PDA

Zobacz pełną wersję : Sobi2 i 5 kategorii



Pablous
23-02-2010, 15:28
Witam.
Zamierzam zrobić katalog firm i po przestudiowaniu forum jestem niemal zdecydowany na wychwalany tutaj sobi2. Jednak natknąłem się na informację, że dana firma (artykuł) można przypisać co najwyżej do 5 kategorii. Przeklikałem sobie Demo na stronie projektu i faktycznie okazało się, że to maksimum.

Mój układ ma być następujący:
Lista branż - każda firma może należeć do dowolnej liczby branż
Lista podbranż - powiedzmy że działać ma to na zasadzie tagów, słów kluczowych. Każda branża ma wiele podbranż, każda firma ma wiele tagów.
Lista województw - wiadomo

Pytanie na konkretnym przykładzie. Czy dzięki Sobi2 będę mógł zrobić tak aby firma "Kopciuszek" należała do 7 branż i miała przypisanych 10 tagów (podbranż) ?

nikszal
23-02-2010, 15:46
Lista branż - każda firma może należeć do dowolnej liczby branż
Wyrób trumien i masarnictwo to wg Ciebie pokrewne branże? W jednym się zgadzam - w obu przypadkach główną zawartością jest... białko. Albo wulkanizacja i spożywka. W obu przypadkach mamy do czynienia z gumą (opony i guma do żucia). Przemyśl to jeszcze raz.

Pablous
23-02-2010, 16:01
Temat jest przez mnie bardzo dobrze przemyślany. Mimo że to założenia klienta, to akurat nie mam im nic do zarzucenia. Miałem przyjemność kiedyś administrować bazą teleadresową firm i mniej więcej wiem, że Pan Tadziu może założyć sobie firmę z dowolną ilością działalności (EKD lub KRS jak kto woli)
Więc firma "Srubokręcik" może zarówno prowadzić sklep ze sprzętem elektronicznym jak i zajmować sie montażem urządzeń, a na dodatek kto im zabroni zakładać sieci LAN.

Bardziej chodzi mi o dostosowanie możliwości programu do rzeczystości niż na odwrót. Może jakieś inne sugestie :)?

nikszal
23-02-2010, 16:33
http://www.sigsiu.net/forum/index.php/topic,18387.0/highlight,five+categories.html ale nic za darmo.

Pablous
23-02-2010, 17:06
Rewelacja!
Nie dość, że rozwiązało to mój pierwszy problem z ilością kategorii, to od razu załatwiło drugi.
2 pierwsze kategorie mają być bezpłatne, a za pozostałe będzie pobierana opłata. I proszę, jest od razu.
Dzięki wielkie :)