PDA

Zobacz pełną wersję : Tytuły uczestników inaczej - I etap



zwiastun
17-02-2010, 22:10
Przebudowaliśmy tytuły uczestników forum nadawane automatycznie zależnie od ilości wypowiedzi. Oto pełny zestaw tytułów:
Debiutant: 0 - 10 wypowiedzi
Nowicjusz: 11 - 30 wypowiedzi
Przeglądacz: 31 - 100 wypowiedzi
Bywalec: 101 - 500 wypowiedzi
Wyjadacz: 501 - 1000 wypowiedzi
Wiarus: 1001 - 3000 wypowiedzi
Wyga: 3001 - 5000 wypowiedzi
Weteran: 5001 i więcej
W razie potrzeby mamy jeszcze w zanadrzu "Emeryta" :)
Posiadaczom nowych tytułów gratulujemy i życzymy wszelkiej pomyślności na nowym etapie uczestnictwa. Tym, którym się ostały stare, życzymy szybkiego awansu w wyniku cennych wypowiedzi. Ambitnym, a niezaspokojonym w wyniku zmian spróbujemy dać specjalną szansę podczas modyfikacji standardowych grup.
A moderatora KyCu wzywamy do szybkiego ukończeniu projektu wyróżników graficznych :)

pyziak
18-02-2010, 01:00
a jakie wyróżniki może pomogę ?
i tego Wiarusa bym zmienił na coś innego :zagubiony:

--edit---
@trzepiz ale dobry wzrok :D

trzepiz
18-02-2010, 01:06
nie Wirusa a Wiarusa

zwiastun
18-02-2010, 01:16
A czemu Ci się Wiarus nie podoba? Takie ładne polskie słówko? Prawie jak Pyziak :)
Jeszcze może być stary wiarus :)

pyziak
18-02-2010, 01:27
:hmm: no jakoś tak z tym 'Wiarus' :
znaczenie:stary, dzielny, zasłużony żołnierz a może by tak coś z branży IT , albo PowerPCJ :DD

zwiastun
18-02-2010, 01:35
Przeca jest z IT: IT...D !

pyziak
18-02-2010, 01:37
ok przekonałeś mnie
/urodzony Dyplomata :)/

Jdwind
18-02-2010, 01:37
To jak już jest "powstańczy" Wiarus, to "Wyga" jest bardziej jak z pod budki z piwem :) Bez urazy oczywiście :D

KYCu
18-02-2010, 09:25
A moderatora KyCu wzywamy do szybkiego ukończeniu projektu wyróżników graficznych :)
Nawet nic nie napisałeś o tym, co już wykonałem :P. Mogą, czy nie mogą być. Może moją propozycję pokazać tutaj? Oczywiście w razie potrzeby... poprawię/zmienię ;)

sunpietro
18-02-2010, 09:40
ciekawe, klasyczne tytuły ;)

zwiastun
18-02-2010, 09:52
Jak nie napisałem? Mogą, tylko mniejsze :), maks. szerokość, jak awatar sunpietro :)
Wklej jej tutaj w razie co, bo ja nie mam dostępu do Twoich załączników

KYCu
18-02-2010, 16:14
Moje propozycje. Kolorystyka forum, nazwy grup przypadkowe.

propozycja #1
http://i.imagehost.org/0889/belki_na_forum.png (http://i.imagehost.org/view/0889/belki_na_forum)

propozycja #2
http://f.imagehost.org/0764/belki_na_forum-2.png (http://f.imagehost.org/view/0764/belki_na_forum-2)

Bazyl
18-02-2010, 18:28
kreatywny = żółte papiery? ;)

a do admina i moda nie podchodź: czerwone światło

bogdan
18-02-2010, 21:44
Może coś takiego:

2170

arekk
18-02-2010, 21:56
Jeśli mogę wyrazić, swoją opinie, propozycja druga, mi się podoba, modyfikując ja delikatnymi, zaokrągleniami tak jak przedstawił to użytkownik, bogdan

trzepiz
18-02-2010, 22:00
ja również byłbym na tą chwilę za propozycją Bogdana

KYCu
19-02-2010, 02:10
Mnie się także podobają ;) ja nawet czasu nie mam aby się wziąć za poprawę swoich lub wymyślić coś nowego.

zwiastun
19-02-2010, 03:59
Za propozycją Bogdana przemawia pewna lekkość. Poproszę o przygotowanie etykiet z tekstami:
** Gospodarz
** Administrator
** Opiekun forum
** Główny moderator
** Moderator
** Sponsor
** Podpora
Przyznam że nie do końca mieści się w tej konwencji Sponsor, boć to inna płaszczyzna. A równocześnie chcielibyśmy uhonorować tych, którzy się na forum złożyli.
Może np. sygnaturkę sponsorów opatrzyć ikoną logo, jak poniżej?
A może ktoś ma jakiś inny pomysł?

