PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z joomlą. Nie działa zmiana w htaccess - displayerrors i registerglobals



wexxell
15-02-2010, 12:34
Za nic nie mogę poradzić sobie - dla chcących mi polecić google jedna uwaga -> przestudiowałem dokładnie wszelkie poradniki i rozwiązania tego problemu. Mam konto na hostingu - nie mam więc dostępu do php.ini, mam jedynie dostęp do htaccess.txt, wpisuje tam:

php_flag register_globals off
php_flag display_errors "0"

i (oczywiście!) nie działa.
Ma ktoś jakiś pomysł?

big_krzysiek
15-02-2010, 12:38
jaki hosting?

moze nie zmienles nazwy z htaccess.txt na .htaccess
moze tam dziala nie php_flag , ale setenv ..

np
SetEnv REGISTER_GLOBALS 0
SetEnv error_reporting 0

za duzo niewiadomych...

wexxell
15-02-2010, 12:42
Ok po zmianie nazwy z htacess.txt na .htaccess dostaję taki błąd:

Internal Server Error

The server encountered an internal error or misconfiguration and was unable to complete your request.
Please contact the server administrator, ### and inform them of the time the error occurred, and anything you might have done that may have caused the error.
More information about this error may be available in the server error log.

hosting: ovh

big_krzysiek
15-02-2010, 12:50
ovh ktory? ...

na ovh nie dziala php_flag ...
reszta hula, oprocz raportowania bledow...

zobacz przewodniki ovh (http://pomoc.ovh.pl/przewodniki)

zobacz, czy nie zostawiles czegos (np enetr) na koncu pliku .htaccess
czym go edytowales? moze dopisaly sie jakies ukryte znaki....

zwiastun
15-02-2010, 12:52
Dostęp do htaccess.txt nie oznacza możliwości zmiany ustawień za pomocą htaccess.
A skoro przeczytałeś - jak twierdzisz - wszystkie poradniki i rozwiązania tego problemu, to wybacz, ale innych rozwiązań, niż te opisane, to już raczej nie ma.
Zatem, proponuję albo google, albo prościej wiki.joomla.pl - poszukać, doczytać, sprawdzić, a potem ewentualnie pytać, dostarczając odpowiedniej informacji

Widzę, że bik_krzyś w międzyczasie dopowiedział, z czego wynika, że nawet poradnika na OVH nie doczytałeś

wexxell
15-02-2010, 12:55
ovh ktory? ...

na ovh nie dziala php_flag ...
reszta hula, oprocz raportowania bledow...

zobacz przewodniki ovh (http://pomoc.ovh.pl/przewodniki)

zobacz, czy nie zostawiles czegos (np enetr) na koncu pliku .htaccess
czym go edytowales? moze dopisaly sie jakies ukryte znaki....

ovh.pl

Edytowałem geditem. Być może coś mi dopisało, na szczęście mam oryginalną kopię.
Czyli co zainstalować joomlę ponownie i olać że nie da się ustawić tych dwóch rzeczy, będzie działać ok?

zwiastun
15-02-2010, 12:57
Doczytać te poradniki, które podobno przeczytałeś. Ustawień, o których mowa, dokonuje się na kilka sposobów. Twój nie działa!

wexxell
15-02-2010, 12:59
przeczytałem poradnik na joomla (wiki), przeczytałem też około 10 tematów zagranicznych.

big_krzysiek
15-02-2010, 13:10
nie bedzie..ale dalej nie wiem, ktory masz hosting na ovh...

na wirtualnych (http://www.ovh.pl/serwer_wirtualny/) wszystko jest ok, na poprzednim wirtualnym z serii gp tez, na 60free nie sprawdzalem...
dopisz do .htaccess

SetEnv REGISTER_GLOBALS 0
SetEnv PHP_VER 5

mozesz tez dodac:

SetEnv error_reporting 0
SetEnv display_errors 0

moze zadziala....

ovh przyjmuje pliki edytowane w notatniku, lub wordpad-zie

pamietaj, zeby nie dawac enter na koncu...

kpl
02-05-2010, 13:02
chcę zapytać bo ten temat jakoś wielu osobom stwarza (słusznie czy nie) problem.
Po instalce joomli 1.5.15 (przeskoczyłem przez display errors pomimo wartości On) i pojechałem dalej.
do pliku htaccess.txt dołożyłem linie opisane w http://wiki.joomla.pl/Jak_zmieni%C4%87_ustawienia_PHP_za_pomoc%C4%85_.ht access%3F i zmieniłem nazwę na .htaccess. Pojawił się błąd 500 Internal.. przy otwieraniu strony. Pierwotnie myślałem że może nie przyjmuje takiej nazwy pliku. Po kilku próbach okazało się że nazwę przyjmie ale bez tekstu jak w poradzie w.wymienionej czyli niezmienny plik jak w paczce (tylko nazwa zmieniona).
Do pliku dodałem więc wpis z propozycji wyżej tj:

SetEnv REGISTER_GLOBALS 0
SetEnv PHP_VER 5
SetEnv error_reporting 0
SetEnv display_errors 0

(na końcu pliku nie ma Entera)

i plik nadal hula strona się otwiera ale wchodząc do joomli od admina w informacji o PHP w linii display-errors mam nadal On: i w kolumnie Local Value i w Master Value. Co mogę zrobić by wreszcie dislay errors przestawić? O ile pamietam kiedy ze 2 lata temu dzwoniłem tam to uzyskałem info że to nie po ich stronie (czy jakoś tak).
Nawiasem mówiąc to chyba poważne zagłębienie się w temat sieci, serwerów będzie mi konieczny np podyplomowe.

Stronka jest (a raczej ma być) na serwerze Ogicom.

zwiastun
03-05-2010, 16:16
Nie jesteśmy forum pomocy OVH! Pytania o konkretne rozwiązania konkretnych kwestii należy przede wszystkim kierować do administratora serwera, a nie tutaj na forum. Serwerów jest setki i nie sposób tutaj obsługiwać ich użytkowników. Oczywiście, możliwe, że ktoś, kto korzysta z tego akurat serwera, może udzielić rzeczowej porady. Tyle tylko, że nie ma sensu czekać nie wiadomo ile na odpowiedź, która można uzyskać w ciągu jednego dnia.

kpl
04-05-2010, 09:27
zwiastun,
co prawda nie wiem co to OVH
napisałem problem bo trochę zależało mi na czasie. Nie wiem także czy jest to do załatwienia z poziomu administratora serwera czy może moja niewiedza, jakiś błąd. Wnioskuję z Twego wpisu że raczej monit do admina jest konieczny.
dzięki

zwiastun
04-05-2010, 11:38
Hmmm. W wątku są podane niektóre rozwiązania. Rzecz dotyczy ustawień serwera, a niektóre z ustawień czasami można modyfikować, tyle że nie wszędzie i nie wszędzie w jeden taki sam sposób. Dlatego pomocy w tej mierze trzeba szukać najpierw u administracji serwera (FAQ, admin).