PDA

Zobacz pełną wersję : Zastrzeżony artykuł i link "Zaloguj się aby zobaczyć"



athelas
22-02-2010, 21:26
Chcę powrócić do problemu o takim samym tytule (http://forum.joomla.pl/showthread.php?20862-Zastrze%C5%BCony-artyku%C5%82-i-link-Zaloguj-si%C4%99-aby-zobaczy%C4%87), o którym półtora roku temu pisał alekteis. Nigdzie indziej tego nie znalazłem, a jemu nikt nie odpowiedział. Więc problem jest taki:
Gdy artykuł udostępnię tylko dla zalogowanych, wszyscy będą widzieli w blogu jego wstęp a pod spodem link o nazwie "Zaloguj się aby zobaczyć". Ale po jego kliknięciu nie pokazuje się okno logowania tylko formularz rejestracyjny. Jak to zmienić aby pokazywało się okno logowania zgodnie z podpisem, a nie formularz rejestracyjny. Pomóżcie proszę :zagubiony: (Joomla 1.5.15)

athelas
06-03-2010, 11:46
Hmm. Milczenie... To znaczy, że problem jest albo banalny i nikt nie chce się nad nim pochylić albo niewiarygodnie trudny i nikt nie zna odpowiedzi. ;) Ja też do tej pory nie znam. Gdyby jednak była to ta pierwsza ewentualność jeszcze raz bardzo proszę o pomoc.

alex51
06-03-2010, 13:08
Zastanawiam się czy to milczenie nie jest spowodowane tym, że przypadek opisany przez Ciebie może być tylko Twoim problemem. Taka jest opcja w standardzie, że w opisywanym przypadku powinno się pokazywać okno logowania a nie formularz rejestracji.

stasio
06-03-2010, 15:53
milczenie jest złotem.... albo milczenie owiec, wybieraj

athelas
06-03-2010, 21:44
Alex51 - post alekteis świadczy o tym, że to nie tylko mój problem. A gdyby nawet... Czy to jakaś różnica? A merytorycznie: Z tego co sobie przypominam pojawiło się to po instalacji JComments - nie mam pojęcia jak to się może wiązać, ale zmieniły się wtedy (lub przybyły) wszystkie napisy pod artykułami typu: "Więcej", "Dodaj komentarz" i właśnie "Zaloguj się, aby zobaczyć". JComments jest w wersji 2.1.0.0 i zresztą chodzi świetnie. Próbowałem szukać tego napisu w plikach JComments, ale nie mogę znaleźć. A nawet jak bym znalazł to nie wiedziałbym co z tym zrobić. :hmm: Nic to może ktoś na to trafi. A ja na niego.

athelas
13-03-2010, 21:04
Ja ciągle z tym samym problemem... Zauważyłem, że fragment źródła strony (w której napis "zaloguj" prowadzi do rejestracji - tak pokrótce) wygląda tak:

<div class="article-content">
<p class="contentpane">Coś tu napiszę, a reszta będzie potem...</p>
<div class="jcomments-links"><a class="readmore-link" href="/joomla/index.php?option=com_user&amp;task=register (http://forum.joomla.pl/view-source:http://127.0.0.1/joomla/index.php?option=com_user&task=register)" title="Próbka">Zaloguj się, aby zobaczyć.</a> </div>
</div>Czyli to chyba jakiś błąd jcomments. Tylko gdzie go szukać? Przeszukałem już pliki w katalogu C:\...\...\joomla\htdocs\components\com_jcomments, ale nic tam nie znalazłem. No, ale też nie bardzo wiem czego szukać. Może coś komuś świta?

alex51
14-03-2010, 07:48
Skoro uważasz, że przyczyną tego błędu może być nieprawidłowe działanie komponentu JComments, to należałoby sprawdzić, czy ta teza jest słuszna, odinstalowując podejrzany komponent.

athelas
14-03-2010, 08:12
Dzięki za odzew! Tak też zrobiłem i, tym samym sprawdziłem, że teza jest słuszna. Tylko szkoda mi tego komponentu, bo on bardzo ładnie pokazuje te komentarze. No, ale trudno, skoro nie potrafię go naprawić, to trzeba poszukać innego, nie? Pozdrawiam i dzięki.

alex51
14-03-2010, 08:16
Może jednak nie do końca, bo też mam u siebie ten sam komponent komentarzy ale nie "gryzie" się on z "Zaloguj się aby zobaczyć". Być może miałeś starszą wersję JComments i należałoby ją uaktualnić? No ale rzeczywiście są też inne podobne komponenty, ja wybrałem ten ze względu na jego prostotę co w moim przekonaniu jest jego atutem.