PDA

Zobacz pełną wersję : Jak stworzyć wyświetlanie alfabetyczne?



Endru
19-02-2010, 14:18
Witam!
Od niedawna jestem użytkownikiem Joomla! i chciałem się o coś zapytać.
W jaki sposób mogę stworzyć taki schemat?

http://wgrajfoto.pl/pokazfoto/img0210/schematcda5.jpg

Chodzi o to aby po wybraniu pozycji z menu wyświetlała mi się na stronie głównej tabela z alfabetem po kliknięciu których wyświetli się pod spodem lista odnośników na daną literę które przeniosą mnie do właściwego artykułu. Chciałbym również aby tabela z alfabetem pozostawała u góry podczas przeglądania artykułów.

Dałoby się coś takiego zbudować?

siristru
19-02-2010, 14:34
Da się :) Polecam rozszerzenie alphacontent: http://www.alphaplug.com/index.php/products.html i w nim ustawiasz by dotyczył sekcji czyli w Home listing wybierasz content section.
Wygląda to tak:http://www.prolusatia.pl/index.php?option=com_alphacontent&ordering=11&letter=B&Itemid=28

Endru
19-02-2010, 14:40
O coś takiego mi właśnie chodziło.
Dzięki! :D

Btw, czy gdybym chciał stworzyć ten schemat dla innej kategorii to nie będzie problemu? Tzn, jedna tabela np dla samochodów Fiata a druga dla Opla?

siristru
19-02-2010, 14:44
Wydaje mi się, ze tak. To się już ustawia w chwili tworzenia kategorii w menu - określasz to za pomocą ID sekcji lub kategorii. Np. masz kategorię z artykułami o Fiacie to ograniczasz przez wpisanie ID tej kategorii wyświetlanie artykułów. Ale tego się domyślam patrząc na ustawienia bo nigdy tego nie potrzebowałem.

Endru
19-02-2010, 14:45
Ok, dzięki.
Poeksperymentuję i zobaczę co się da zrobić.

Endru
19-02-2010, 22:36
Mam jednak problem z tym rozszerzeniem.
Zainstalowałem go próbowałem coś pokombinować, ale wciąż nie potrafię go używać.

Załóżmy, że mam menu - samochody osobowe, w nim jest pozycja Fiat.
Wchodzę więc menu -> samochody osobowe i klikam na fiat.
W jaki sposób mam to dalej skonfigurować, by wyświetliło mi tabelkę alfabetyczną i po kliknięciu na literę, wyświetlało mi pod spodem listę artykułów z kategorii Fiat.
Byłbym wdzięczny za pomoc w tej sprawie.

Ciężko się czegoś doszukać na forum twórców rozszerzenia.
Może ktoś z Was już z niego korzystał i mógłby mi pomóc?

Samochody osobowe dałem do sekcji.
Fiat dałem do kategorii.
I artykuły to z tytułami np. Ducato, 126p itd.

Btw, przepraszam za podwójnego posta, ale w ten sposób mogłem uaktualnić swoje zapytanie.

siristru
20-02-2010, 15:09
W ustawieniach komponentu w Home listing wybierasz content section.
W pozycji Fiat wybierasz Alphacontent i w ustawieniach po prawej stronie wpisujesz numer id kategorii która zawiera artykuły o fiacie.

Endru
20-02-2010, 16:12
Robię wszystko jak piszesz, ale dalej mam błąd "404 Not Found The resource requested could not be found on this server!".
Rozwijam wybieram przy pozycji AlphaContent -> AlphaContent directory -> Directory Layout (innej opcji nie ma).
Wpisuję tytuł "Fiat", alias automatycznie jest "fiat", Display in "Samochody osobowe", Parent item "top" (iinego nie ma), access level "public", on click open in "parent window with browser navigation".
Przy parameters wpisuję numer ID sekcji i kategorii, może dalej w opcjach mogłem coś namieszać, bo próbowałem różnych kombinacji (tam dalej wpisuje się też ID sekcji i kategorii, ale zostawiłem je puste)
Jakie mogą być jeszcze inne możliwe powody?
Może jakiś folder ma wyłączony dostęp?

Dopiero zacząłem tworzyć stronę i przygotowałem tylko 2 artykuły do testowania.
Język zaplecza chyba nie ma przy tym znaczenia?

Szczerze mówiąc, to zacząłem robić stronę odkąd kupiłem poradnik od Komputer Świat Expert Joomla!.
Robiłem wszystko krok po kroku, ale tam proponowali tylko zrobienie standardowej strony sekcja->kategoria->artykuł.
Ponieważ mam sporo artykułów do dużej ilości kategorii, to chciałem aby użytkownik mógł wyszukać interesujący go materiał alfabetycznie.
Jeśli istnieje jeszcze jakiś inny sposób na uporządkowanie tego to jestem otwarty na propozycje.

siristru
20-02-2010, 18:27
U mnie działa bez zarzutu. Wpisz tylko numer kategorii. Jak Ci pójdzie napisz do mnie na PW i podeślij dane dostępu do strony.