-----------------------------------
2172 Sygnaturka

bogdan
19-02-2010, 10:58
W takim razie mam pytanie:
- jakie mają być kolory gwiazdek dla poszczególnych pozycji

Etykieta "Główny moderator" - wymusza długość etykiety 125 px przy rozmiarze czcionki 10 pkt wysokość etykiety to 23px w załączniku przykładowy wygląd etykiety.
2173

zwiastun
19-02-2010, 11:47
Kolorki mogą być kolejno takie, jak w zestawie KyCU (abstra***ąc oczywiście od nazw)
GL. MODERATOR ?

trzepiz
22-02-2010, 12:25
@bogdan, może dasz jakiś znak życia ? .. Bo nie wiemy co dalej. Pomysł graficzny fajny ale chcielibyśmy jak najszybciej wcielić go w życie :)

pyziak
22-02-2010, 13:47
a wracając jeszcze do nazw, to czy można tego Spomsora na coś wymienić, bo nie wiem jak tam innym, ale dla mnie 'sponsor' to kojarzy się z gościem co sobie nie radzi i musi za pewne sprawy płacić ;)

bogdan
22-02-2010, 13:50
Przesłałem grafikę do sprawdzenia Zwiastunowi.

zwiastun
22-02-2010, 13:57
Pomysłu na "sponsora" wciąż nie ma. Myślę więc, że rozwiązanie będzie takie:
Bez specjalnej plakiety
Nazwa roli + znaczek logo
Gdy nie ma nazwy roli
Plakieta: Honorowe (Za zasługi?) + znaczek logo

bogdan
25-02-2010, 17:16
Wersja na dzień dzisiejszy wg ustaleń z Administratorem
2223

Jdwind
25-02-2010, 18:52
Nie wiem, jak Wam, ale mi się ten honorowy z PCK kojarzy :) Już chyba ta sygnaturka byłaby fajniejsza. Ale to oczywiście tylko moje zdanie.

pyziak
25-02-2010, 18:54
honorowy z PCK kojarzy
no mnie też, ale zawsze lepiej niż sponsor
a może VIP ?

trzepiz
25-02-2010, 18:57
tak źle, tak niedobrze. :)

Nie ma żadnych przeciwwskazań aby osoby, które nie chcą posiadać tej rangi zgłosiły się z taką prośbą (najlepiej do mnie).

Ranga Honorowy - została nadana za wkład w rozwój forum, dla mnie to odznaczenie ma jak najbardziej pozytywny oddźwięk. Jednak jeśli ktoś dobrowolnie z niego zrezygnuje - zostanie ono usunięte z jego profilu ..


edit://


a może VIP ?
Chodzi o to aby używać j. polskiego ... A VIP to coś lepszego niż Honorowy ? :)

pyziak
25-02-2010, 18:59
@trzepiz , wszystko rozumiem tylko tylko zobacz jak to wygląda w całości u mnie: Wyjadacz Honorowy ;)

--edit-
Jeżeli chodzi o słowo Honorowy to jeżeli występuje ono samo to mi kojarzy się z cechą osobową
no ale to tylko moje subiektywne odczucie

trzepiz
25-02-2010, 19:03
Ranga jest dla Was .. więc zdecydujcie sami .. Nie będziemy nic narzucać .. Proponuję Ankietę i sprawa się wyjaśni .. albo dogadajcie się we własnym gronie :) .. Kto do tego grona należy można łatwo znaleźć tutaj (http://forum.joomla.pl/showthread.php?35924-grosik-do-grosika-czyli-aktualizacja-skryptu-forum-PCJ%21)


edit: // podajcie kilka sensownych propozycji .. i przegłosujmy - będzie najprościej ..

Jdwind
25-02-2010, 19:09
Jak dla mnie wystarczy to, co proponował Zwiastun.
Edit:
czyli znaczek w sygnaturce, jakby ktoś nie pamiętał. Napisu nie musi być.

trzepiz
25-02-2010, 19:15
No tak, ale teraz pojawia się pytanie jaki jest tego cel. Znaczek w sygnaturce bez żadnego opisu nic nie mówi. Nie ma jak weryfikować kto taki znaczek w sygnaturze sobie wstawia ( bo przecież każdy będzie mógł ) Obecne rozwiązanie jest najlepsze z punktu administracyjnego. Możemy to zmienić zgodnie z życzeniem użytkowników ..

