PDA

Zobacz pełną wersję : [***] - moja przygoda z Joomla!



tomsson
24-02-2010, 13:40
cześć

zapraszam do obejrzenia [***]
Jest to moj pierwszy projekt internetowy, i pierwsza stycznośc z Joomla.
Wiele zawdzięczam chlopakom z tego forum ktorzy sa chętni do pomocy. Dziękuje Wam chłopaki !!!

Serwis jest ciągle modernizowany, opracowuje kontent , sypiam po 2-4h dziennie, wszystko strugam sam.
Serwis z założenia jest serwisem inforamcyjno spolecznościowym do tego dojdzie wirtualny przewodnik po mazurach.

Potrzebuję krytyki oraz jeśli już coś skrytykujecie to prosze o podanie ciekawego rozwiazania które polepszy moja strone.

Dzięki
do poklikania

siristru
24-02-2010, 13:56
Jak dla mnie strasznie naćpane tu wszystkiego. Miga, lata przesuwa się. Grafika nie jest mocną stroną portalu. W niektórych miejscach zaburzona jest równowaga (różne marginesy). No i błędy ortograficzne bo jeśli "Świerzak" pochodzi od słowa "świeży" to to się zupełnie inaczej pisze.

Strona przypomina mi pierwsze portale...

Polecam odciążyć projekt, dopracować grafikę (lub wejść we współpracę z grafikiem). No i sprawdzić błędy ortograficzne.

Wielebny
24-02-2010, 18:56
Brak systematyzacji kolorystyki i graficznego motywu przewodniego. Dobrym rozwązaniem było by zastosować podobny jaki jest na wp.pl - jest skromy ale czytelny i intuicyjny. Aby odciążyć stronę może pokombinuj z zakładkami w pod okienkach tak jak jest to na interia.pl

tomsson
26-02-2010, 15:50
dzieki chłopaki za odzew.

blad poprawilem .(kiedys mialem 4,5 z ortografi :D ) wplyw internetu daje znac :p

wracając do tematu. Troche pozmienialem na stronie. jesli chodzi o grafike to zawsze znajdzie sie ktos komu cos nie pasuje, takie sa ludzkie gusta i ja to rozumiem. Ale teraz troszke poprawilem, moze juz nie wydawac sie bedzie, ze strona jest taka NAćpana :)

nie wiem tylko jak odchudzic te baneru głowne największe. W irfanviewie troche pomotalem i waza one teraz kazdy z osobna po 120-130 KB to duzo ???

lipnie się one jakoś ładują.... takimi etapami.. wogle zauwazylem ze i te maloważące obrazki tez etapami sie wgrywaja. Czy to wina serwera ?

generalnie plan mam taki ze jak napisze projekt EU i dostane dofinansowanie to zlece full professional zrobienie serwisu
pozdrawiam

Delux
27-02-2010, 16:19
możesz napisać jak rozliczasz się z Urzędem skarbowym, bo też chcę założyć miejski portal i nie chcę wstawiać reklam adsense tylko normalne reklamy. Czy to trzeba zalożyć firmę lub działalność gospodarcza?

tomsson
27-02-2010, 21:02
oczywiscie jesli Twoje glowne źródlo dochodu będzie pochodzilo z reklam to jak najbardziej trzeba zakladac DG. Lub jesli czerpiesz przychodzy z reklam cyklicznie to też. Warto poczytać o tym przy tego typu portalach ;)
Ja na chwilę obecna jestem przed założeniem DG. Uważam ,ze jescze jest za wcześnie.
Na chwile obecną nie mam takiej potrzeby. ale już niedługo :)

stasio
27-02-2010, 21:07
ten portal wygląda jak z 94roku ale trzeba walczyć :)

tomsson
01-05-2010, 21:17
jednym się podoba innym nie. Ale więcej pochlebnyc priv dostalem niz negatywnych :)
ale masz rację walczyc trzeba :D

tomsson
19-07-2010, 12:43
a jak teraz ? lepiej ?

rolers
27-07-2010, 23:16
1. Masz to, co stanowi o wartości każdego dobrego portalu miejskiego - kontent. To jest ogromny plus tego projektu, na takiej podstawie z powodzeniem możesz go rozwijać.

2. Nie wiem, w jakich przeglądarkach oglądałeś swoje dzieło. W FF tego nie widać, ale w Operze w lewym górnym rogu translator wjeżdża na datę z imieninami.

3. Wiem, że o gustach się nie dyskutuje, ale pierwsze wrażenie po wczytaniu strony to chaos. Drugie wrażenie - chaos. Trzecie i kolejne również. Wejdź na http://archive.org i sprawdź, jak na przełomie wieków wyglądały czołowe polskie portale. Dostrzegasz podobieństwo? To było 10 lat temu.

