PDA

Zobacz pełną wersję : Kilka pytań



Speed1111
18-02-2010, 00:09
Posiadam najnowszą wersje i pierwszy raz korzystam z cms.

nie wiem, czy tak powinno być, ale po zainstalowaniu łatki polonizującej mam wiele rzeczy i tak po angielsku i nie wiem, czy coś źle zrobiłem, czy może tak musi być.

Tworzenie nowego panelu bocznego u mnie wydaje sie niemożliwe mimo, że dodałem panel w Projekt menu i zmieniłem nazwę z main menu na nawigacje, ale tez nazwa zostaje main menu i nie wiem co jest nie tak. Wygląda tak jak by te panele nie działały.

Nie wiem, czy jest taka modyfikacja, wtyczka, moduł do robienia podstron z kategoriami cos jak artykuły, ale bez nazwy artykuł tylko np. Plików, Dodał, Odsłon, Ocena itp. chodzi o to, aby mógł sam wybrać co chce aby pisało w zależności co tam będę umieszczał. Tak samo aby było można dodać zdjęcia z linku jak i z serwera ftp. Tak samo np n alfabetyczne umieszczanie np A / B / C i tak do Z i gdy kliknie sie na odpowiednia literę, to wyświetli dodane strony/podstrony.


Czy może da sie dodać normalną podstronę gdzie umieszczę np, tapety, kontakt itp. Chodzi o stworzenie podstron do rożnych rzeczy :)


Czy gdy uda mi sie dodać nowy panel, to gdy dodam zaloguj/wyloguj, to będzie normalnie odrazu, czy będzie trzeba przejść na podstronę aby dokonać logowania?

Bazyl
18-02-2010, 00:14
Też Cię witamy!

www.wiki.joomla.pl (http://www.wiki.joomla.pl) + mov'amp + przykładowe dane.

Poczytaj, pokombinuj...

I pisz we włąściwym dziale. Bo, mam nadzieję, nie zainstalowałeś innej wersji jak 1.5.15?

Speed1111
18-02-2010, 00:29
Zobaczę co tam wyskrobie.

czytałem kombinowałem już 8h wiec już odechciewa sie XD

Nie wiedziałem gdzie umieścić dział. Tak ta wersje ale polonizacja nadal nie działa, albo tak ma działać, ale utrudnia trochę zrozumienie.

Bazyl
18-02-2010, 00:31
Po zainstalowaniu pakietu języka musisz zmienić ustawienia: osobno dla frontu i zaplecza.
Nazwy modułów zostają po ichniemu, ale możesz je sam zmienić.
:)

zwiastun
18-02-2010, 00:46
@Bazyl Cię potraktował lekko, więc starczy tego dobrego :)
Na forum przychodzi się po to, żeby znaleźć pomoc w rozwiązaniu problemu bądź pomóc innym, bądź poczytać o problemach innych. Aby się nauczyć podstaw, korzysta się z instrukcji, pomocy, a nie z forum. Twoje "problemy" są efektem kompletnej niewiedzy o Joomla. Zatem wybierz się tam, gdzie prowadzą odnośniki w mojej stopce, a na forum wróć, gdy rzeczywiście staniesz wobec problemów!