PDA

Zobacz pełną wersję : PhocaGallery nie chce tworzyć kategorii.



posia
11-02-2010, 13:13
Witam.
Zainstalowałem dziś phocagallery (po raz pierwszy) i uczę się jeszcze tego komponentu.. oraz tego jak przejść przez błędy jakie serwuje.
Na początek musiałem przebrnąć przez problem z niepełną bazą danych... czyli problem związany z:

Warning: Invalid argument supplied for foreach phocagallery/render/renderadmin.php on line 65
Warning: Invalid argument supplied for foreach() administrator/components/com_phocagallery/models/phocagallerycs.php on line 126

Po dodaniu: jos_phocagallery oraz jos_phocagallery_categories wg wytycznych jakie znalazłem pod http://forum.joomla.pl/showthread.php?21670-Phoca-Gellery-b%C5%82%C4%85d-z-baz%C4%85-danych pojawił się nowy -stary problem.
Nie jestem w stanie tworzyć kategorii... podobnie było z resztą przed wyeliminowaniem wyskakujących błędów z bazą danych.
Teraz błędy nie wyskakują, ale problem pozostał.
Wybieram utwórz nową kategorie, daje jej nazwę, zapisz... i ku zdziwieniu widzę informacje:
Błąd! Nie powiodło się zapisanie kategorii Galerii Phoca

Nie wiem czy to może chodzi po prostu o ograniczony dostęp do jakichś z katalogów na serrwerze.
Jeśli tak to proszę o info które katalogi powinienem dać na "777", jeśli chodzi o coś innego PLZ HELP!!

posia
18-02-2010, 23:17
Nikt mi nie potrafi pomóc? :(

zwiastun
19-02-2010, 00:59
Odinstaluj, zainstaluj raz jeszcze. Za mało informacji, by cokolwiek sensownego doradzić.

gdariusz
22-02-2010, 14:15
Kurcze ...
Wszystko zainstalowalo sie poprawnie ... Ale za diabla nie można stworzyć KATEGORII
Probowalem odinstalowywac i nic ...


"Błąd! Nie powiodło się zapisanie kategorii Galerii Phoca"


Nikt mi nie potrafi pomóc? :(

orletacieladz
24-02-2010, 13:11
Skąd masz ten komponent? Czy był on pobierany ze strony twórcy? Z tego co wiem, to po sieci krąży ten komponenet z poważnymi dziurami. Najlepiej sciągnij stąd i zainstaluj.

http://www.phoca.cz/download/category/1-phoca-gallery-component

Nie powinno być więcej problemów. Przynajmniej ja nie miałem. A nie musiałem zmienić chmodów :hmm:

gdariusz
24-02-2010, 13:16
Ściągnąłem ze źrodła właśnie.

Dzieki za odzew. Wlasnie doszedlem co robilem źle.

Trzeba bylo zainstalowac dodatek com_phocagallery_ftp_install.zip

i wszystko dziala ... No prawie wszystko ...

Rozwalane sa tła kategorii juz na www ... Masakrycznie to wyglada ... Instalowalem rozne theme i nic ...

Dzieki i pozdrawiam.

Darek