PDA

Zobacz pełną wersję : Simple Image gallery - brak miniatur



bboy
15-02-2010, 14:32
Witam

Wiem że temat już był, przeglądałem porady jednak nie rozwiązało to mojego problemu. Przy zastosowaniu sig brak miniatur jest tylko biały mały prostokąt (firefox), czerwony krzyżyk (IE). U mnie na lokalu działało bez zarzutu, po wrzuceniu na serwer nie działa tak jak powinno. Nazwy zdjęć zmieniłem na same cyfry nic to jednak nie daje, jeśli zdjęć w katalogu jest mało, to sig sobie radzi, ale przy większej ilości zdjęć już nie. showthumb.php zmieniałem już 755 i 777 też nie pomaga. Czy macie jakiś pomysł jak rozwiązać problem?

Z góry dzięki za odpowiedź

kjt
16-02-2010, 09:04
Używasz prostych adresów?
U mnie proste adresy "upraszczały" nawet odwołanie do zdjęcia co generowało nieprawidłowy link stąd brak miniatur/zdjęć.

bboy
16-02-2010, 09:07
tak używam prostych adresów, ale na lokalu działało prawidłowo też z prostymi adresami


sprawdzałem proste adresy, to nie jest powód

DobleYou
16-02-2010, 11:35
Ja mam identyczny problem..i tez próbowałem to rozwiązać. Może to być wina serwera, nie obsługuje biblioteki graficznej GD. A na jakim masz serwerze..?

bboy
16-02-2010, 11:41
no niby obsługuje GD. Mam na cal.pl

kjt
16-02-2010, 17:33
Używasz Firefoxa? Pewnie tak. Masz rozszerzenie Firebug? Nie? To się zapoznaj z nim a potem zbadaj te ikonki firebugiem być może powie Ci w czym rzecz.

DobleYou
16-02-2010, 20:36
no niby obsługuje GD. Mam na cal.pl
To, że obsługuje to prawie każdy serwer ją ma, ale pytanie czy dobrze jest skonfigurowana..

bboy
17-02-2010, 07:38
Używasz Firefoxa? Pewnie tak. Masz rozszerzenie Firebug? Nie? To się zapoznaj z nim a potem zbadaj te ikonki firebugiem być może powie Ci w czym rzecz.

Sprawdziłem firebugiem i nie widzę żadnej różnicy w kodzie. W zakładce html jest odwołanie to zdjęcia i po najechaniu myszką na link, wyświetla się miniaturka (w firebug) a normalnie tej miniatury w sig nie widać

rcz
09-05-2010, 21:57
ja mam taki błąd w SIG PRO, że w jednym artykule wyświetlają się podpisy z pliku labels.txt a w drugim gdzie jest tak samo zrobione podpisy nie chodzą? i nie wiem w czym rzecz.

Kaes
30-06-2011, 01:44
Zależy jak wgrywałeś zdjęcia. Jeśli przez ftp to sprawdź nazwy plików - nie moga zawierać spacji, powinny być tylko znaki alfanumeryczne inaczej nie wyświetli miniatur.

souacz
30-06-2011, 03:33
Jesli rozszerzenie bedzie duzymi literami (JPG a nie jpg) to nie pokaze miniatur rowniez. Nie moze tez byc jpeg.

---wyslane za pomoca Tapatalk