PDA

Zobacz pełną wersję : Komponent do obsługi serwisu



robakx1
10-02-2010, 22:37
Witam.

Poszukuje komponentu do obsługi serwisu. Takiego aby od strony klienta (dostęp przez frontend) wyglądało to następująco:



Możliwość założenia konta (tu zintegrowane konto bezpośrednio z Joomla)
Wypełnienie wymaganych informacji dotyczących zgłoszenia (najlepiej aby można było dodawać pola):
Wygenerowanie numeru zgłoszenia po którym można później odnaleźć zgłoszenie
status zgłoszenia

najlepiej aby komponent był na licencji non commercial

Albo czy ktoś wie z jakiego innego komponentu mogę otrzymać taką funkcjonalność ?

zwiastun
10-02-2010, 22:43
Bywalec, a jakby nie bywał. Podpowiadałem już razy kilka. Słowo kluczowe: JoomlaDesk,

robakx1
11-02-2010, 00:37
JoomlaDesk -> niestety nie działa pod Joomla 1.5.15, co prawda instaluje się ale po wejściu do dodatku sypie błędem ! :

Table 'square_robak.jos_JoomlaDesk_med' doesn't exist SQL=SELECT count(*) FROM jos_JoomlaDesk_medDB function failed with error number 1146
Table 'square_robak.jos_JoomlaDesk_med' doesn't exist SQL=SELECT * FROM jos_JoomlaDesk_med ORDER BY id LIMIT 0,10

Zna ktoś inne rozwiązanie pod Joomle 1.5 ?

zwiastun
11-02-2010, 01:10
Nie napisałem, że działa, napisałem, że to słowo kluczowe. Wyszukiwarka na forum wciąż działa. I tak, jak ja mogę je przeszukać, by znaleźć wpisy na ten temat, tak i Ty możesz.

robakx1
11-02-2010, 08:34
Zwiastun z całym szacunkiem, ale używam wyszukiwarki zanim zadam pytanie i tym razem zanim zadałem je szukałem 2 dni rozwiązania, zarówno na tym forum jak i na innych.

http://extensions.joomla.org/extensions/clients/help-desk - z tej strony testowałem już wszystkie typu Non-Commercial - niestety albo mają ograniczenia konfiguracyjne, albo nie działają poprawnie.

Najbardziej obiecujący dla mnie jest HuruHelpdesk ale najnowsza wersja 0.88b sypie błędami podczas próby wejścia do niej. Wersja 0.87 nie ma tego błędu za to nie mogę poradzić z utworzeniem poprawnie linku w menu dla frontendu. Wywala mi pustą stronę a firefox informuje o złym kompresowaniu lub kodowaniu dla strony.

A posty na forum Huru nie dają rezultatów. Raczej słabo wspierany dodatek.

Czy ktoś mial styczność z Huru Helpdesk i udalo mu sie go zainstalować poprawnie i skonfigurować ? Będę wdzieczny za pomoc

zwiastun
11-02-2010, 10:16
Całego szacunku nie wymagam :) Wystarczy trochę i rzeczywistego. Wpisanie w wyszukiwarkę forum JoomlaDesk daje w odpowiedzi aże dwa wątki. W jednym z nich jest podany przeze mnie odnośnik do Huru Helpdesk, do którego - jak widzę dotarłeś. Wcześniej nie napisałeś, ani że testowałeś JoomlaDesk, ani że zetknąłeś się z Huru.
Powtarzam, co już sugerowałem kiedyś - jeśli potrzebne tego typu rozwiązanie, to może warto zlecić naprawę JoomlaDesk i przeróbkę do 1.5. Na pewno wyjdzie taniej, niż tworzenie nowego komponentu.
Gdyby była kwestia tylko tego wskazanego błędu, to naprawa jest stosunkowo prosta - trzeba utworzyć tabelę, do czego dane znajdziesz w pliku xml. Ale, o ile pamiętam, nie był to błąd jedyny.