Jeśli "Honorowy" to zły wybór .. proponujcie coś innego .. Możemy przecież całkiem zrezygnować z tej formy wyróżnienia - chociaż mnie wydawało się to sensowne.

edit: //

1. VIP
2. Zasłużony
3. Honorowy
4. Sponsor
5. ?
6. ?

pyziak
25-02-2010, 19:18
moja propozycja VIP ;) może nie po polsku, ale co mi tam ;) będzie głosowanie

Jdwind
25-02-2010, 19:24
Znaczek w sygnaturce bez żadnego opisu nic nie mówiPodobnie jak nic nie mówią zielone kwadraciki przy awatarach. Można zrobić obrazek z altem w sygnaturce. Po najechaniu mychą może wyskakiwać jakiś napis ewentualnie. A poza tym to może właśnie inspirować do sprawdzenia "a co to takiego" :) Można go jeszcze ewentualnie podlinkować albo dać napis "chcesz taki znaczek? Wspomóż forum pcJ :) To tylko moje luźne propozycje, może akurat się komuś spodoba...

trzepiz
25-02-2010, 19:25
poczekamy do jutra na propozycję innych .. W Piątek włącze ankietę .. aby do niedzieli wszystko było jasne ... Mam nadzieję, że do Niedzieli nie będzie Wam przeszkadzał ten "Honorowy" :)

Pozdrawiam

trzepiz
26-02-2010, 15:47
Czy znajdą się jeszcze jakieś propozycje ?
0. Brak wyróżnienia
1. VIP
2. Zasłużony
3. Honorowy
4. Sponsor
5. ?
6. ?

Jdwind
26-02-2010, 19:26
A propozycja Zwiastuna, czyli mała ikonka z altem w stopce? Może być z linkiem do "Wspomóż PCJ", coby wszyscy sobie nie kopiowali samego obrazka :D

trzepiz
26-02-2010, 19:32
Czy znajdą się jeszcze jakieś propozycje ?

0. Brak wyróżnienia
1. VIP
2. Zasłużony
3. Honorowy
4. Sponsor
5. Propozycja Zwiastuna (stopka)
6. ?

Jeśli nie będzie nowych propozycji - dzisiaj około 22:00 włączę ankietę .. i przegłosujemy. Nie wiem tylko jak będzie z frekwencją. Może najlepiej zamiast Ankiety osoby zainteresowane wysłały do mnie PW z propozycją ?

AniaMuzyka
26-02-2010, 20:52
A jest może taka opcja jak "samouk" dla takich jak ja!

Jdwind
26-02-2010, 21:41
Aniu - myślę, że poza nielicznymi, którzy skusili się na płatne szkolenia Joomla!, to raczej zdecydowana większość użytkowników tego forum to samouki. Tudzież forum-uki, bo wiedzę zdobywali na Forum albo na wiki.joomla.pl :)

trzepiz
27-02-2010, 16:23
Witajcie,

Dodałem sondę z propozycjami odznaczeń osób "zasłużonych". Sonda ma charakter publiczny. Widoczne będzie kto i na co głosował. Ma to na celu ustalenie czy głosują osoby "zainteresowane" czy przypadkowi użytkownicy. Sonda będzie ważna 2 dni.

Pozdrawiam

Dylek
27-02-2010, 18:09
Mi honorowy za sponsorowanie nie pasuje całkiem - bo wystarczy pierwszy lepszy bałwan z ulicy, który nie wie nic, nie wnosi z sensem nic, w ekstremalnym przypadku bluźni na forum - ale ma kasę, zapłacił i co? Honorowy?

Moim zdaniem jak ktoś wspomógł - chwała mu za to. Jeśli chce (a nie wszyscy może sobie tego życzą) - zróbmy gdzieś podstronkę i wymieńmy sponsorów. Niech to będą po prostu sponsorzy.

