PDA

Zobacz pełną wersję : JCE brak ikonki do media support



loograk
22-02-2010, 17:34
Witam,
zainstalowałem najnowszą wersję komponentu i edytora JCE, jednak gdy chcę stworzyć nowy artykuł to w pasku narzędziowym JCE nie mam ikonki odpowiedzialnej za wstawianie mediów (ta ikonka z filmem). W ustawieniach Grup - Układ mam włączone media support, w plugin parameter Script Mode - Nie, Xhtml Strict - tak. Gdy wejdę w Plugin Manager to mam zainstalowany Media Support, lecz nie ma on żadnej ikonki z boku. Podobnie nie ma żadnych ikonek przy File Browser, Inline Popups, Safari Browser Support oraz Context Menu. W Tiny MCE jest wszystko ok, mam ikonkę insert/ edit embedded media, więc nie wiem co jest grane z JCE.

Pavvel70
24-08-2011, 12:35
też mam z tym problem : (

Korek1
11-11-2011, 12:56
Ktoś rozwiązał ten problem ?

PeFik
11-11-2011, 13:05
a zainstalowałeś : jce_mediamanager_206.zip (dodatek) , wtedy byś miał dodatkową ikonę do zarządzania mediami, wynika z tego że nie doczytałeś na stronie producenta !

4640

Korek1
11-11-2011, 15:00
4642
jce_mediamanager_206.zip nie znalazłem ani na stronie producenta ani w extension. Nie zamienili tego na MediaBox ?
Musz e przyznać że mam joomle 1.7.2 a to jest dział dla 1.5. Wydaje mi się jednak że problem dotyczy tego samego.


plugin parameter Script Mode - Nie, Xhtml Strict - tak. Gdy wejdę w Plugin Manager to mam zainstalowany Media Support, lecz nie ma on żadnej ikonki z boku. Podobnie nie ma żadnych ikonek przy File Browser, Inline Popups, Safari Browser Support oraz Context Menu. W Tiny MCE jest wszystko ok, mam ikonkę insert/ edit embedded media, więc nie wiem co jest grane z JCE.
Ja jeszcze nie mogę formatować stylów - nie rozwija się menu.
Odinstalowałem JCE i zainstalowałem ponownie - nie czyściłem jeszcze bazy. Po instalacji bez zmian. W TinyMCE mam wszystkie funkcje.

PeFik
11-11-2011, 15:04
jce_mediamanager_206.zip nie znalazłem ani na stronie producenta ani w extension
a szukałeś dłużnej niż 5 sekund? wątpię --> http://www.joomlacontenteditor.net/downloads/plugins

Korek1
11-11-2011, 15:10
tak i znalazłem nawet to co mi podałeś ale stwierdziłem że są to wtyczki płatne. Zaraz sprawdzę czy po rejestracji będę mógł je pobrać.

I nie pomyliłem się. Jedynie dla subskrybentów.

PeFik
11-11-2011, 15:15
1) Jeśli zapłaciłeś to tak, co oczywiste, chyba należy się kilka euro za duży wkład programisty.
2) A to --> http://www.joomlacontenteditor.net/downloads/mediabox - "A Joomla! system plugin that creates 'lightbox' style popups. ." Zatem nie pomoże ci z filmami.

Korek1
11-11-2011, 15:19
MediaBox juz dawno zainstalowany.
Problem jest w tym że nie moge zmienić stylów, rodziny czcionek - brak ( jak na zamieszczonym wcześniej zrzucie ekranu) i paru innych.