PDA

Zobacz pełną wersję : Padaka po update do 1.5.15



hamarama
21-02-2010, 23:50
Witam,

Nie jestem informatykiem ale prowadzę szkolną www. Idzie jak koń po górę ale pan każe sługa musi :/

Ostatnio postanowiłem zrobić update do 1.5.15 i po wgraniu plików na serwer coś się zadziało, że stronka teraz nie działa Przy odpalaniu strony jak i panelu admina wyświetla jedynie:

Warning: require(globals.php) [function.require (http://www.spmochowo.edu.pl/function.require)]: failed to open stream: No such file or directory in /home/users/hamarama/public_html/index.php on line 24

Warning: require(globals.php) [function.require (http://www.spmochowo.edu.pl/function.require)]: failed to open stream: No such file or directory in /home/users/hamarama/public_html/index.php on line 24

Fatal error: require() [function.require (http://www.spmochowo.edu.pl/function.require)]: Failed opening required 'globals.php' (include_path='.:/usr/lib/php:/usr/local/lib/php') in /home/users/hamarama/public_html/index.php on line 24

Mam nadzieję, że nie trzeba będzie strony od nowa wgrywać na serwer. Pliki update pobrałem ze strony Joomli. Nie rozumiem, co poszło nie tak. Jak to naprawić? Bardzo proszę o wyrozumiałość, zaznaczam, że nie moglem znaleźć podobnego tematu na google.

zwiastun
21-02-2010, 23:52
Nie mogłeś - na tym forum ze 100 razy!
Poza tym, używamy tu języka polskiego, a nie slangu!
A swoją drogą, rozumiesz chociaż, co pisze w komunikatach i sprawdziłeś?

hamarama
22-02-2010, 00:00
A swoją drogą, rozumiesz chociaż, co pisze w komunikatach i sprawdziłeś?

Gdybym rozumiał to bym sobie z tym poradził sam. Jedyne co ustaliłem to jest to , że Register Globals mam na OFF na serwerze - cokolwiek to jest. Strona stoi na ehost. Gdybyś mógł mi podesłać jakiś link naprowadzający mnie na temat to byłbym wdzięczny.

zwiastun
22-02-2010, 00:08
Link do czego? Do tłumacza google? Do wyszukiwarki forum? A może mam Ci wybrać tekst, jaki należy wpisać do wyszukiwarki?
Jeśli tak, to pomyliłeś fora. To jest forum administratorów Joomla! Nie pouczamy, jak się korzysta z wyszukiwarki.

hamarama
22-02-2010, 00:24
Nie pytam jak się korzysta z szukajki tylko, co zrobić z tym błędem p. Administratorze!

zwiastun
22-02-2010, 00:28
Panie Uczniu! Prosze sobie wpisać w wyszukiwarkę fragmenty tekstu komunikatu i znajdzie Pan odpowiedzi. A jeśli Pan tego nie umie, to nie za bardzo mamy o czym rozmawiać. Proszę poprosić na forum Tatusia lub pana nauczyciela.

hamarama
22-02-2010, 21:28
Szukam, szukam i nie mogę znaleźć odpowiedzi na te błędy. Większość wątków jest kończona w ten sam sposób: to już był, Użyj Google, było 100 razy.... Nie rozumiem zupełnie takiej polityki.

Jestem również członkiem forum grupy użytkowników aparatów NIKONA. Tam jakoś nie ma takiego larum jak ktoś setny raz pyta jaki aparat kupić czy też o podstawowe problemy związane z użytkowaniem sprzętu. Wręcz przeciwnie, sporo osób chętnie pomaga nowym.


A tu, z tego co czytam, to do kosza z tymi co nie bardzo wiedzą o co chodzi. Mam wrażenie, że wydaje się Wam, że osoba znająca się na www jest kim lepszym i że zawsze była alfą i omegą w tej dziedzinie.

Gdybym szukajka podała mi odpowiedz, nie marnowałbym czasu na pisanie postów. Wklejam mój Warning i jakoś nie dostaje odpowiedzi. Wyskakują mi 1000ce postów na nieznane mi tematy. Jakiś totalny kosmos.

Ludzie bądźcie trochę bardziej życzliwi dla innych.

Moja strona to www.spmochowo.edu.pl (http://www.spmochowo.edu.pl)

Poczekam, może ktoś jednak pomoże. :/ Przypomnę, że stało się tak po update z 1.5.13 do 1.5.15. Pliki słałem FileZilla

zwiastun
22-02-2010, 21:44
Masz napisane w komunikacie, że wymagany jest plik globals.php. I dalej, że go nie ma albo że nie ma do niego dostępu. Sprawdziłeś?
Najprościej, nie zrobić, co należy do Ciebie, odrzec beztrosko, że gdybyś rozumiał, co pisze w komunikacie, to byś nie pytał (mimo, ze gogle wyświetlają także objaśnienie na pierwszej stronie wyników), a potem mieć pretensje że forum nieużyteczne.
Zrób najpierw, co do Ciebie należy.

hamarama
22-02-2010, 22:15
Kurcze, ja naprawdę nie wiem, co mam z tym problem zrobić. Wklejam ten komunikat w google ale pokazuje tylko odnośnik do strony mojej i do mojego posta z tego forum. Jeżeli chodzi o plik globals.php to nie widzę takiego gdy przegladam ftp. Nie ma go.

O ile sobie dobrze przypominam to ja już kiedyś robiłem ten update i wywaliło mi to samo tylko jakoś udało mi się wrócić do wersji 1.5.13 i było znowu wszystko OK. Ale nie mogę odkopać tego posta, w którym było napisane jak to zrobić.

