PDA

Zobacz pełną wersję : JCE image menager



jendker86
19-02-2010, 12:05
Mam problem. Plugin działa ale w momemcie gdy chce dodać zdjęcie okazuje się, że każdy użytkownik może także skasować zdjęcie.

Czy to jest sprawa ustawień komponentu czy ustawień użytkowników (czy jest to autor czy zarestrowany)

W komponencie ustawiłem aby użytkownicy mogli tylko dodawać zdjęcia bez możliwości kasowania zdjęć i tworzenia nowych folderów.
Mimo tego dalej można kasować

siristru
19-02-2010, 12:15
Tobie chodzi o kasowanie wstawionego zdjęcia z artykułu, czy tak? W ustawieniach zaznaczasz jedynie możliwość kasowania z SERWERA. W artykule, KAŻDY kto ma prawo do edycji będzie mógł dodawać, zmieniać lub usuwać zdjęcie.

jendker86
19-02-2010, 12:24
Chodzi mi o to, że po kliknięciu wstaw obrazek otwiera się okno gdzie mogę wybrać zdjęcia. Przy okazji mogę kasować te, które są dodane przez joomle np. articles.jpg. Mowa tutaj cały czas o edytorze tekstu a nie o przycisku na dole artykułu.

siristru
19-02-2010, 12:32
Wiem, że chodzi o przycisk edytora. Ale odpowiedz na moje pytanie: czy chodzi o kasowanie już wstawionego zdjęcia do artykułu czy kasowanie go w oknie edytora (tj. z serwera)?

jendker86
19-02-2010, 12:50
Chodzi o kasowanie zdjęcia z serwera. Wychodzi na to, że każdy użytkownik miał pełny dostęp do zasobów ze zdjęcami

siristru
19-02-2010, 13:00
W JCE masz grupy: Default i Front End. Front End jest domyślnie wyłączona. Grupa Default dotyczy wszystkich posiadających możliwość edycji.
Spróbuj otworzyć nową grupę i zaznacz, że dotyczy ona tylko zarejestrowanych użytkowników. W tej nowej grupie ustaw uprawnienia. A w Default odznacz zarejestrowanych. I spróbuj teraz.

jendker86
19-02-2010, 13:05
Myślałem, że wystarczy zmodyfikować grupę Default. W takim razie tak spróbuję. Mam jeszcze jedno pytanie czy znasz sposób aby automatycznie publikowane były artykuły???

siristru
19-02-2010, 13:11
czy znasz sposób aby automatycznie publikowane były artykuły???

Nie, zawsze jako SA pisze artykuły i zawsze z zaplecza.

jendker86
19-02-2010, 13:41
To może wiesz jaki komponent jest tutaj na forum do dodawania zdjęć bo jest bardzo przejrzysty i łatwy w obsłudze

siristru
19-02-2010, 13:44
To forum to vBulletin i ma swój własny moduł dodawania zdjęć. Nie wykorzystasz go w Joomla! Jak do tej pory JCE służył mi świetnie. Nawet testowo w grupie Default wyłączyłem możliwość usuwania plików z serwera dla SA i działa bez zarzutu. Zniknął przycisk usuwania.

jendker86
19-02-2010, 14:09
No właśnie a mi ten czerwoni krzyżyk nie znika. Ty zmieniasz ustawienia w opcji Image i zaznaczasz na NIE???

siristru
19-02-2010, 14:26
No to już Ci tłumaczę jak to robię. W grupie Default w Types zaznaczam Super Administrator (od tej chwili ta grupa dotyczy TYLKO Super Administartora). Potem w Plugin parameters, w prawa dostępu File Delete ustawiam na nie. I już jako SA nie mogę kasować.

Zatem analogicznie: Tworzysz grupę i nazywasz ją Autor (bo powiedzmy tylko autorom ograniczamy). W type zaznaczasz autora i w Plugin parameters dajesz file delete na nie.

Następnie musisz mieć jeszcze grupę dla pozostałych edytujących, którzy mają pełne prawa. tworzysz grupę "Reszta" i w type zaznaczasz od Redaktora do Super Administartora. W Plugin parameters zaznaczasz im prawa dostępu na tak i masz co chciałeś :)

jendker86
19-02-2010, 14:33
Pozostaje tylko przetestować. Dzięki za pomysł. Mam nadzieje, że jeszcze WD submit będzie te grafiki wyświetlał bo z tym też mam duży problem