PDA

Zobacz pełną wersję : Jak usunąć wybór edytora dla użytkownika



krzychu
13-12-2005, 10:58
Witam ponownie
Zainstalowałem sobie edytor mosCE, wyłączyłem tinyCE, ale do pełni szczęścia brakuje mi jednego elementu. Chciałbym usunąć możliwość wyboru edytora dla zarejestrowanych użytkowników. Ważne jest owo "usunąc". Samo zablokowanie powoduje, że lista wyboru zawęża się do mosCE. Moim celem jest usunięcie tej listy z pozycji "Twoje konto". Wszelkie sugestie mile widziane :) .

zwiastun
13-12-2005, 13:09
Jeśli Twoją intencją jest usunąć pozycję menu, a nie wiesz, jak to się robi, to na początek poczytaj np. wskazówki Anny Callahan na joomlademo.pl (poradniki). Bo zadajesz pytanie z serii: proste, podstawowe

krzychu
13-12-2005, 15:25
Jeśli Twoją intencją jest usunąć pozycję menu ...
Nie chodzi mi o pozycję z menu, czyli nie jest to moją intencją.

pawel
13-12-2005, 19:38
Nic prostszego. Po prostu wytnij kod odpowiedzialny za ten wybór.

Jak? no czas trochę poczytać o htmlu i poznać trochę strukturę joomla/mambo.
Takie doświadczenie dużo Ci da i pozwoli później zrobić w joomli coś więcej niż standardowe zmiany w templatce.

krzychu
13-12-2005, 21:28
Nic prostszego. Po prostu wytnij kod odpowiedzialny za ten wybór.

Przede wszystkim dzięki za rzeczową odpowiedź i zrozumienie mojego problemu !
Pomimo lamerstwa, to i owo udało mi się ustalić. Utknąłem jednakże na jednym problemie. Otóż kod komponentu com_user (odpalany właśnie w tym przypadku) obsługuje parametry : _YOUR_NAME, _EMAIL, _UNAME, _PASS, _VPASS. Po wyborze edytora ani śladu :confused: . Potrzebuję chciaż drobnego drogowskazu, gdzie szukać. Przeglądałem potencjalnie związane z logowaniem komponenty i moduły i niczego takiego nie znalazłem. Szczerze mówiąc przekopałem też trochę inetu. Intuicyjnie czuję, ze problem jest banalny, ale nie wiem gdzie jeszcze mógłbym poszukać.

stone
13-12-2005, 21:41
Plik components/com_user/user.html..php
usuń

<tr>
<td colspan="2">
<?php echo $params->render( 'params' ); ?>
</td>
</tr>

krzychu
13-12-2005, 22:27
Rozwiązanie miałem przed oczami :) .
Serdeczne podziękowania ! Takie coś mobilizuje do nauki - tę część skryptu błędnie zrozumiałem.