PDA

Zobacz pełną wersję : Zmiana koloru



luknik
17-02-2010, 17:32
Witam
Jest to mój pierwszy post. Poszukuję komponentu (modułu lub dodatku) dzięki któremu obok powiększenia i pomniejszenia czcionki strony (Rhuk_Milkyway) będzie wybór kolorystyki oraz rozmiar strony.

Za odp dzięki

zwiastun
17-02-2010, 18:01
Nie ma modułu, dodatku. Skrypt js

luknik
17-02-2010, 19:59
mógłbyś napisać mi ten skrypt i powiedział gdzie mam go umieścić

a nie ma możliwości dopisania czegoś w index.php tej templatki (mam Joomla 1.0x)

link do mojej strony http://www.zuksoft.za.pl (http://www.zuksoft.za.pl/)

siristru
19-02-2010, 09:08
Wydaje mi się, że lepiej to zrobisz wybierając dodatek pozwalający przełączać między templatkami. Obejrzyj co tutaj mają: http://extensions.joomla.org/extensions/style-a-design/templating

luknik
19-02-2010, 15:16
Taki dodatek zmieniający szablon jest wbudowany w mój cms joomla, ale nie chodzi mi tu o zmianę templatki lecz samego jej koloru (przez użytkowników strony). Mój aktualny szablon posiada wiele kolorów do wyboru (5 lub 6) Rhuk_Milkyway więc na pewno da się to jakoś zrobić tylko nie wiem jak. Może ktoś ma gotowy taki skrypt i mógłby mi go podesłać. Jestem pewny że da się takie coś wykonać bo widziałem to już na jednej stronie, ale tam nie dało się podejrzeć kodu.

zwiastun
19-02-2010, 15:23
Odpowiedź właściwie już dostałeś. Skrypt js. Na tym etapie musi Ci to wystarczyć. Znajdź szablon, w którym rzecz została rozwiązana, sprawdź, czy możesz skorzystać ze skryptów, zaimplementuj.
Jeśli Ci taka instrukcja nie wystarcza, nie pozostaje nic innego, niż zlecić. Niestety, nie jest aż tak dobrze, żeby do każdego "chcę" były darmowe rozwiązania i opisy.

siristru
19-02-2010, 15:26
Nie, nie zrozumiałeś mnie :) Oczywiście, że w Joomla! wbudowane jest możliwość zmiany templatki... ale dostęp do tego ma tylko administartor :) A użytkownicy będą mogli zmieniać kolor (czyli faktycznie templatkę ) z listy umieszczonej na froncie strony, gdzieś jako moduł lista a w niej nazwy kolorów. Po to jest Ci właśnie dodatek.

luknik
19-02-2010, 16:13
Właśnie o tym mówię. W joomla jest wbudowany moduł którym użytkownicy mogą sami zmieniać templatkę. Mi chodzi tylko o kolor...

siristru
19-02-2010, 16:16
Aha, wbudowany... jak się on nazywa jeśli łaska? Bo moja instalacja go nie posiada - ojej ^^

luknik
19-02-2010, 16:19
wchodzisz w moduły -> moduły witryny i z listy wybierasz "zmień szatę" mod_templatechooser

siristru
19-02-2010, 16:24
A widzisz... w Joomla! 1.5.15 nie ma takiego modułu... Masz jakąś wersję 1.0 ?

luknik
19-02-2010, 16:24
tak mam 1.0.15

to co jak mam to zrobić z tymi kolorami

zwiastun
19-02-2010, 16:52
Wczoraj odpowiedziałem raz o godz. 18, dzisiaj ponownie o godz. 15. Temat zamykam. Wszystko, co sensownego można było powiedzieć, zostało już powiedziane. Implementacja takiego rozwiązania wymaga zaawansowanych umiejętności projektowania szablonów, w tym przypadku - napisania bądź wykorzystania napisanego kodu javascript. Napisać lub znaleźć, podejrzeć w szablonach, w których to zrobiono. Jak ktoś zechce Ci napisać poradnik, to jest do tego wiki, nie forum. Na taką wspaniałomyślność raczej bym jednak nie liczył!