PDA

Zobacz pełną wersję : Headlline edycja



Adish_90
19-02-2010, 13:18
witam mój problem polega na ty ze cche wstawic zmienne nagowki flash na mojej strone czy ktos moze mi powiedzec jak to zrobic ??

chcaiał bym zeby wygladało to tak ze jak ktos klika na strone głowna to jest inny nagłowek we flashi i powiedzmy download i nagłowek sie zmienia prosze o pomoc z gory Dziekuje ;]:D

hesar
19-02-2010, 13:23
hmm
byc moze jest jakis komponent ktory robi cos takiego, poszukaj na extensions
na pewno da sie zrobic taki efekt przy pomocy prostego warunku w pliku szablonu
if(strona glowna) { echo 'pierwsza animacja'}
elseif(druga strona {echo 'jaksa inna animacja}

choc ja generlanie nie polecam takich manewrow,
po pierwsze primo flash bedzei zamulal strone
po drugie primo ladowanie i odpalania animacji za kazdym razem wkur..wi lazdego przegladajacego
no chyba ze beda to malenkie filmiki -tak do 100k to ew.
a jeszcze jak masz tam jakies linki czy menu to doprowadzic do placzu uzytkownikow :/

siristru
19-02-2010, 13:25
Hm, przy flaszu zrobił bym tak: skopiowałbym templatkę i w każdej kopii zmienił nagłówek. A potem zainstalowałbym komponent uzależniający ładowany szablon od menuID albo sekcji. W sumie ładowana jest nowy szablon ale wygląd jest taki sam poza nagłówkiem flaszowym.

Adish_90
19-02-2010, 13:27
a czy mogł by mi powedzec ktory to plik ??

Adish_90
19-02-2010, 13:31
niestety przeszukałem google i nie znalazłem takiego komponetu....

siristru
19-02-2010, 13:33
Czekaj, czekaj. Chyba wymyśliłem łatwiejszy sposób :)

W nagłówku szablonu zamiast grafiki/flasza zrób osadzenie modułu. Zainstaluj sobie komponent Jumi. Utwórz moduł Jumi i w nim wstaw kod osadzający flasz. Następnie opublikuj moduł i zaznacz by był widoczny tylko w jednej kategorii menu. Potem utwórz kolejny moduł Jumi, osadź w nim flasza i opublikuj wybierając kolejną kategorię w menu. Tak będzie lepiej i wygodniej. nie będą losowo się zmieniać ale chodząc po menu w każdej kategorii będzie inny nagłówek flaszowy :)

Gniazdo dla modułu robisz w pliku index.php swojego szablonu.

Adish_90
19-02-2010, 13:58
Dzieki za podpowiedz teraz to rodzi kolejne pytanie gdy juz zainstalowałem

Jumi

to jak dokonac konfiguracji ?? bo nie bardzo zanm ten komponent...

siristru
19-02-2010, 14:00
Na PW :)