PDA

Zobacz pełną wersję : Dodawanie artykułów przez użytkowników



Diabl0
14-02-2010, 14:18
Witam. Wiem, że temat był już niejednokrotnie poruszany, ale nigdzie nie znalazłem odpowiedniego komponentu. Polecaliście WD Submit, ale brakuje w nim paru ważnych aspektów, za to Contets Submit ma aż za dużo. Co mam na myśli?

Potrzebuję komponentu, który pozwoli zarejestrowanym użytkownikom pisać artykuły, ale do wyboru mogą mieć jedynie sekcję i kategorię (WD Submit miał tylko kategorię). Dodatkowo nie może dać się zmienić nicku ( w WD Submit po zalogowaniu login rzeczywiście sam się wpisywał, ale można go było zmieniać, co może spowodować, że użytkownicy będą mogli się pod kogoś podszywać) nazwa autora ma być zawsze taka sama jak jego nick. Nie ma oczywiście mowy o możliwości wybrania strony głównej) Czyli w skrócie: wybór sekcji, kategorii, stały nick i nie strona główna. Istnieje coś takiego? Błagam, powiedzcie, że tak :)

Pozdrawiam!

Diabl0
14-02-2010, 16:16
Może można chociaż jakoś zmodyfikować WD Submit, żeby Nick był "zamrożony" od razu po wejściu w edytor jeżeli osoba jest zalogowana i żeby nie dało sie tego zmienić?

alex51
14-02-2010, 16:34
JE Story Submit (http://joomlaextensions.co.in/extensions/joomla-component/je-story-submit.html) ale niestety od niedawna już w wersji komercyjnej, za jedyne 15$, za to z większymi możliwościami niż wspominany wd submit.

Diabl0
14-02-2010, 17:26
Mam też JE Story Submit, ale to też nie jest to, a kinfiguracji niesty dużo nie ma... Chodzi mi o to, żeby użytkownik sam mógł sobie wybrać kategorię i sekcję, ale nick ma być stały. Myślę, że rozumiesz o co mi chodzi. Da się jakoś tego JE Story Submita skonfigurować?


EDIT:

Jak zrobić coś takiego jak tutaj?:
DEMO JE Story Submit (http://joomlaextensions.co.in/story-sumit.html)

alex51
14-02-2010, 17:38
Mam wcześniejszą - bezpłatną wersję JE Story Submit i w niej nie ma takich możliwości. Być może dałoby się to zrobić, ale wymaga to znajomości php i ingerencji w skrypt tego komponentu, prawdopodobnie w pliku com_jesubmit/views/je_submit/tmpl/default.php.
EDIT:
To co jest we wspomnianym przez Ciebie demo - kosztuje 15$, osobiście sądzę, że cena ta jest mocno wygórowana.
Przecież możesz dać użytkownikom status Autora i będzie bez wydatków i po kłopocie.

Diabl0
14-02-2010, 17:58
To wg Ciebie jak to zrobić? Tzn wiem jak ustawić autora, ale potem co zrobić, żeby oni z poziomu strony mogli pisać artykuły? (Oczywiście z możliwościami, jakie uwzględniłem wyżej).

alex51
14-02-2010, 19:34
Tworzysz nową pozycje menu=>Artykuły=>Artykuł=>Wyślij artykuł. Poziom dostępu ustaw na Specjalny, aby nie było widoczne dla pozostałych, niezainteresowanych tą pozycją. Oczywiście opublikuj i masz na stronie frontowej nową pozycję w menu, widoczna dla użytkowników ze statusem autora. Do ich dyspozycji dajesz pełny edytor ze standardowego wyposażenia Joomla w którym będą spełnione wszystkie Twoje oczekiwania.

Diabl0
14-02-2010, 19:41
Sorry, ale nie zrozumiałem ani słowa. Mógłbyś to wytłumaczyć trochę dokładniej? Co to znaczy: "Tworzysz nową pozycję menu"?


EDIT: Już rozumiem wszystko. Wielkie dzięki... zaraz zobacze jak mogę to skalibrować:)


EDIT 2: Jak mówiłem, mają za duże możliwości i nie mogę ich ograniczyć...

