PDA

Zobacz pełną wersję : formularz jcomments



lormitto
17-02-2010, 13:26
Cześć,

W zasadzie to bardziej post dotyczący samego html'a jednak umieszczony jest w kontekście jcomments. Nicknameu użytkownika wpisującego post i wysyłającrgo go (taki user, ktory sie nie zalogował) zostaje zachowany w pamięci. Inna osobą używająca tej samej przeglądarki na tym samym komputerze później widzi kto pisał komentarz. Czy kojarzycie jak to wyłączyć w kodzie. Tzn. jaki parametr w znacznikach podać żeby dane nie były zapmiętywane?

Tak wygląda kod:

<h4><?php echo JText::_('FORM_HEADER'); ?></h4>
<a id="addcomments" href="#addcomments"></a>
<form id="comments-form" name="comments-form" action="javascript:void(null);">
<?php
if ($this->getVar( 'comments-form-policy', 0) == 1) {
?>
<div class="comments-policy"><?php echo $this->getVar( 'comments-policy' ); ?></div>
<?php
}
if ($this->getVar( 'comments-form-user-name', 1) == 1) {
?>
<p>
<input id="comments-form-name" type="text" name="name" value="" maxlength="<?php echo $this->getVar('comment-name-maxlength');?>" size="22" tabindex="1" />
<label for="comments-form-name"><?php echo JText::_('FORM_NAME'); ?></label>
</p>Zmieniając coś w inpu czy form pewno bym ten efekt uzyskał. Tylko już kompletnie nie pamiętam jak wymusić brak zapamiętywania pól.

Dziękuję za wskazówki.

zwiastun
17-02-2010, 13:32
Kod ani nie przechowuje takich informacji, ani nie odpowiada za ich przechowywanie w cache przeglądarki. O ile mi wiadomo, ale mogę się mylić.

lormitto
17-02-2010, 13:38
myślałem ,że wystarczy automplete = "off" ustawić

ale to nie to :)


więc może konfiguracja przeglądarki ?

zwiastun
17-02-2010, 13:42
Tak, ale wyłączenie autouzupełniania nie jest wygodne :)

lormitto
17-02-2010, 13:51
kurcze to nie mam pomysłu

przykładowo mbank przy logowaniu tak ma formularz zrobiony, że on nigdy nie zapamiętuje danych


i nie dotarłem do zrozumienia jak to samo uczynić :)

zwiastun
17-02-2010, 14:09
Szukaj, poczekaj - może ktoś wie, trochę cierpliwości :) Powtarzam, ja nie wiem.