PDA

Zobacz pełną wersję : Poprawki w teście przedinstalacyjnym.



kaszczor
10-08-2006, 16:02
Jestem całkowicie świeży w temacie Joomla. Właśnie zabieram się za jego zainstalowanie. Jestem teraz na etapie testu przedistalacyjnego. Pojawiły się w nim 2 pozycje niezgodne z tym, co jest napisane w instrukcji instalacji.


Dyrektywa Zalecane Obecne
Safe Mode: OFF: ON
Magic Quotes GPC: ON: OFF
Jak to się poprawia?

Już teraz, z góry bardzo dziękuję za wszelką pomoc.

Dylek
10-08-2006, 17:23
Poprawisz to edytujac ustawienia serwera, badz zmieniajac serwer jak nie masz mozliwosci edycji. Bylo walkowane dziesiatki razy - NIE uzywac serwerow z safe_mode on, chyba ze dla hardcore'owcow i masochistow :)

kaszczor
10-08-2006, 17:32
Poprawisz to edytujac ustawienia serwera, A gdzie to się konkretnie edytuje?


badz zmieniajac serwer jak nie masz mozliwosci edycji.Nie mam takiej możliwości, bo to nie jest localhost.


Bylo walkowane dziesiatki razyByć może, ale ja wyraźnie zaznaczyłem wcześniej, że jestem na tym forum bardzo świeży. Zapisałem się dzisiaj właśnie.


- NIE uzywac serwerow z safe_mode on, chyba ze dla hardcore'owcow i masochistow :)A czym to grozi?

Rybik
10-08-2006, 21:18
1. (safe mode ON) grozi tym, ze tak bardzo dba zeby nic ci nie grozilo, ze przestaje ci grozic nawet mozliwosc zainstalowania jakiegokolwiek komponentu, modulu, czy bota do Joomla, jak rowniez nie grozi ci juz mozliwosc wielu innych operacji na plikach, wykorzystywanych przez niektore dodatki :)

2. wszelkie zmiany na serwerach sa opisane na pomoc.joomla.pl w dziale ONZ czyli FAQ - sekcja "Środowisko"

3. ustawienia takie jak wersja php (redukcja z 5 na 4) czy wylaczenie register_globals mozna probowac samemu w pliku .htaccess a jezeli nie to prosic o te zmiany administracje serwera

4. bez zlosliwosci i w oparciu o wiele prob i relacji userow podpowiem, ze safe mode na darmowych serwerach nikt wylaczyc nie zechce (co nie znaczy ze nie mozna zapytac)

5. zyc z safe mode sie da ale trzeba wiedziec jak sie z nim obchodzic , dodatkowo uprzedzam ze 90% safe_mode_hackow (nakladek na oryginalne pliki joomla) ktore maja umozliwic obejscie safe mode, nie bedzie dzialalo z Joomla w wersji Admin PL (czyli "nasza") natomiast powinno bezproblemowo dzialac na Joomla PL bez polskiego admina (do pobrania na www.joomlapl.com (http://www.joomlapl.com)) - instrukcje uzywania safe_mode_hack'ów znajdziesz po ich sciagnieciu (google + 4 wyrazy: joomla safe mode hack, albo pod haslem safe_joomla)

6. Magic Quotes chyba jest nieszkodliwe dla plikow rdzennych Joomla, natomiast niektore rozszerzenia (komponenty, moduly, boty-dodatki-pluginy) nie beda chodzic poprawnie

kaszczor
10-08-2006, 22:55
(safe mode ON) grozi tym, ze tak bardzo dba zeby nic ci nie grozilo, ze przestaje ci grozic nawet mozliwosc zainstalowania jakiegokolwiek komponentu, modulu, czy bota do Joomla, jak rowniez nie grozi ci juz mozliwosc wielu innych operacji na plikach, wykorzystywanych przez niektore dodatki :)

wszelkie zmiany na serwerach sa opisane na pomoc.joomla.pl w dziale ONZ czyli FAQ - sekcja "Środowisko"

ustawienia takie jak wersja php (redukcja z 5 na 4) czy wylaczenie register_globals mozna probowac samemu w pliku .htaccess a jezeli nie to prosic o te zmiany administracje serwera

