PDA

Zobacz pełną wersję : Problemy z otwieraniem strony w IE.



Początkujący1
15-02-2010, 23:39
Witam, mam problem z otwieraniem się mojej strony w Internet Eksplorer nie tylko na moim kompie zobaczcie sami www.parafia-swrodzina.pl (http://www.parafia-swrodzina.pl) otwiera się w Mozilli i Operze, nie wiem co zrobić by otwierała się bez problemów także w IE.
A drugi problem z jakim się póki co zmagam to niemożność zainstalowania bardziej rozbudowanego edytora tekstu do atykułów, albo chociaż takiego edytora, który nie będzie zmieniał czcionki ze skopiowanego z Word'a tekstu.

Raczkuje w temacie tworzenia stron internetowych więc proszę o pomoc.

Pozdrawiam

zwiastun
16-02-2010, 00:04
Wiadomość nr 1 dla raczkującego: Word, zwłaszcza starszy, nie służy do pisania materiałów na użytek Web, a jeśli już, to takie materiały wkleja się przy pomocy specjalnych opcji edytora, a na koniec czcionki z Worda w większości nadają się do drukarni, ale nie na stronę internetową.

DobleYou
16-02-2010, 11:31
Jeśli chodzi o edytor to zainstaluj sobie JCE Editor..jest bardziej rozbudowany..

Początkujący1
16-02-2010, 14:45
Dzięki za wyczerpującą odpowiedź co do edytora. A co mógłbyś poradzić na pierwszy problem czyli: nie kompletne otwieranie się mojej strony w IE.

Pozdrawiam

zwiastun
16-02-2010, 15:01
Poradę w tej kwestii uzyskałeś ode mnie. Rzecz w tym, by ją przyjąć do wiadomości!

Początkujący1
16-02-2010, 18:41
W swojej poradzie skupiłeś się na czcionkach Word a nie na tym że nie kompletnie IE otwiera moją stronę Więc nie bardzo rozumiem twojej odpowiedzi. To było tylko pytanie o tych czcinkach bo teksty są wpisywane póki co tylko za pomocą edytora joomlowskiego.

Pozdrawiam

DobleYou
16-02-2010, 20:33
Dzięki za wyczerpującą odpowiedź co do edytora. A co mógłbyś poradzić na pierwszy problem czyli: nie kompletne otwieranie się mojej strony w IE.



Tutaj pomocny może być IE Compabillity..oczywiście nie gwarantuje, że rozwiąże w zupełności problem ale spróbować można..

zwiastun
16-02-2010, 21:40
Szablon, z którego korzystasz, napisany jest tak, że wyświetla się poprawnie zarówno pod FF, jak i IE. Ale w Twoim szablonie są śmieci pozostałe prawdopodobnie po edycji przeprowadzanej w jakims nieodpowiednim edytorze, typu windowsowy notatnik. Przywróć oryginalny szablon. Zmiany nanieś w odpowiednim edytorze, i tyle.

Początkujący1
17-02-2010, 00:36
Dzięki.

zwiastun
17-02-2010, 00:43
Rozumiem, że dziękujesz, ale jak śmieci były, tak są - zobacz sobie ten znak zapytania przed deklaracją typu dokumentu:
?<!DOCTYPE

Początkujący1
17-02-2010, 14:42
Tak jest, ponieważ póki co jestem na etapie zmiany właściciela bazy danych. Ale jak tylko to zrobię to dam się do poprawek. Raz jeszcze dziękuję bardzo i pozdrawiam.