PDA

Zobacz pełną wersję : Technologia CRM



Tom:-)
22-02-2010, 23:39
Gdzie mogę znaleźć obszernie opisane zagadnienie technologi: CRM? Nie za bardzo wiem z czym to się wiąże (tak jak nie widziałem co to jest CMS). Przeczytałem już podstawy wyszukane przez wujka Google ale jeszcze nie wiele wiem

siristru
23-02-2010, 09:09
O to moja działka :D By zrozumieć technologię CRM najlepiej przetestuj oprogramowanie CRM. Z własnego doświadczenia mogę polecić CiviCRM. Wdrażam go w firmie w której pracuję. Z grubsza rzecz biorąc filozofią CRM jest ułatwienie kontaktów z klientem a co za tym idzie łatwe przechowywanie i przetwarzanie jego danych, prosta komunikacja indywidualna lub zbiorowa, przechowywanie historii kontaktów z klientem, pozyskiwanie (na różne sposoby - czy to rejestracja w portalu czy też w jakimś wydarzeniu) danych klientów oraz ich udostępnianie (w zakresie przez nas ustalonym).

Obecnie firmy wciąż przechowują dane klientów w plikach xls, wab lub listach adresowych programów pocztowych. Ciężko je zintegrować. Oprogramowanie CRM ułatwia to wszystko. Poczytaj o możliwościach CiviCRM: http://civicrm.org/

Na początku obsługa może wydawać się trudna ale uwierz mi, warto się tego nauczyć. Program jest bardzo elastyczny. Mam małe błędy ale właśnie, wraz z biurem w Warszawie pracujemy nad ich poprawą (ja tylko testuję - żeby nie było, żę się pod programistę podpinam :) .

alimanzoor35
22-09-2010, 11:36
Its sounds good to me a lot.