PDA

Zobacz pełną wersję : AiContactSafe nie można nadpisać plików językowych



tellos
20-02-2010, 12:57
Przy opisie spolszczonej wersji aiconractsafe istnieje sugestia aby nadpisać pliki językowe na serwerze. Niestety, chociaż mam pełny dostep do serwera (serwery.pl), nie da się nadpisać tych plików ani zmienic chmod. Następuje odmowa wykonania operacji. Od admina z serwery.pl otrzymałem poniższy tekst. Ze względu na to, ze nie znalazlem osob, ktore zglaszylyby ten problem, moze rozwiazanie jest proste, ale dla mnie nie jest proste. Proszę o pomoc.

> Sugeruję zwrócenie się do twórców w tego oprogramowania w celu zmiany umask
> dla
> nowo utworzonych plików.
> W chwili obecnej problemem jest właściciel oraz prawa dla tego pliku. Proszę o
> nawiązanie połączenia podczas ssh i porównanie uprawnień dla plików katalogów
> poleceniem ls -lan .
>
> Sugeruję odpowiednie ustawienie umask dla nowo tworzonych katalogów/plików z
> rwx
> dla innych.

pyziak
20-02-2010, 13:05
to poproś tego admina żeby zmienił Ci umask , bo jakoś nie wyczytałem w ich ofercie że dają konta shell

big_krzysiek
20-02-2010, 13:08
sprobuj usunac recznie te pliki, i wgrac na nowo z paczki jezykowej l(ang_pl-PL_aiContactSafe_2_0_8)
zrob najpierw kopie katalogow z formularzem, i probe, czy da sie wykasowac plik i wgrac nowy..a jak sie da...jakie dostaje chmod-y

zwiastun
20-02-2010, 13:08
Hmmm. Brzmi uczenie i przekonująco. Tylko niewiele ma wspólnego z samym rozszerzeniem.
Owszem, problemem jest właściciel i prawa do plików, ale problem wynika z konfiguracji serwera, a nie ze skryptu. Ale może ja się na tym zupełnie nie znam...

PS Nie mam na razie czasu na poprawienie plików językowych, a trochę i to istotnych poprawek wymagają. Bo rozwiązaniem dla Cię byłoby zapewne przygotowanie paczki instalacyjnej razem z plikami językowymi. Spróbuj to zrobić sam, trudne nie jest - w pliku deskryptora (xml) komponentu należy dopisać wiersze lokalizujące pliki językowe w pakiecie instalacyjnym i po zainstalowaniu. Oczywiście - pliki trzeba dodać do pakietu.

pyziak
20-02-2010, 13:11
dopóki nie zmieni umask to nic nie zrobi z tymi plikami skasować też się nie dadzą (no chyba że się mylę)

big_krzysiek
20-02-2010, 13:44
nie bede sie sprzeczal...bo tez sie nie znam na ustawieniach serwerow...ale napisalem tak, bo z mojego skromnego doswiadczenia wiem ze takie sztuczki czasami sie udawaly...

a jesli nie....to moze zadziala to:
rozpakuj plik zip komopnentu, podmien tam pliki jezykowe na komputerze lokalnym ( w aicontactsafe.xml masz juz zdefiniowany plik pl) i spakuj spowrotem...
pozniej odinstaluj z serwera komponent formularza i zainstaluj to co przygotowales wczesniej...

edit:
w zwiazku z nastepna wypowiedzia zwiastuna...chodzilo oczywiscie o instalator joomla...zapomnij o ftp-ie...mozesz tez doinstalowac extplorer

tellos
20-02-2010, 13:50
Próbowałem skasować pliki, ale dostaje informacje o dmowie. Spróbuje wgrac na serwerze lokalnym i zainstalowac jeszcze raz. Dziękuje.

zwiastun
20-02-2010, 13:55
Odinstaluj instalatorem Joomla! a nie usuwaj przez FTP

pyziak
20-02-2010, 14:07
nie odinstaluje w sensie odinstaluje ale nie wszystkie pliki się skasują , to dla Admina 5 sec. roboty jedno polecenie z konsoli więc nie ma co tracić czasu tylko pisać do Admina, no chyba że jest dostęp via shell (nie znam hostingu) to w takim układzie samemu można. Można jeszcze zastosować sztuczkę z plikiem php tak jak to jest np: na home.pl
ze w pliku piszę się polecenia shell'owe i później wykonuje się z poziomu przeglądarki podam przykłąľd odnośnie home.pl (może komuś się przyda) ;)

W celu rozpakowania pliku skompresowanego mozna skorzystac ze skryptu php.
W takim celu prosze stworzyc plik .php (przykladowo rozpakowanie.php), w ktorym prosze wpisac fragment kodu:
jesli plik ma rozszerzenie .tar.gz:
<?php
system ("/bin/tar zxvfp nazwa_pliku.tar.gz");
?>
lub jesi plik ma rozszerzenie .zip:
<?php
system ("/bin/unzip -o nazwa_pliku.zip");
?>
lub tez
<?php
system ("/bin/unzip -o nazwa_pliku.zip -d folder_docelowy");
?>

tellos
20-02-2010, 14:08
Po rozpakowaniu plików językowych mam katalogi: administrator, components i language. Po rozpakowaniu komponentu mam katalogi: admin, component, media i sql. Np katalog languages występuje zarówno w admin jak i w component. Nie wiem gdzie nadpisać poszczególne pliki. Jesli bym wgrywal na serwer roboczy, to sciezki sa bardzo dobrze pokazane, ale w przypadku komponentu na serwerze lokalnym nie wiem co i gdzie nadpisać. Proszę o wskazówkę. Dziękuję.

tellos
20-02-2010, 14:12
Wykasowac moge wszystko, poniewaz mam dostęp do katalogu nadrzednego w stosunku do domen na tym serwerze. Tylko na razie nie wiem gdzie co nadpisac zanim spakuje do wyslania. A jesli bym juz wgral zmieniona wersje dodatku, co skasować? dziękuję

zwiastun
20-02-2010, 14:18
Trochę mi to nie po myśli, ale dodałem pakiet w plikowni. PObierz

big_krzysiek
20-02-2010, 14:25
@zwiastun
:-)... myslalem o tym samym...ale chyba wolniej mysle...:-)

@tellos
wywalasz z serwera wszystko dotyczace komponentu ...i instalujesz ten plik (http://pliki.joomla.pl/katalog/komunikacja/formularze/aicontactsafe.html)

tellos
20-02-2010, 14:43
Proszę wybaczyc zajecie Panom cennego czasu. Musze zajmowac sie tym o czym mialem dotychczas mgliste pojecie. Okazalo sie, ze wchodzac na poziom wyzszy niz domena na serwerze naszej organizacji moge bez problemu pzregrywac i nadpisywac wszystkie pliki. dzieki Panom olsnilo mnie. Jeszcze raz dziekuje.