PDA

Zobacz pełną wersję : wlasne ciasteczka w joomla



kondor
10-08-2006, 23:18
Witam,

mam nastepujacy problem - chcialbym dodac swoje "ciacha" do joomli. Chodzi mi np. o zapamietanie kiedy uzytkownik byl ostatnio na stronie (ale nie zalogowany bo to joomla sama pamieta). Mozecie mi cos podpowiedziec? jestem w kropce. Znalazlem cos w joomla.php ale strasznie tam duzo dziwnych oznaczen i sie ciagna te ciasteczka.
prosze - pomozcie.

pozdrawiam,
konrad

Rybik
11-08-2006, 00:53
zrob to tak jakbys to robil dla dowolnej innej strony internetowej nie CMSowej, kod umieść w pliku index.php twojej templatki

kondor
11-08-2006, 01:14
wlasnie tak nie da rady - gdzies mi "ginie" to ciasteczko, nawet jak przekazuje wartosci do zmiennej. probowalem robic to w indexie templatki i w joomla.php. wychodzi na to, ze bede musial skorzystac jednak z tego co ma joomla i polegac na lastvisitdate. minus tego jest taki, ze uzytkownik musi sie zarejestrowac i zalogowac aby to dzialalo.
ale oczywiscie czekam jakies propozycje rozwiazania tego problemu. przegladalem forum i nie ma tematow o ciasteczkach innych niz w modulach joomli ogolnie dostepnych.
moja strona jedynie opiera sie na joomla ale wiekszosc modulow pisze sam i szczerze mowiac joomlowy engine zaczyna mi przeszkadzac wlasnie przez takie kwiatki jak ten.
pozdrawiam i dzieki za odpowiedz
konrad