PDA

Zobacz pełną wersję : Reklama w javascript



krygo
19-02-2010, 10:23
Witam! Otrzymałem kod (javascript) który muszę wkleić do mojej stronki aby otrzymywać kaskę za reklamy. Wie ktoś jak umieścić kod w javascript na moją stronkę? www.itnews.lolq.eu - jakby ktoś chciał oblookać.

siristru
19-02-2010, 10:37
Użyj komponentu Jumi: http://extensions.joomla.org/extensions/edition/custom-code-in-content/1023 MOżesz reklmę opublikować jako zawartość strony lub w module.

krygo
19-02-2010, 10:42
Ale czy mi to zaliczą? Muszę do kodu strony dodać kawałek ich kodu który mi podadzą...

siristru
19-02-2010, 10:49
Aha, to w ten sposób. Nie wiem czy Ci zaliczą :) Jeśli kod będzie w ten sposób działał to powinni zaliczyć - bo działa/wysyła informacje. Jednak by być pewnym możesz zrobić tak: w szablonie swojej stronki utwórz gdzieś miejsce (jakiś div) i wstaw tam kod. powinno załatwić sprawę.

krygo
19-02-2010, 11:00
A jak to zrobić konkretnie

siristru
19-02-2010, 11:08
Konkretnie to trzeba by znać choćby podstawy css :D no ale dobra. Musisz mieć jakiś edytrek... chyba, ze lubisz notatnik :) Ja używam ked. Wchodzisz do katalogu z szablonami Twojej Joomla! (katalog templates). Wyszukujesz swój szblon - aktualnie używany. Edytujesz plik index.php szablonu i w nim odszukujesz miejsce gdzie chcesz mieć ta reklamę. Tworzysz gdzieś div i w niego wklejasz kod javy (odpowiednio go oznaczając - zakładam, że wiesz jak się to robi - podstawy kodowania html. Później w katalogu css szablonu wybierasz plik template.css i tam określasz parametry diva: wyrównanie, tło itp.

krygo
22-02-2010, 19:19
Poradziłem sobie z tym w inny sposób. Wklejam kod do artykułu i wszystko jest ok. Ale wielkie dzięki za pomoc