PDA

Zobacz pełną wersję : Format formularza "E-mail do znajomego" wyświetla się niepoprawnie



ostry
15-02-2010, 01:25
Witam,
mam następujący problem:
Format formularza "Email do znajomego" wyświetla się jakby był przeznaczony dla tekstów pisanych w językach, w których pisownia jest od prawej do lewej strony.


2138


Na początku sądziłem, że jest to związane z konfiguracją Joomla, jednak problem ten występuje na wszystkich serwisach, które hostuję na Nazwa.pl. Szukałem też rozwiązań związanych ze zmianami w templatkach, ale znalazłem tylko trochę tematów związanych z przekształcaniem całej templatki do pracy z tekstem Right to Left.
Czy można prosić o sugestię, z czym ten problem ugryźć?
Googlowałem i szukałem na forum, ale bez rezultatu.

ppilus
15-02-2010, 05:25
Wykasuj (lub na próbę oznacz jako komentarz) linie w pliku templates/system/css/template_rtl.css
15 i 16 wiersz


html {direction: rtl;}
body{direction: rtl;}

a wszystko wróci do normy.

ostry
16-02-2010, 00:03
Dzięki!
Rzeczywiście pomaga. To jest jednak obejście problemu. Jego rozwiązanie znalazłem pod poniższym linkiem:
http://joomlacode.org/gf/project/joomla/tracker/?action=TrackerItemEdit&tracker_item_id=18614

W linii 29 w pliku templates/system/component.php brakuje kompletu nawiasów.
Jest:

if($this->direction == 'rtl' && !file_exists(JPATH_THEMES.DS.$template.DS.'css/template_rtl.css') || !file_exists(JPATH_THEMES.DS.$template.DS.'css/template.css')) : ?>Powinno być:

if($this->direction == 'rtl' && (!file_exists(JPATH_THEMES.DS.$template.DS.'css/template_rtl.css') || !file_exists(JPATH_THEMES.DS.$template.DS.'css/template.css'))) : ?>

Rozwiązanie udało mi się znaleźć dopiero, gdy podpowiedziałeś mi, w których plikach szukać. Dzięki!