PDA

Zobacz pełną wersję : GK WEATHER



dagadam
22-02-2010, 22:12
Witam.
Zainstalowalem modul GK Weather i mam maly problem. Szukalem i zmienialem rozne wpisy dotyczace TIMEZONE i kicha. Wchodze wieczorkiem na stronke a tam mam sloneczko. Na 99% pewnie chodzi o ten wpis timezone domyslnie było 0. W dokumentacji nie ma opisu jakie parametry tam powinny byc albo jak wpisane.
Mial ktos z Was taki problem i moze go rozwiazal ?

Z gory dziekuje za odpowiedzi.

Pozdrawiam
Adam

souacz
22-02-2010, 22:24
Hm, a instrukcję czytałeś?
polecam: http://www.gavick.com//index2.php?option=com_resource&task=download&no_html=1&file=504
wszystko jest w niej dobrze opisane

dagadam
26-02-2010, 23:01
Instrukcej czytalem ... no i wszystko wpisane mam jak trzeba wpisane wsp.nawigacyjne , wpiasna nazawa miasta i ... dalej nic o 23 mam ze jest sloneczko i tyle nie okresla m i ze to noc. W dzien tez zmienia sie jedynie temperatura i ze lekko pada itp ale zawsze ze to dzien.

souacz
27-02-2010, 11:21
a jakie masz PHP?
bo w PHP4 ponoć nie działają właśnie pory doby.

Jdwind
02-03-2010, 03:38
A jak wpisujesz współrzędne i strefę czasową? Współrzędne weź np. z Wikipedii - przykład długości geograficznej 22° 3′ 0″ E - u mnie działa bez problemu.
EDIT: albo pod każdą podaną w stopniach i minutach szerokością i długością masz podane tak, jak wymaga moduł, czyli np. 21.166667 - i to chyba jest właściwa wartość. A co do timezone - na razie mam wpisane GMT +1:00 i jest w porządku. Próbowałem też z samym +1 i też pokazywało prawidłowo. Jednak jaki powinien być format tego wpisu też nie mogłem znaleźć.
EDIT2:
a jednak, dzisiaj w nocy sprawdzałem specjalnie, i zamiast tego wyżej wpisałem 1 w timezone. I to pokazuje poprawnie, w nocy i w dzień ikonki.

patrycju5z
22-05-2010, 00:20
ja natowmiast mam problem ze pogoda pokazywa na jest na wczorajszy dzien zamiast na dzisiejszy. W pogodzie na nastepne dni wyswietla sie dzien dzisiejszy. Czy kto mial podobny problem?

zwiastun
22-05-2010, 03:03
Ustawiłeś odpowiednio strefę czasową w konfiguracji Joomla?

patrycju5z
22-05-2010, 15:05
W konfiguracji joomli ustawiony mam czas +1 środkowoeuropejski. Zmiana na jakikolwiek inny czas nie powoduje zmian w module pogody. W module pogody przy ustawieniu timezone wpisuje 0 a takze +1 co tez nie powoduje zmian.

BodzioX
26-10-2010, 21:16
Temat stary ale może odpowiedz się komuś przyda, do obliczenia pory dnia w parametrach modułu należy uzupełnić pola długość i szerokość geograficzną (pola Longitude i Latitude)

pikaska
07-01-2011, 03:48
A ja skorzystałam ze współrzędnych z Wikipedii, ponieważ nie mam pojęcia jak użyć wskazanego w instrukcji Google Maps API. Współrzędne mam dla małego miasta, nie wiem czy to dlatego, że to pokazuje pogode tylko dla wiekszych miejscowosci? Moduł probralam stad (http://www.gavick.com/download/free-extensions/article/download/4-free-joomla-extensions/35-gk-weather-gk1.html) Wszystko uzupelnilam jak w instrukcji, nawet w pliku serwera php.ini zmieniłam ;extension=php_curl.dll na extension=php_curl.dll Kompletnie juz nie wiem jak to przebrnąć, bo ciągle mam na stronie komunikat: cURL extension is not available on your server Pomóżcie!

Jdwind
07-01-2011, 10:28
W tytule modułu możesz wpisać Pcim Dolny - Kolonia, na zapleczu wpisz nazwę oraz Longitude i Latitude dla najbliższego dużego miasta i po sprawie. Kto będzie widział, co masz wpisane na zapleczu?

pikaska
08-01-2011, 00:42
Ustawiłam współrzędne dla Warszawy, ale to nie działa... dalej mam komunikat cURL extension is not available on your server

Jdwind
08-01-2011, 02:12
A nazwę miasta (nie nazwę wyświetlaną, bo tą możesz wpisać dowolną) wpisałaś Warszawa? Jeżeli tak, to prawdopodobnie Twój serwer nie ma włączonej curls. W opisie pisze: Weather GK1 module extension require cURLS to work...

PeFik
08-01-2011, 09:56
Pozostają ci zatem inne "pogodynki" - ostatnio nawet na blogu opisałem, tyle że ten wiget używa flash-a --> http://blog.elimu.pl/5533-widget-pogodowy-na-strone-www/

pikaska
09-01-2011, 01:58
Dziękuję za podpowiedź. Cóż. Nie wiem czemu to nie działa, próbowałam wszystkiego, ale to właśnie mnie niepokoi, skoro u innych działa z takimi samymi ustawieniami, a może mam coś źle skonfigurowanego w ogólnych ustawieniach? Choć strefa czasowa jest ok...

Jdwind
09-01-2011, 11:17
Skąd masz serwer?