PDA

Zobacz pełną wersję : Brak treści menu.



martilseltana
16-02-2010, 16:12
Chciałem się na wstępie przywitać, bo to mój pierwszy post na tym forum;)
Jestem początkującym webmasterem. Stronki tworzę zawodowo dopiero od jakiegos roku.

Mój problem polega na tym, że wyświetlają mi się tylko nagłówki sekcji menu, nie widać natomiast zawartości.
Można zobaczyć jak to wygląda pod adresem www.mosir1.lcs.net.pl
Podejrzewam, że ma to związek z ustawieniami serwera, bo gdy stawiam stronke lokalnie wszystko wygląda prawidłowo. w czasie instalacji Joomli wszystkie ustawienia zalecane mam spełnione.
Używam XAMPP na serwerze lokalnie jak i w sieci.
Stawiałem na serwerze również Joomle 1.0. W tej dystrybucji problem polegał na tym, że nie wyświetlała mi się zawartość contentu.
Do tej pory używałem wordpressa i śmigał aż miło na serwerze firmowym. W tej chwili potrzebuję ulepić w miare rozbudowany serwis. Funkcjonalność wordpressa za bardzo się jednak do tego nie nadaje (CMS stricte blogowy), dlatego zdecydowałem się na Joomle.
Nie wiem co powoduje problem z działaniem joomli.:(
Proszę o pomoc.

zwiastun
16-02-2010, 16:22
Typowy problem zawodowca, któremu wydaje się, ze wie jak, a skoro nie tak, to jest problem. Niechaj zatem zawodowiec znajdzie godzinę czasu i poświeci ją na poznanie podstaw obsługi Joomla. Bo nawet nazwać nie potrafi tego, co opisuje. Wiki - poradnik Szybki start!

martilseltana
17-02-2010, 14:49
Może mnie Pan chociaż naprowadzić w którym miejscu robię coś, źle?
Przewertowałem już pomoc i szybki start. Zwykle od tego zaczynam. Powoli zaczyna mnie gonić termin, a szef mi urwie cohones jak go zawale...
Prosze

zwiastun
17-02-2010, 14:51
Pewno doszedłeś do połowy poradnika :)
Żeby wyświetlać jakąś treść, trzeba stworzyć pozycje menu. Samo menu bez pozycji nie wystarczy.

martilseltana
17-02-2010, 14:54
Tworzyłem pozycje w menu. Nie chciały się zapisywać. Pozycje w panelu administratora są widoczne i oznaczone jako opublikowane(pozycje załadowane z danymi przykładowymi).

zwiastun
17-02-2010, 14:57
Proponuję
1. mov'AMP i najpierw czysta instalacja
2. Wykonanie prostej "witryny" według "szybki start" z wiki
Bo tak, to gadamy. Ja nie wiem, jakie popełniasz błędy, a popełniasz cudaczne
Co to np. znaczy, że pozycje menu "nie chciały się zapisywać"?

martilseltana
17-02-2010, 15:04
Tworze pozycje w określonym menu (w tym wypadku mainmenu) klikam "zapisz". wyskakuje mi komunikat, że pozycja została zapisana, a nie pojawia się w menu.
Chciałem dodać tylko, że instalując Joomla lokalnie na swoim komputerze nie ma żadnych problemów.
Wydaje mi się, że wszystkie chmod plików są prawidłowe.

martilseltana
19-02-2010, 10:20
Witaj Zwiastunie.
Wykonałem czystą instalacje. Strona uruchamiana na moim komputerze działa prawidłowo. Z kolei czysta instalacja na serwerze ma cały czas tą samą przypadłość. Brak pozycji menu. Poprosiłem swojego admina, żeby włączył mi wyświetlanie błędów na serwerze. W miejscu pozycji menu wyrzuciło mi taki komunikat:
Warning: Parameter 1 to modMainMenuHelper::buildXML() expected to be a reference, value given in /home/mosir2/public_html/libraries/joomla/cache/handler/callback.php on line 99

zwiastun
19-02-2010, 10:37
Pomocnik pisania postów (http://forum.joomla.pl/showthread.php?21594-PPA-PRZECZYTAJ-TO-Pomocnik-pisania-post%C3%B3w)

siristru
19-02-2010, 10:47
martilseltana, twoja strona nie działa... ale widać, że instalujesz Joomla! 1.5.9. Zainstaluj najnowszą wersję.

martilseltana
19-02-2010, 11:03
Opis problemu:
Nie działa zapisywanie pozycji w menu. Mogę instalować komponenty, mogę dodawać artykuły.

Podjęte działania w celu eliminacji problemu:
Burza mózgów podjęta wraz z administratorem mojego serwera pozbawiona owocnych wyników.

Wiadomość diagnostyczna
Joomla! Wersja: Joomla! 1.5.9 Production/Stable [ Vatani ] 9-January-2009 23:00 GMT
configuration.php: Zapisywalny (Tryb: 707 ) | RG_EMULATION: Niedostępne
Architektura/Platforma: Linux 2.6.31.5-server-1mnb ( x86_64) | Strona Serwer: Apache ( mosir2.lcs.net.pl ) | PHP Wersja: 5.3.1
PHP Wymagania: register_globals: Wyłączone | magic_quotes_gpc: Włączone | safe_mode: Wyłączone | MySQL Obsługa: Tak | XML Obsługa: Tak | zlib Obsługa: Tak
mbstring Obsługa (1.5): Tak | iconv Obsługa (1.5): Tak | save.session_path: Zapisywalny | Max.Execution Time: 30 sekund | File Uploads: Włączone
MySQL Wersja: 5.1.42-log ( Localhost via UNIX socket )

Informacje rozszerzone:
SEF: Wyłączone (bez mod_Rewrite) | FTP Layer: Wyłączone | htaccess: Nie zaimplementowano
PHP/suExec: Użytkownicy ftp i php są identyczni (prawdopodobnie zainstalowano PHP/suExec)
PHP Środowisko: API: apache2handler | MySQLi: Nie | Max. Memory: 256M | Max. Upload Size: 8M | Max. Post Size: 8M | Max. Input Time: 60 | Zend Wersja: 2.3.0
Wyłączone Funkcje: dl, exec, passthru, system
MySQL Klient: 5.1.42 ( latin1 )

martilseltana
19-02-2010, 12:13
Poradziłem sobie w ten sposób, że zainstalowałem wersję 1.5.15 i wszystko póki co śmiga. Dałem ciała z tym, że wcześniej stawiałem portal na wersji 1.5.9 w myśl że nowy nie zawsze znaczy najlepszy=) . Problemem była prawdopodobnia nieaktualna już wersja Mysql w Joomla 1.5.9 nie obsługiwana prawidłowo przez serwer mysqlowy. Straciłem na to kilka dni i zjadłem sporo nerwów, a problem okazał się wręcz banalny.
Wielkie dzięki za poswięcony mi czas=)

siristru
19-02-2010, 12:18
:) Ależ mnie rozczuliłeś ^^ W przypadku aplikacji internetowych wybieraj zawsze aktualne - po to społeczność pracuje nad nimi by były jak najlepsze i nie miały dziur.