PDA

Zobacz pełną wersję : Czy można to zrobić - szalbon do Joomla



orygano
11-02-2010, 13:24
Czy można tak zrobić szablon w którym po kliknięciu na jakiś odnośnik w menu, itd... bedzie się zmieniało tło (dla tła strony będą obrazki różne)

Z góry dziękuje za odpowiedź

zwiastun
11-02-2010, 13:43
Można - ale bądź łaskaw zapoznać się z podstawami obsługi szablonów. To jest elementarz!

orygano
30-09-2010, 07:06
A mianowicie jestem na etapie tworzenia szablonu dla Joomla właśnie z tymi różnymi tłami dla podstron. Tylko mam parę wątpliwości.

Mam tych obrazków 11, muszę zakodować tak żeby był element powtarzający się żeby tło schodziło w dół jak jest więcej tekstu, tylko że są obrazki tła które przykrywają to same miejsce na obrazku gdzie mogę zrobić powtórzenie, aby tło schodziło razem z tekstem, czy można coś takiego zrobić osobne style css to każdego obrazka z tłem i dać do każdej z podstron inne miejsce gdzie element będzie się powtarzał i zniżał tło.

Z góry dziękuje za odpowiedź

ekumi
30-09-2010, 08:40
Polecam JavaScript + css i oczywiście Firefox + Firebug. Jednak przedtem oczywiście elementarz.

PeFik
30-09-2010, 10:47
oczywiście oprócz tego można zrobić dla każdej podstrony (np. z pozycji menu) inne tło graficzne, wystarczy zastosować np. CSS by itemid abd random CSS Plugin lub css2switch - znajdziesz na JED

orygano
30-09-2010, 17:48
Czyli można tak te tła zrobić że element powtarzający może być z każdym obrazkiem w innym miejscu...?