PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z instalacją modułów joomla



baca888
23-02-2010, 15:06
Mam problem zzzz:) Postawiłem sobie stronę na serw. ovh.pl opartą na joomli 1.0.15 i przy próbie instalacji czy to bota czy modułu czy komponentu wyskakuje mi taka właśnie informacja : jak poniżej ( dowiedziałem się, że to dotyczy języka kodowania danego elementu tj. utf8 , iso ale nie mam pojecia jak temu zaradzić. Próbowałem konwertować te elementy do utf8 za pomocą programu Grzegrzółka ale nic z tego nie wyszło proszę o pomoc

Wczytywanie mambot - Wczytanie nieudane
Błąd: W pakiecie instalacyjnym - brak pliku Joomla! XML lub kodowanie pliku jest niepoprawne

Instalacja mambot - Niepowodzenie
Nie znaleziono pliku instalacyjnego:
/homez.116/dkbogusz/www/media/install_4b7cf2b17561b/

" :huh:Jeśli ten temat nie jest w odpowiednim miejscu to sorry i proszę go przenieść http://www.forumpc.pl/public/style_emoticons/default/huh.gif"

nikszal
23-02-2010, 15:40
Sprawdź jaka jest najnowsza wersja, bo moim zdaniem 1.5.15 a nie 1.0.15. Lubisz cofać się w rozwoju?

Wielebny
24-02-2010, 16:56
Jeśli nie ma tego pliki XML instalacyjnego to tylko pozostaje ci ręczna instalacja.

zwiastun
24-02-2010, 17:02
@Wielebny: a skąd wiesz,jaki jest powód tego komunikatu?

Wielebny
24-02-2010, 17:22
Ja ze swojego skromnego doświadczenia zauważyłem ,że pliki *.xml zkonfiguracja pakietów nie istnieją w pewnych paczkach. Za to czasami jest plik z opisem co i gdzie przekopiować. Np Comunity Builder zawiera pliczek INSTALL.txt:
Wycinek

It is recommended that you uninstall all such
modifications as the effects of using them with this component are
unknown.

IMPORTANT - As for any installation: BACKUP FIRST your database and files.

SUMMARY OVERVIEW
----------------
1) Install com_comprofiler component
2) Install mod_cblogin module
3) Install mod_comprofilerModerator module
4) Install mod_comprofilerOnline module
5) Enable CB Login, CB Workflows and CB Online modules
6) Select Name Style parameter from Community Builder Configuration and Save.
Run Community Builder Synchronize Users tool.
7) Disable Joomla/Mambo login modules
8) Add new Public menu item to Community Builder component
9) Add new User List menu item
10) Run Load Sample Data tool (optional)
11) Adjust Community Builder and Joomla/Mambo CMS settings to allow registrations
only through Community Builder
12) Done!

Jeśli jest możliwość to bym się starał ręcznie kopiować pliczki.
Jeśli się mylę to przepraszam i proszę mnie poprawić.

zwiastun
24-02-2010, 17:33
No cóż, każdy miał kiedyś skromne doświadczenie.
W tej jednak mierze:
a) sprawdzenie, czy jest to pakiet instalacyjnych, czy pakiet złożony z wielu paczek instalacyjnych należy do elementarza
b) paczki instalacyjne rozszerzeń Joomla zawsze zawierają pliki instalacyjne. I zwykle poprawne.
c) powodem komunikatu może być użycie do instalacji paczki, która nie jest pakietem instalacyjnym, albo jest pakietem instalacyjnym do nowszej wersji J! użytym w J!1.0, albo - rzadziej - jest błąd w pliku xml.