PDA

Zobacz pełną wersję : awaria strony - biały ekran - błąd bazy???



konradio
19-02-2010, 22:11
Witam.
Wczoraj w nocy "padła" mi strona (www.lwowianka.pl (http://www.lwowianka.pl)). Może to przypadek, ale chwilę wcześniej skończyłem intensywne testowanie (czytaj: odinstalowałem) Joomgallery. Od tej pory w przeglądarce mam tylko biały ekran. Zaplecze działa bez problemów. Odpaliłem diagnostykę i wyskoczyło mi to:

2180

No i jestem ciemny :hmm: O co chodzi??? Gdzieś w necie wyczytałem, że to się zdarza - ale o rozwiązaniu kwestii ani słowa. Myślałem, że się zdarzyła jakaś awaria bazy, ale hosting mówi, że baza danych jest ok, bo działa zaplecze. Próbowałem wyłączyć wszystkie moduły i pluginy. Komponentów jak dotąd nie ruszałem (to w ostateczności).

Da się usunąć tę awarię bez szkody dla zawartości stronki??? Dodam, że jestem "świeży" w J! (nie mówiąc o mysql) i poziom wiedzy mam minimalny. Proszę życzliwych i mających pomysł o pomoc :zagubiony: lub jakiś namiar na rozwiązanie (szukałem i nie znalazłem)

POZDRAWIAM!

pyziak
19-02-2010, 22:27
Jeżeli to Joomgallery namieszało a szansa jest to zainstaluj z powrotem

konradio
19-02-2010, 22:58
Dzięki za szybką odp. Zainstalowałem i niestety nie pomogło. Cały czas obstawiam że coś nie tak jest z bazą danych, ale co konkretnie i jak to naprawić - nie mam pojęcia ;(((

nikszal
19-02-2010, 23:02
Sprawdź, czy w głównym drzewie katalogów nie pojawił się jakiś plik, którego wcześniej nie było. Możesz nadpisać Joomla wersją instalacyjną.

konradio
19-02-2010, 23:25
Tzn. rozumiem, że w drzewie katalogów na serwerze - tam sprawdziłem w katalogu public_html, czyli gdzie siedzi Joomla i mam te same katalogi co w paczce z instalką (choć instalowałem z automatu hostingu). Co do plików to mam kilka nowych (w tym error_log i configuration.php-dist), ale daty modyfikacji nie pasują -> strona padła wczoraj. tj 18.lutego ok. 23.00 - 0.00. Nie wiem czy coś nie siedzi w katalogu "TMP", ale czy mogę usunąć bez problemu jego zawartość (niby tymczasowy)???
Czy jeżeli nadpisze, nie pogorszę sprawy jeszcze bardziej - przecież śmieci zostaną i tak???

konradio
19-02-2010, 23:28
Dwa najświeższe błędy z dziennika (cPanel):

Fri Feb 19 23:25:14 2010] [notice] mod_fcgid: call /home/lwowiank/public_html/index.php with wrapper /usr/local/cpanel/cgi-sys/php
[Fri Feb 19 23:21:56 2010] [notice] mod_fcgid: call /home/lwowiank/public_html/index.php with wrapper /usr/local/cpanel/cgi-sys/php

nikszal
19-02-2010, 23:29
Jeśli chcesz, to podaj mi na PW dane do ftp. Jestem na gg.

konradio
19-02-2010, 23:38
przesłałem na priv

konradio
20-02-2010, 02:35
Nikszal, jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc, za te parę godzin poświęcone mojej stronce :)
jeżeli możesz to opisz tu ludziom co było skopane (zrobisz to pewnie lepiej niż ja) - może się komuś przyda i nie będzie błądził jak ja :)

nikszal
20-02-2010, 07:57
Nic nie było skopane, tylko... bez powodu nie wyłącza się rozszerzeń, zwłaszcza tych odpowiedzialnych za pracę systemu.

Przy okazji masz teraz zaktualizowanego Joomla.

arekk
20-02-2010, 09:36
nikszal, a możesz powiedzieć dokładnie o które rozszerzenia chodzi

nikszal
20-02-2010, 09:54
Generalna zasada - nie wyłączaj dodatków, które były włączone po instalacji Joomla. Możesz wyłączyć tylko te doinstalowane, jeżeli nie będzie to miało wpływu na pracę systemu.