PDA

Zobacz pełną wersję : ustawienia PHP



_eva
11-02-2010, 14:36
Witam,
jestem początkująca jeśli chodzi o Joomla dlatego mam pewne wątpliwości.
Na stronie: http://www.pomoc.joomla.pl/content/view/417/51/
na końcu artykułu jest lista kontrolna. Może moje pytanie będzie trochę dziwne, ale czy z tą listą jest wszystko w porządku? Po przeanalizowaniu całości wygląda, że najlepiej jest zastosować te optymalne ustawienia (zielone). Ale dlaczego np. w register_globals, które powinno być wyłączone dla bezpieczeństwa jest zaznaczone równocześnie na czerwono ON- tzn. wymaganie musi być spełnione?

zwiastun
11-02-2010, 15:04
Słusznie, ten tekst, że musi być spełnione jest bez sensu (w przygotowanej nowej odsłonie jest poprawiony) . Zielony kolor oznacza odpowiednie ustawienie,pomarańczowy dopuszczalne, a to co jest na czerwono, to znaczy, ze to jest źle. Poza wszystkim - artykuł dotyczy środowiska dla Joomla 1.0

_eva
11-02-2010, 15:32
Dziękuję za wyjaśnienie. Faktycznie artykuł dotyczy Joomla 1.0 - ale niestety nie jest to zaznaczone - dopiero jak się cofnie do podstrony Instalacje. Ale rozumiem, że jeśli chodzi o listę kontrolną to te informacje są też aktualne dla Joomla 1.5 tylko ,że część ustawień jest już automatycznie wprowadzona?

zwiastun
11-02-2010, 15:44
Ad: niestety - niestety, nie jest to tak hop-siup do poprawki. Gdy korzystam z książek w bibliotece, to czasem też sprawdzamy datę wydania. :)
Podstawowe wymagania Joomla 1.5 są widoczne podczas instalacji na ekranie testowym.

_eva
11-02-2010, 16:02
Hmm, prawdę mówiąc to chodziło mi nie o podstawowe wymagania instalacji, ale o pożądane ustawienia PHP wyszczególnione w tym artykule na końcu w liście kontrolnej. Znalazłam sporo informacji na ten temat, ale niestety prawda jest taka, że oprócz tych " koronnych" ustawień jak np. "register_globals" czy "magic_quotes", to można się spotkać z różnymi zaleceniami. Pewnie nie ma 1 dobrego ustawienia bo to zależy od sytuacji, ale chodzi o taką listę ustawień PHP dla Joomla 1.5, która jest najbardziej zalecana. Dlatego zapytałam czy ta lista jest aktualna dla Joomla 1.5 /zielone-optymalne ustawienia/.

zwiastun
11-02-2010, 16:35
Które z ustawień Cię interesuje?
Joomla nie ma jakichś specjalnych wymagań! Zalecane ustawienia są zgodne z ogólnie znanymi regułami. Sporo na ten temat w dziale Bezpieczeństwo na wiki

_eva
11-02-2010, 16:55
Chyba od razu powinnam napisać, że chodzi mi gł. o bezpieczeństwo :blush:
Zapoznałam się z działem Bezpieczeństwo na wiki.joomla, ale szukając w internecie jakiejś pełnej listy ustawień PHP /w skondensowanej formie/ trafiłam na stronę z listą kontrolną ustawień PHP.
Ale dzięki za wskazówki, wrócę jeszcze do wiki.joomla
Pozdrawiam