PDA

Zobacz pełną wersję : Formatowanie modułów



Robster
10-02-2010, 16:22
Czytałem kilka tematów o dostosowywaniu wyglądu modułów do swoich potrzeb i nie znalazłem odpowiedzi na wszystkie swoje pytania.



module + - moduły ??????????? Klasa stylu dla elementu <div>. Stylizuje moduły, gdy dla pozycji modułu włączono styl -2 lub -3, np. <?php mosLoadModules ( 'nazwa_pozycji_modulu',-3); ?>

moduletable + + moduły Klasa stylu dla elementów <div> oraz <table>. Stylizuje zarówno tabele, a więc elementy table, tr, td, jak i elementy div, w których umieszczono moduły.

To jest wycinek z Wiki na temat klas modułów. Chciałbym prosić o wyjaśnienie/rozwinięcie informacji na temat klasy module, nie rozumiem fragmentu na temat stylów -2/-3.

Co do drugiej klasy to rozumiem, że tytuł modułu będzie stylizowany przez dodanie do nazwy klasy znacznika h, ale nie wiem na jakiej zasadzie odbywa się stylizowanie pozostałych elementów modułu.
Treść np. może zawierać linki, tekst, grafikę itp. więc trzeba by stylizować każdy z tych elementów osobno by zachować identyczny wygląd dla różnych modułów. Na pewno istnieje jakaś klasa która odwołuje się do wszystkich modułów, ale nie znalazłem o niej in formacji, dlatego będę wdzięczny za jakieś informacje na ten temat.
I na koniec zamknięcie modułu, tutaj w ogóle nie wiem na jakiej zasadzie się to odbywa.

Na koniec dodam jeszcze grafikę obrazującą co kryje się pod moimi pojęciami, których użyłem w poście (dla wielu pewnie niezrozumiałych, bo sam nie wiem o czym piszę ;P ):

http://img704.imageshack.us/img704/7041/beznazwy2r.jpg

moje
10-02-2010, 17:58
To -2, -3 (1 i -1 róznież), decyduje o kodzie jaki zostanie użyty do wyświetlania modułu. Dotyczy to szablonów do Joomla 1.0.X.

Poczytaj na wiki (tej Joomlowej, "Biblioteka" w górnym menu po lewej) o szablonach, modułach itp.

Robster
10-02-2010, 20:21
moje pisząc w poprzednim poście WIKI miałem na myśli właśnie tą wiki z Joomla! :D
Wiem ogólnie na czym polega formatowanie modułu, ale wszystkie opisy jakie znalazłem tyczą się konkretnych modułów, a jedyna klasa która stosowana jest we wszystkich modułach to moduletable. W jej przypadku nie wiem jak odwołać się do innych elementów modułu niż do tytułu i reszty znaczników (h, ul, li, a...).
Nie wiem czy dobrze rozumiecie o co mi chodzi, jeśli ktoś wcześniej miał do czynienia z szablonami php-fusion, to szukam czegoś w rodzaju funkcji opentable/closetable.


EDIT:
Zapomnijcie :D Poprzez 3 strony trafiłem na artykuł w wiki(joomla), nie wiem jak mogłem go pominąć, ale pominąłem :/
Teraz dopiero zrozumiałem o co chodzi z tym -1; 0; -2 itd.
moje sorki za problem i dziękuję (który to już raz) za odpowiedź.