bez zlosliwosci i w oparciu o wiele prob i relacji userow podpowiem, ze safe mode na darmowych serwerach nikt wylaczyc nie zechce (co nie znaczy ze nie mozna zapytac)

zyc z safe mode sie da ale trzeba wiedziec jak sie z nim obchodzic , dodatkowo uprzedzam ze 90% safe_mode_hackow (nakladek na oryginalne pliki joomla) ktore maja umozliwic obejscie safe mode, nie bedzie dzialalo z Joomla w wersji Admin PL (czyli "nasza") natomiast powinno bezproblemowo dzialac na Joomla PL bez polskiego admina (do pobrania na www.joomlapl.com (http://www.joomlapl.com)) - instrukcje uzywania safe_mode_hack'ów znajdziesz po ich sciagnieciu (google + 4 wyrazy: joomla safe mode hack, albo pod haslem safe_joomla)

Magic Quotes chyba jest nieszkodliwe dla plikow rdzennych Joomla, natomiast niektore rozszerzenia (komponenty, moduly, boty-dodatki-pluginy) nie beda chodzic poprawnieBardzo fajne i wyczerpujące te Twoje wyjaśnienie. Bardzo Ci za nie dziękuję. Szkoda tylko, że nie wziąłeś poprawki na to, iż ja jestem zupełnie początkującym w tej dziedzinie. W związku z tym niewiele z tego zrozumiałem. Jak byś mógł mi to wszystko jeszcze raz przetłumaczyć z polskiego na nasze, to byłbym Ci za to ogromnie wdzięczny. Z góry bardzo dziękuję.

zwiastun
10-08-2006, 23:27
Myślę, że tłumaczenia z polskiego na nasze już nie będzie.

To, że jesteś świeży, to niestety, Twój problem, a jedynym rozwiązaniem - przestać być świeżym - poeksperymentować, poczytać, doświadczyć.

Każdą rzecz można objaśniać na dziesiątki sposobów. I zwykle na dziesiątki sposobów została ona już objaśniona. Wystarczy uruchomić szukajkę w goglach i znaleźć tekst napisany językiem dla wielkolata, małolata, oseska. Licząc się z tym, że nie wszystko oseskom da się wytłumaczyć, bo najpierw muszą przestać być oseskami.

Rybik
11-08-2006, 00:00
internet masz, google masz, wikipedie znajdziesz, poradniki znajdziesz, nie rob z siebie ofermy co ? ;)
(dodalem w powyzszym tekscie numerki i objasnie - skoro lubisz byc taktowany jak nieumiałek)
1. nic nie doinstalujesz, beda klopoty plikownia
2. nalezy wejsc na www.pomoc.joomla.pl (http://www.pomoc.joomla.pl) w menu lewym wybrac ONZ czyli FAQ a nastepnie Środowisko
3. dotyczy punktu 2, po przeczytaniu FAQ zrozumiesz a jak nie (czyli nie zajrzałes) pros administracje serwera
4. jezeli lubisz rozkladac rece to uznaj ze sprawy nie bylo i zmien serwer, jezeli jakas iskra zaradnosci jednak drzemie to napisz do administracji ze swiadomoscia, ze na 90% odmówią wtedy zmien serwer
5. jezeli znajdziesz cos na czym bedzie etykietka "to pozwala uzywac joomla na safe mode" to nie probuj instalowac na Joomla 1.0.10 PL plus Admin Pl pobranej od nas tylko na Joomla 1.0.10 PL (bez PL admina) pobranej z adresu ktory podalem - inaczej nie ruszy. Takie cos nazywa sie safe_joomla albo safe_joomla_hack i ma w paczce zip swoja wlasna instrukcje
6. Jak nie zmienisz to Joomla ruszy ale rozne bajery ktore sobie mozesz potem chciec doinstalowywac niekoniecznie beda z tym dzialac

a teraz marsz do lektury, gogle w dłoń, FAQ goń i wstydź się pisać takie posty, nikomu z nas nikt na tacy wiedzy nie podał ... bo ona jest niepodawalna, trzeba ubrudzic lapki