ustawione image ordering
title DESC
date ASC
date DESC
id ASC
id DESC

generalnie jak patrzę na ustawienia to nigdzie nie ma podobnych opcji do wyboru. Nie można ustawić i nie wiem jak ustawić, by wyświetlały się na stronie głównej pierwsze zdjęcia z katalogu (okładka).

Phoca Gallery wersja jaką mam zainstalowane to 2.5.0

Pomożecie? :)