Proszę sobie nie pomyśleć, że ja należe do osób, które nie szukają. Miałem mnóstwo problemów z Joomla i jakoś do tej pory mi się udawało rozwiązywać problem. Bawię się z Joomlą od jakiś 2 lat i większość wiem z ksiązki i z forum. Ale w tym przypadku to jakoś przerasta moje umiejętności. Najprościej byłoby zrobić czyskte na serwerze i wgrać backupa. Ale niestety backupa nie mam :/ To jest nauczka na przyszłość.

Coś wyczytałem, że może mi brakować jakiś tabel. Ale przysięgam, że ja nić nie usuwałem. Zgrałem tylko pliki update ze strony Joomla. Przed tym wszystko działało. Pliki zgrały się w 100% bez błędów.

stasio
22-02-2010, 23:15
generalnie prowadzić cię zawsze będzie do twojego watku bo jak zapytujesz google o
Fatal error: require() [function.require (http://www.spmochowo.edu.pl/function.require)]: Failed opening required 'globals.php' (include_path='.:/usr/lib/php:/usr/local/lib/php') in /home/users/hamarama/public_html/index.php on line 24
to co ma ci pokazać? to tak jak byś miał pod swoim adresem kancelarię adwokacką dla słoni i pytał się w swoim mieście gdzie jest kancelaria adwokacka dla słoni... zapytaj google o np Failed opening required 'globals.php' ja pod tym zapytaniem znalazłem np "znalazłem przyczynę błędu :
Błąd tkwi we wprowadzonej ścieżce absolutnej.Podawałem ścieżkę w formie "http:/www.domena.com.pl/", natomiast ścieżka absolutna jest same "/".
Zmiana w configuration.php w miejscu :
$mosConfig_absolute_path = 'http:/www.domena.com.pl'
na
$mosConfig_absolute_path = '/'"
może to będzie problemem co?

hamarama
23-02-2010, 19:51
Kurcze, ja nie widzę w public_html tego globals.php. Czy on tam powinien być? Bo w tym pliku index.php jest napisane w 24 linijce, że wymaga configuration.php i globals.php. Nie widzę nigdzie tego drugiego :obojetny:

Ps. Sprawdziłem tą opcję ze zmianą path ale nie poszło. Nic się nie zmieniło. Wróciłem do poprzednich ustawień.

stasio
23-02-2010, 19:57
najlepiej podaj wszystkie dane jakie są potrzebne , czyli kwote i bank z którego przelejesz kasę... myśle ze wtedy się rozwiązanie znajdzie....

hamarama
23-02-2010, 20:00
:D Może i masz rację. Tylko wkurzony jestem tym, że nic nie mieszałem w plikach, kodzie czy gdziekolwiek. Jedyna zmiana to przekopiowanie plików z update. Czy nikt nie miał naprawdę takiego samego problemu? Może z tą łatką jest coś nie tak.

hamarama
23-02-2010, 20:03
Sprawdzam sobie w CPanelu, że register_globals mam na off. Ale chyba tak miało być przy instalacji JOOMLA. Chyba, że coś się zmieniło.

trzepiz
23-02-2010, 20:13
Padaka po update do 1.5.15

a może Pan szanowny powiedzieć jaka była wcześniejsza wersja ? Jakiego pakietu użył Pan do aktualizacji i skąd go Pan pobrał .. ?

Przeszedłem przez dziesiątki aktualizacji i nigdy nie miałem problemów .. ? przypadek ? ... To nie przypadek .. bo teraz w necie jest wszystko ładnie opisane i przed aktualizacją należy się zapoznać z jej procedurą. Sprawa druga, są ludzie którzy robią kopie bezpieczeństwa i tacy, którzy będą je robić - do których Pan się zalicza ?

hamarama
23-02-2010, 20:18
Miałem wersję 1.5.13 i zrobiłem update do 1.5.15. pobrałem stąd http://joomlacode.org/gf/project/joomla/frs/?action=FrsReleaseBrowse&frs_package_id=4947 opcję .zip i przekopiowowałem za pomocą FileZilla na serwer zamieniając stare pliki.
A w obecnej chwili zaliczam się do tej drugiej opcji :/ NIESTETY, uczę się na błędach (swoich)

trzepiz
23-02-2010, 20:21
na 100 % FileZilla nie zmieniła nazw plików (chodzi o zmianę liter z małych na duże lub odwrotnie) ?

Może sprawdź jeszcze raz wszystko, przegraj jeszcze raz pliki aktualizacji

hamarama
23-02-2010, 20:47
No niestety nie zmienia nazw. Tak to miałbym rozwiązanie. Eh.

zwiastun
23-02-2010, 20:53
Nadpisz najnowszą pełną wersją Joomla wszystko (nie wysyłaj tylko katalogu /installation)

hamarama
23-02-2010, 21:33
P. Zwiastun, gdybym mógł to bym Panu piwo postawił :D Dzięki wielkie za okazanie wyrozumiałości i cierpliwości. Pozdrawiam i mam nadzieję, że już więcej nic nie zepsuję :D

stasio
23-02-2010, 21:56
słowo sie rzekło kobyłka u płota.... ja do zwiastuna tez sie z piwkiem wybieram za pomoc przy
A) naprawie templaka z wersji 1.0 do 1.5
B) za pomoc i wsparcie duchowe przy tworzeniu przekierowania adresów rss (które sie rozpier....niczyło nim zdążyłem powiedzieć SER)
C) za nazwisko które niby jest przypadkowo zbieżne a skąd inom wiem ze widziano go w "niewinni czarodzieje" (przypadek)

:)

PS ale z tym logiem, szkoły to dałeś rade.... dobrze ze sie zmarło papieżowi bo by mógł wylewu dostać jak to to zobaczył ;)
aha i zmięń login i hasło do zaplecza, za prosto tam wejść można....