Diabl0
14-02-2010, 21:32
Witam. Jest może jeszcze jakiś sposób, żeby na Joomli 1.5 odpalić "Ninja Super Submit"? (U mnie wyskakuje eroor on line 10)

Próbowałem też znaleźć "Ninja Content" ale nie ma nigdzie darmowego pobrania (uważam, że 60$ za takie coś to lekkie nieporozumienie)...

alex51
15-02-2010, 07:05
Witam. Jest może jeszcze jakiś sposób, żeby na Joomli 1.5 odpalić "Ninja Super Submit"?...
Jest to >>komponent<< (http://nekkidninjas.com/index.php/2008/12/22/ninja-super-submit-rc4-online) napisany dla starszej wersji J! 1.0. Nawet zastosowanie trybu zgodności wstecznej mija się z celem, bo niczego lepszego w tym komponencie nie znajdziesz, jest to najzwyczajniejszy klon wcześniej tu opisywanego Wd_submit.
Obawiam się, że Twoje kryteria wobec komponentu uniemożliwiają Ci znalezienie gotowego rozwiązania z powodu braku takowych.

ppilus
15-02-2010, 09:04
Może można chociaż jakoś zmodyfikować WD Submit, żeby Nick był "zamrożony" od razu po wejściu w edytor jeżeli osoba jest zalogowana i żeby nie dało sie tego zmienić?
Można.
W pliku components/com_wdsubmit/wdsumbit.html.php trzeba dodać "readonly" dla pól gdzie jest nazwa użytkownika i e-mail.
Wiersze 288 do 297


<tr>
<td><label for="created_by_alias" ><?php echo _H_FULLNAME; ?>*</label>:</td>
<td><input class="inputbox" type="text" readonly name="created_by_alias" id="created_by_alias" size="50" maxlength="50" value="<?php if($show_name) echo $user->name; else echo $user->username; ?>" style="width:200px;" /></td>
</tr>

<?php if( $H_show_email ) { ?>
<tr>
<td><label for="email"><?php echo _H_EMAIL; ?>*</label>:</td>
<td><input class="inputbox" type="text" readonly name="email" id="email" size="50" maxlength="50" value="<?php echo $user->email; ?>" style="width:200px;" /></td>
</tr>

i zgadnij gdzie można znaleźć pomoc w tym temacie ...
http://www.pomoc.joomla.pl/component/option,com_easyfaq/task,view/id,20/Itemid,53/ :)

Diabl0
15-02-2010, 15:49
@Up wielkie dzięki, będę musiał wypróbować.
@alex51 Właśnie widziałem w jakimś demie, że ten Ninja Super Submit dawał użytkownikom możlowość wyboru sekcji, a to jest dla mnie najważniejsze... Po prostu na mojej stronie nie wystarczy wybór samej kategorii...


EDIT: Mam super myśl... W jaki sposób zmodyfikować ContentSubmit, żeby użytkownikom zablokować dostęp do aspektów, których nie chciałbym, żeby zmieniali? Można jakoś linijki kodu zmodyfikować? (Na przykłąd możliwość wybrania strony głównej, czy tego typu sprawy).

alex51
15-02-2010, 16:12
(...)
@alex51 Właśnie widziałem w jakimś demie, że ten Ninja Super Submit dawał użytkownikom możlowość wyboru sekcji, a to jest dla mnie najważniejsze... Po prostu na mojej stronie nie wystarczy wybór samej kategorii...
(...)
Do pobrania >>Ninja Super Submit (Version: 1.0.0RC4)<< (http://ninjaforge.com/index.php?option=com_ninjacentral&page=show_package&id=40&Itemid=235) do obejrzenia >>DEMO<< (http://ninjademos.com/index.php?option=com_ninja_super_submit)
Okno edytora wygląda prawie identycznie jak w WD_Submit z tą różnicą, że tu jest opcja wyboru sekcji:
2139

Diabl0
15-02-2010, 18:29
Ten załącznik nie działa...

EDIT: O tym mówię, że WD Submit jest prawie idealny, ale brakuje mu możlowości wyboru sekcji... A to, jak powiedziałem, jest dla mnie najważniejsze...


EDIT 2: Jak dodać do tego html'a, że jeżeli jest niezarejestrowany, to żeby mu nadało nazwę Gość? Proszę, pomóżcie mi :)

tomsson
16-02-2010, 00:10
[/CODE]i zgadnij gdzie można znaleźć pomoc w tym temacie ...
http://www.pomoc.joomla.pl/component/option,com_easyfaq/task,view/id,20/Itemid,53/ :)
ppilis, dzieki za Twoja solucję :) mi równiez się przyda i jestem pewien ze nie tylko mi się przyda.