Poza tym - wyróżniając osoby zasłużone trzeba by zdefiniować pojęcie "zasłużony". Może lepiej kryterium zasług niech będzie np. ilość dokonanych polonizacji składników Joomli, ilość wpisów na wiki, ilość napisanych artykułów na jakiś pomocny temat itp.

alja9
27-02-2010, 21:06
Zgadzam się z tym co napisał wyżej Dylek: sama wplata nie robi z nikogo zasłużonego ani honorowego jeśli nie poparta jest wiedzą, którą na co dzien na forum widać i której nie przeliczy się na pieniądze.
Nie sądzę tez, żeby ktokolwiek wpłacając wtedy, w chwili potrzeby, myślał o czymkolwiek innym jak o chęci wsparcia dobrej sprawy a nie o ewentualnych tytułach.
Rozumiem jednak chęć wyróżnienia przyjaciół Joomla - dlatego glosuje na znaczek w stopce (jest piękny :)

Jdwind
28-02-2010, 13:24
Z jednej strony Dylek ma rację, bo... co racja, to racja. Ale weź pod uwagę, że nikt o owe "honory" się nie upominał. A na przyszłość można dać sprostowanie, że ci, którzy "gucio" wiedzą proszeni są o niewpłacanie - nie będzie tego rodzaju dylematów :). Głosowałem za stopką, ale jak ktoś ma mieć do mnie o to pretensje, to lepiej niech nie będzie żadnego wyróżnienia.

a_m
28-02-2010, 14:54
Niezależnie od tego czy będzie to ikonka w stopce, czy jakieś określenie - ważne jest, żeby było zrozumiałe do czego się odnosi. I nie myślmy tutaj o aktywniejszej części forum, ale o kimś kto zawita za czas jakiś i będzie sobie zadawał pytanie o co chodzi z tym "honorowym", czy "VIP-em"?
Zgadzam się , że "zasłużony", to trochę za dużo, "sponsor" - też na wyrost (wyłączywszy przypadek niebagatelnego wsparcia). Tym których skojarzenia wokół "honorowego" biegną w kierunku honoru lub gdzie indziej, przypomnę że znaczenie tego słówka ociera się o znaczenie takich pojęć jak "szczodry", "hojny", "bezinteresowny"; w tym sensie "honorowy" podoba mi się.
Jednakże Alja9 między wierszami zaproponowała coś, co może nie będzie wzbudzać kontrowersji - przyjaciel, przyjaciel forum.

AniaMuzyka
28-02-2010, 16:11
No właśnie! Skorzystałam z pomocy wielu osób nie tylko na forum! Nazywam ich moimi internetowymi przyjaciółmi, przyjaciółmi forum. I tak właśnie rozumiem tytuł przyjaciel. A czy jeśli ktoś rzuci groszem, to chce być zaraz oznakowany! Chyba nie tedy droga! A honorowy odnosi się do honoru!
I jeszcze samouk to ten, który zadaje pytania i sam sobie na nie odpowiada! Tak mi się dwukrotnie zdarzyło! Hej!

trzepiz
28-02-2010, 18:29
A czy jeśli ktoś rzuci groszem, to chce być zaraz oznakowany!

Aniu - odznaczenia były pomysłem Administratorów Forum. Nikt z osób, które przekazały fundusze na rozwój forum nie domagał się takiego odznaczenia. Uznaliśmy jednak, że warto jakoś odznaczyć te osoby.

trzepiz
01-03-2010, 11:33
A więc mamy jednoznaczną i ostateczną wersję odznaczenia :) Wybór padł na ikonkę w podpisie (dodatkowo jest również ikonka pod nickiem w lewym panelu)

Serdecznie pozdrawiam,

Jdwind
01-03-2010, 13:06
Jak tylu było "darczyńców" (nawet w bardzo dużym przybliżeniu) co głosujących, to faktycznie szkoda słów...

pyziak
01-03-2010, 15:13
@Jdwind dokładnie o tym pisałem wcześniej, że to szok,
można zrobić dział szybkiej pomocy na abonament :)

zwiastun
01-03-2010, 17:53
Ja tam muszę zawsze coś namieszać...
Okazuje się, że można wstawić ikonkę obok tytułu typu Moderator albo pod tzw. "rangą" zależną od ilości wypowiedzi. I sądzę, że to jest niezłe rozwiązanie, choć inne niż to w ankiecie, a że nie chciałbym zlekceważyć tego wyboru - stąd umieściłem tez ikonkę w jednym z podpisów - alexa51.
Grono wyróżnionych ikonką jest nieco ciut ciut większe niż głosujących. Tak jak pisałem wystarczyło na forum i zostało np. na opłacenie w tym roku domeny. Ale to inna kwestia - do rozmowy na ten temat poproszę grono aktywnych uczestników na specjalnym zamkniętym forum.

Z ikonkami - zostawić tylko z boku - czy dodawać podpisy i umieszczać w podpisach (bo nie wszyscy podpisy mają :) )
Przy okazji. Pousuwajcie, proszę, banerki mobilizujące do wsparcia - forum już mamy.