PDA

Zobacz pełną wersję : Nie mogę się zalogować do panelu admina



Krrris
12-02-2010, 01:23
Witam,

Po przejściu na inny serwer nie mogę się zalogować do panelu admina. Po wpisaniu poprawnych danych admina oraz hasła wczytuje mi się takie szybkie przekierowanie na białą stronę i po sekundzie znów jestem na stronie logowania ..

Sprawdzałem dane w bazie i są jak najbardziej poprawne. Wgrałem także na nowo pliki z folderu /administrator.

Być może nie nadałem chmodów odpowiednim plikom ?

Szukałem na forum i konkretnej odpowiedzi nie znalazłem.

moje
12-02-2010, 12:33
Jolass, zrobiła takie narządoko do odzyskiwania hasła admina, jest to na forum (FAQ > administracja). Najpiew sprawdz czy to coś da, potem sprawdź ustawienia serwera, .htaccess.

Krrris
12-02-2010, 16:18
Przejrzałem cały temat i żadna z porad mi nie pomogła ..
Po prostu nie ma żadnego komunikatu ani nic tylko "wywala" mnie za każdym razem do panelu logowania.
Próbowałem w bazie tworzyć nowego użytkownika i poprzez "ratujadmina" i niestety nie pomogło.

Jak dokładnie sprawdzić ustawienia serwera ? skoro nie mam pliku .htaccess

Jola
12-02-2010, 16:38
Witam,
problem logowania to nie tylko prawidłowy login i hasło.
Warunkiem prawidłowego logowania są włączone dodatki (pluginy): Authentication - Joomla i User - Joomla!.
Należy za pomocą np. phpMyAdmina sprawdzić czy w tabeli #__plugins (jos_plugins) oba te dodatki w kolumnie published mają wartość 1.
Jeśli jest 0 należy to zmienić.
Oprócz wymienionych dodatków na logowanie mogą mieć wpływ inne doinstalowane dodatki typu user.
Można to sprawdzić wpisując w pole SQL zapytanie:

SELECT * FROM `jos_plugins` WHERE folder='user'Jeśli w wyniku pojawią się inne niż "User - Joomla!" - należy je wyłączyć (published=0).
User - Joomla! musi zostać włączony.
Po każdej w wymienionych operacji - próba zalogowania.

Krrris
12-02-2010, 19:32
Wszystko jest jak należy.
Sprawdziłem wszystko dokładnie tak jak napisałaś wyżej.
Dodam tylko, iż stało się tak po przenosinach i na inny serwer.

Jola
12-02-2010, 19:51
to chyba potrzebna będzie "wizyta lekarska w domu" :)

Krrris
13-02-2010, 02:29
Może ktoś ma jeszcze jakiś pomysł ?

HakeN7
15-04-2010, 17:29
Witam szanownych kolegów i koleżanki!
Czy może ktoś zna odpowiedź na to pytanie bo problem właśnie mnie też dotknął? :/ Robiłem już wszystkie opisane wyżej operacje i efektu brak. Proszę o pomoc.

danio_d
19-05-2010, 07:09
I ja również się przyłączam.
Dzisiaj rano próba zalogoawnia się czy to do zaplecza, czy na froncie kończyła się niepowodzeniem.
A co dziwne w tabeli 'jos_user' lastvisitDate jest wstawiona data i czas tak jakbym się zalogował.

Sytuacja jest taka sama jak opisywana powyżej. Po zalogowaniu pokazuje mi się ponownie strona logowania bez żadnego komunikatu. Po pewnym czasie przy próbie ponownego zalogoawania pojawia się komunikat o wygaśnieciu sesji.

Wczoraj wieczorem zaktualizowałem joomle z 1.5.15 do 1.5.17. I potej czynności jeszcze pracowałem na zapleczu. Wszystko było poprawnie. A dzisiaj rano już nie.
Dodam, że próba zalogowania się na któregokolwiek usera kończy się tym samym.

Jakieś sugestie?

Pzdr
Daniel

Znalazłem opisany problem w tym poście http://forum.joomla.pl/showthread.php?40208-Nie-mozna-sie-zalogowac-wracam-na-strone-logowania/