P.S.

z podanego linku laik taki jak ja, nie zdziałaby tego. Dlatego Twoja wypowiedz jest 100 kroć cenniejsza niż pisane pomoce z przytoczonego przez Ciebie linku. Pozdrawiam i zapraszam ba browara do Ełku :)
najlepiej w sezonie letnim :)

Diabl0
16-02-2010, 15:48
Rozumiem, że nie da się zedytować WD Submita dorzucając wybór sekcji.

W takim razie mam ostatnie pytanie: Czy jeżeli kupię "JE Story Submit" to na 100% Dam użytkownikom możliwość wybrania kategorii i sekjii, bez możliwościk wrzucenia artykułu na stronę główną? Muszę wiedzieć dzisiaj, bo jeżeli nic nie zedtyuję, to nie mam na co czekać tylko kupię to jeszcze dziś.

zwiastun
16-02-2010, 15:50
WD Submit jest dość prostym komponentem, więc możesz zlecić jakiemuś php-owcowi poprawkę. Na marginesie - w plikowni udostępniliśmy wzbogaconą polską wersję.

Diabl0
16-02-2010, 16:29
Kurczę, teraz jeszcze się okazało, że WD Submit (Nawet WC Dubmit mógłbym go nazwać...) nie przypisuje artykułów do autorów... przynajmniej na mojej stronie, nie wiem jak to jest u innych... Zarejestrowany użytkownik włącza pisanie artykułu, wpisuje swoje dane, pisze artykuł i... nic. Artykuł jest, ale bez autora...nie wspominając już o wspaniałym wyborze sekcjii.

Czyli jak, ten JE Story Submit da mi to, o czym pisałem w poprzednim poście?

alex51
16-02-2010, 17:17
Zaczynam się gubić w tych wymaganiach stawianych temu komponentowi. Napisałeś, że ważne jest dla Ciebie określanie sekcji i kategorii, a w przypadku JE Story Submit to można ustawić w PA.
Może napiszę jak sam rozwiązałem pisanie artykułów przez swoich użytkowników.
Stworzyłem dla tego celu specjalną sekcję "Propozycje artykułów" oraz kategorie "Użytkownicy" i wszystkie propozycje artykułów tam lądują. Każdy piszący może zasugerować gdzie chciałby widzieć swój artykuł.
Kolejna Twoja wątpliwość dotyczy wpisywania zmyślonych loginów. Nie ma znaczenia czy piszący wstawi inną nazwę użytkownika, ponieważ i tak jego właściwy login pozostanie w rubryce "Autor" a ta zmieniona przez niego nazwa pojawi sie w kolejnej rubryce "Inna nazwa".
Poza tym w powiadomieniu @ jakie administratort otrzyma wszystko i tak będzie pokazane.
Dla swoich potrzeb zmodyfikowałem nieco plik języka polskiego w tym komponencie a dla swoich użytkowników napisałem krótki poradnik pisania artykułów, który możesz sobie też >>poczytać<< (http://gramsam.pl/pomoc-/faq-pomoc/dodatkowe-moliwoci/pisanie-artykuow.html) lub >>pobrać<< (http://alex51.funpic.de/joomla/napisz_artykul.pdf).

Być może moje kryteria są odmienne od Twoich wymagań stawianych temu komponentowi, ale sądzę że nawet w tej wcześniej pobranej uboższej i bezpłatnej wersji spełnia on w moim mniemaniu swoją rolę.

Diabl0
16-02-2010, 17:25
Moje wymagania są naprawdę proste: Użytkownik wybiera sekcję i kategorię, nie może jednak wybrać możliwości pisania na stronie głównej) koniec :)

EDIT: Żeby jeszcze bardziej sprecyzować podam demo, które już pokazałem wcześniej:

DEMO (http://joomlaextensions.co.in/story-sumit.html)

Oczywiście jeżeli jest użytkownik zalogowany, to w miejscu "Imię" powinno automatycznie wpisać jego nick. To wszystko. Na prawdę moje wymagania są tak spokmpikowane?

alex51
16-02-2010, 17:34
Skoro to dla Ciebie aż tak istotne, to pewnie nie pozostanie nic innego jak wydanie 45zł na zakup komercyjnej wersji JE Story Submit. Mimo, że mam konto w PayPal i mógłbym dokonać zakupu "od ręki" to za to co oferuje ten komponent nie zdecydowałbym się wydać na to tej kwoty.

Diabl0
16-02-2010, 17:41
Niestety nie mam innego wyjścia...