PDA

Zobacz pełną wersję : Nieprawidłowe marginesy w niektórych menu



nevadaking
14-02-2010, 20:04
Witam,
albo jestem sierota, albo gdzieś jest błąd tylko nie mogę go znaleźć, podobnie, jak rady na problem.:zagubiony:
W jednej z templatek (ściągnięta z netu) wszystkie menu wyświetlają się prawidłowo za wyjątkiem STATYSTYKI i GOŚCIMY - tekst w menu "włazi" na obramowanie modułu po lewej stronie. Poza tym wszystko ok.

Wszystkie moduły tworzone na podstawie tych modułów (Nowy -> Statystyki lub Nowy -> Gościmy) zachowują się podobnie, bez względu na to po której stronie są wyświetlane (prawej lub lewej na stronie) i niezależnie od liczby stron, na których są wyświetlane (Pozycje wybrane w ustawieniach modułu).

Bardzo dokładnie sprawdzałam css-y zarówno do templatki (template.css), jak i do odmiany templatki (w tym przypadku (blueorange.css). Moduły nie reagują na żadne zmiany w tych css-ach, podczas gdy inne moduły mogłam zmieniać w różnych zakresach. Możliwe są także zmiany ustawienia kolumn, parametrów artykułów, itp. a te dwa menu ani drgną.

Przy korzystaniu z innej templatki nie mam tego problemu, ale css jest napisany zupełnie inaczej, więc choć próbowałam porównań (nie jestem w końcu orłem w tym temacie), niewiele mi to dało.

Szukałam problemu - również podobnego - na forum. I nic...

Jak problem był, tak mam go nadal. Walczę z tym już prawie 2 tygodnie.
Gdzie jest przyczyna?

KYCu
14-02-2010, 22:39
ale css jest napisany zupełnie inaczej
po afgańsku?


(w tym przypadku (blueorange.css)
mało znaczące


Gdzie jest przyczyna?
W ciemno ciężko określić, przydał by się link do strony

nevadaking
15-02-2010, 22:04
Witaj.
Złośliwości nie są potrzebne, chyba że to taki rodzaj poczucia humoru(?) :hmm: Ja w dziedzinie css-ów nie jestem ani orłem, ani sokołem i być może pozostanę nielotem - pingwin to w końcu też sympatyczne ptaszysko, i może nie lata, ale za to jak pływa! :DD

Css nie jest napisany po afgańsku, ani po chińsku, ale zawiera o wiele więcej zdefiniowanych elementów i w wielu miejscach używa innych definicji, niż te które znam i te które są w templatce, z którą mam problem. Być może stosuje też inne zasady dziedziczenia, ale trudno mi dojść do tego, skoro nie zawsze mogę się zorientować, czego dotyczy dana definicja. Ja do tej pory nie pisałam tak skomplikowanych arkuszy stylów. Gdybym potrafiła to robić, napisałabym zapewne własną templatkę, zamiast spędzać 12-14 godzin dziennie, szukając rozwiązania problemu.

Link do strony trudno będzie dać, bo mam "treningowy" serwer na swoim kompuetrze, więc nie ma do niego dostępu "z zewnątrz".

Mogę zrobić print screen ze strony, a nawet skopiować css.
Jest w tym sens?
Chodzi mi o to, że wolałabym nie zaśmiecać forum, więc proszę o info, czy to się do czegoś przyda?

Dziękuję za zainteresowanie.
Napracowałam się już nad tą stroną i szkoda mi teraz zmieniać templatkę, choć to byłoby zapewne najprostsze.
Poza tym chciałabym się jednak nauczyć czegoś na przyszłość, a być może nauczę się nie tylko ja. A po to chyba między innymi jest forum?
A może się mylę?

Tak czy inaczej z góry dziękuję za pomoc i będę naprawdę wdzięczna. Bardzo bym chciała, żeby w tych moich d...godzinach znalazł się jakiś sens :spoko:

Pozdrawiam

nevadaking
14-03-2010, 19:52
Zależało mi bardzo na rozwiązaniu problemu, bo nie dla siebie robię tę stronę, a dla organizacji społecznej, nieodpłatnie, ale to nie powinno oznaczać - gorzej.
W końcu więc zmieniłam templatkę. Teraz jest ok, ale przetrenowałam "po drodze" kilka innych i problem na niektórych się pojawiał, inne działały ok. Wszystkie były robione (podobno) pod 1.5.
To na razie dla mnie za trudny problem, ale może warto o nim jakoś pomyśleć? - to prośba i apel do tych, którzy mają możliwości i chcą.
Ja jestem za szczupła w uszach, może kiedyś...
Polecam się na przyszłość :zagubiony: