PDA

Zobacz pełną wersję : registry_globals



hazael
10-08-2006, 21:16
niedawno udalo mi sie przeniesc caly serwis na serwer z wylączonym registry_globals, jednak po tym nastąpił pewien powazny problem. Mam specjalny skrypt, ktory niestety przestał działać po wyłączeniu tego. Nie znam sie na tyle, by problem rozwiązac, czy ktoś pomoze mi w tej sprawie - generalnie chodzi mi o kilka wskazówek - moze sobie poradze z tym.

Rybik
10-08-2006, 21:26
plik .htaccess , o ile mozesz go uzywac i o ile dyrektywa ta jest mozliwa do zmiany po twojej stronie (w knfiguracji apacza ma byc odpowiednio ustawione "allow override")

zatem jezeli dyrektywa register_globals jest przełączalna przez .htaccess to wystarczy umiescic dany skrypt w katalogu (inaczej: Joomla i skrypt nie moga byc w tym samym katalogu, wiec albo oba w rownoleglych folderach albo skrypt w podkatalogu)
teraz wystarczy tylko "przypomniec sobie" ;) ze .htaccess dziala na wlasny katalog i podrzedne wystarczyw katalogu skryptu dodac taki plik z wpisem:
php_flag register_globals on

jezeli nie dziala to pytac administracje serwera jak sobie poradzic, czy da sie dla konkretnego katalogu itp...

z mojej wyjatkowo skromnej wiedzy na temat register_globals mozna wysnuc tylko tyle ze skrypty ktore sa napisane z zalozeniem ze bedzie ON moga byc trudne do przerobienia tak, zeby dzialaly z OFF