PDA

Zobacz pełną wersję : gorne menu



niron
11-02-2010, 12:00
Witam, zainsatlowałem u siebie tą templatke http://demo15.joomlatp.com/index.php?template=counterstrike_lernvid.com

i nie moge osiągnąć gonego menu , tam gdzie jest News about joomla! itp :<
próbowałem juz wszytskich usatwien , top baner itp itd i lipa . proboje to zrobic poprzez standardowy moduł menu joomla

Pozdrawiam

zwiastun
11-02-2010, 12:50
Daj link do Twojej instalacji, na tym demo nie da się sprawdzić

niron
11-02-2010, 13:31
www.niron.interkar.pl/iks_strona/ juz naprawde niemam na to pomyslu

zwiastun
11-02-2010, 13:38
na menu masz w tym szablonie najprawdopodobniej pozycję user3, user4, top. Wyłącz wyświetlanie tytułu, spróbuj stylu Lista bądź lista-poziomo (zgodność).

niron
11-02-2010, 14:04
Niestety , nadal nic :(

Raveren
11-02-2010, 15:42
Znajdź w "Module Manager" moduł "Top menu" i ustaw "Menu style" na "Legacy Flat List" - sprawdziłem, działa!
PS
@ Zwiastun
Mój panel administratora jest po angielsku - stąd taki post. Ale oczywiście zgadzam się z promocją ojczystego języka:)
W polskiej wersji jest :"Zgodność - lista poziomo lub pionowo"
A pozwoliłem sobie na post ponieważ niron napisał:

Niestety , nadal nic :(więc może nie znalazł...

zwiastun
11-02-2010, 15:47
@Raveren, ok, ale jesteśmy na polskim forum użytkowników, polskie tłumaczenie Joomla! jest dostępne od zaraz po wydaniu wersji stabilnej. W mojej odpowiedzi była stosowna informacja: lista-poziomo (zgodność)

niron
11-02-2010, 16:58
zrozumiałem to co pisaliście i dziękuej za odpowiedzi . wychodzi mi cos takeigo .
http://niron.interkar.pl/iks_strona/

stworzylem menu o nazwie np menu1 > przechodze do modułów nazwa menu1 mod_mainmenu
Wybieram pozycje top , opcja lista-poziomo (zgodność) . i teraz sie zastanawiam czy wrociłem z pracy i jestem tak zamulony ze nie ogarniam co piszecie czy cos jest z tym moim szblonem :<

Raveren
11-02-2010, 17:07
W polskiej wersji jest :"Zgodność - lista poziomo lub pionowo"A jednak moja wersja była lepsza!
Jeśli nic nie zmieniałeś w szablonie to menu powinno mieć pozycję User3 a nie Top
PS
@Zwiastun
Ano w tym lepsza, że po Twojej uwadze dopisałem prawidłowa wersję po polsku do swojego postu. A Twoja propozycja była jedną z 4 jakie są do wyboru. Widać było, że pytający nie porusza się zbyt pewnie w konfiguracji i mu nie pomogła. Zadałem sobie trud, zainstalowałem szablon, sprawdziłem ustawienia i wysłałem prawidłową propozycję.

zwiastun
11-02-2010, 17:46
A jednak moja wersja była lepsza!
A niby w czym lepsza? W polskiej wersji w ogóle nie ma angielskiego tekstu, więc jeśli by Twoja wersja miała być lepsza, to powinna być po polsku. Natomiast ja nie znam na pamięć precyzyjnie wszystkich wpisów. Podałem właściwy (w odróżnieniu od układu tabeli). :) Nic to, nie problem.
ad niron: wielkiej filozofii to tam, wybacz, ale nie ma - przetestować ustawienie w 3 pozycjach i 2 stylach = 6 możliwości. @Raveren Ci podpowiada, że to pozycja User3, więc już tylko 2 próby!

niron
11-02-2010, 22:32
WItam, robie tak jak każecie i mi to nie wychodzi , robilem juz kilka strona w joomli i wiem ze niema w tym filozofi :F. moge wysalc na pw nawet pasy i zobaczycie :<. Hehe tak samo ma sie sparwa normalnego menu np po lewej , piersze menu "Main menu" zrobiło sie ładne , a jak robie juz następne to jest inne bez takich buttonów :F

niron
12-02-2010, 17:01
jakieś pomysły?:<. Z menu bocznym poradzilem sobie kopiujac main menu juz istniejace , probowalem je tez wsadzic w user3 , 4 itp w każdej z możliwych pozycji i opcji i nie wychodzi

Raveren
12-02-2010, 18:00
Nie szukaj po omacku. W panelu administratora wejdź do Rozszerzenia -> Szablony -> Counterstrike.lernvid.com. Po wejściu - ikona "Podglad" wyswietli Ci szablon z zaznaczonymi pozycjami modułów: User3 - górne menu, User4 - szukaj, Top - Newsflash itd.
Sprawdź wartość "Przypisz do pozycji menu". Na localhost gdzie sprawdzałem i było OK jest:
"Nie można przypisać domyślnego szablonu".
Na mojej stronie (pracuje w trybie "Legacy / Zgodności") jest tu możliwość wyboru menu i efekt jest taki jak u Ciebie.

niron
12-02-2010, 18:20
też mi krzyczy ze nie moze przypisać , jak instalowalem joomle zainsatlowala się bez przykłądowych danych bo jak chcial dodac to walilo błedem . w menu z szablonem jest monit "The parameter file /templates/counterstrike_lernvid.com/params.ini is unwritable!" niewiem moze to ma jakos wpływ
edit z tym plikiem poradzilem sobie ale nadal nic

niron
12-02-2010, 21:07
dodam ze na rhuk_milkyway działą prawidłowo :) a n atym nie chce :blink:
oho post pod postem :F myslalem ze scali automatycznie

Raveren
12-02-2010, 21:32
Znalazłem rozwiązanie:
Moduł User3
Parametry modułu -> Styl Menu: "Zgodność - lista pionowo lub poziomo"
W parametrach modułu menu wejdź w "Parametry rozszerzone" i w "Przyrostek klas CSS menu" wpisz -nav
Powinno działać :)
PS
Przyrostki masz w pliku "template.css" linie 127 - 201

niron
12-02-2010, 21:38
Raveren jak będziesz w okolicy 3miasta , masz umnie flaszke! smiga nareszcie xd . Bardzo Dziękuje, mogł byś mi jeszcze powiedzieć gdzie to znalazłes? gdzies w kodzie sa zawarte te przyrostki?