Kontent jest ważny, ale standardy dotyczące wyglądu i nawigacji mocno się zmieniły. Przykład pierwszy z brzegu: zastanawiałeś się nad jasnym, jednolitym tłem? Ewentualnie z gradientem?
Wpisz w guglarkę 'web usability' ;-)

tomsson
17-08-2010, 19:46
A jak teraz ?

poczyniłem b. duże zmiany.


lepiej ?



co zmienić jeszcze ?

moje
17-08-2010, 21:05
Wczytywanie - tragedia (długo trwa). Layout - bigos (wszystko pstrokate i namieszane).

TLo
17-08-2010, 21:43
http://wirtualnyelk.pl/video-galeria/viewvideo/247/wirtualne-spacery/akwen-wodny-ponoc-ii.html
"Akwen wodny" - akweny są wyłącznie wodne... Aqua = woda.
Pierwsze z brzegu: http://pl.wikipedia.org/wiki/Pleonazm

tomsson
17-08-2010, 22:22
nom ładowanie grafiki która nie jest jeszcze zoptymalizowana powoduje ze dlugo sie laduje.

a jak teraz z kolorem czarnym w #main ? przytlumiłem tez pare niebieskic rażących kolorów . A może ktoś ma omysł na kolor, w sumie co głowa to gust :) Ełk jest kolorowy i ciepły.


dzięki poprawiłem akwen wodny, hdwshare pobiera tytuły filmów wraz z filmem (youtube i google) ale jest mozliwosc w PA komponentu napisać ręcznie :p


powiedzcie czy z czarnym pasuje to pozmieniam reszte elementow

moje
17-08-2010, 22:37
Dalej bigos - czyli nie fajnie, porównaj np. z polskatimes.pl, wyborcza.pl, dziennik.pl.

tomsson
18-08-2010, 14:49
ale podajesz przykłady serwisów odmiennych. Nigdy nie dażyłem do takiego pospolitego serwisu.
Wirtualny elk to nie tylko portal informacyjny to głównie Ełk i promocja jego walorów oraz regionu. To także platforma która umozliwi innym promocję miasta ełku poprzez pisanie artkułów do odpowiednich działów. portalu wirtualny ełk To zupełnie inny kontent niz dzienniki czy pospolite portale miejskie.

mam juz tysiące nadrukowanych ulotek i starałem się by wszystko było jednolite , tak samo banery które powiesze na miescie i na wylotówkach miasta <devil>

2886

stasio
18-08-2010, 15:07
ale on nie pisze o tym ze masz sie upodobnić do kogoś tylko żeby nie było kaszany... bo to wygląda jak portal zrobiony przez 10 latka.... to tło i te uśmieszki.....

moje
18-08-2010, 16:47
@stasio Ci już to wytłumaczył - tworzenie stron to nie action painting.

Nie wiem czemu uważasz je za serwisy odmienne. Jak narazie pospolitą jest Twoja strona, nie zachąca ona do jej oglądania, jak bym miał wybrać to wole mmelk.pl.

tomsson
19-08-2010, 00:08
@stasio zwracał uwagę i @stasio ma to. uśmieszki i tło zniknęło. Znienilem tez sposob wyswietlania newsow. Teraz user nie powinien miec problemow z rozeznaniem co czym jest co gdzie jest. co do grafy to rzecz gustu wiadomo. Trochę zabiore żółtej tęczy z headera tam z lewej strony logo i jego poblizu . I zajme się dopicowywaniem komponentów cos tam jeszcze zostało. Mam nadzieje że pomożecie jakbym o cos pytał to jeszcze pomozecie. mmelk.pl moze pozazdroscic kontentu i statystyk, za rok moj portal bedzie miał najlepszy kontent w całym internecie związany z Ełkiem i regionem musze kupic lustrzanke i kamere, najlepiej sferyczną :D
Przy okazji zapraszam do Ełku na mazury , tanio i naprawdę fajowo. Wpadnijcie za jakiś czas przygotuje na stronie ofertę atrakcji dla Was wszystkich.

moje
19-08-2010, 00:25
Dalej trzeba popracować nad kolorystyką, stylem, przejrzystością, pousuwać nadmiar paści.

Odnośnie wypoczynku, to zagranicą jest taniej - takie czasy.

Delux
18-11-2010, 15:39
mam do ciebie pytanie jak zrobiłeś że tutuł strony się wszędzie pokazuje?

TLo
18-11-2010, 17:14
http://wiki.joomla.pl/index.php/Nazwa_witryny_i_tytu%C5%82_strony_w_title

tomsson
25-05-2011, 14:24
Witam

Zaszło sporo zmian w serwisie między innymi layout na który tak narzekano :p
mam jeszcze sporo planów i praca ciągle wrze.

jak teraz?
czekam na opinie krytyczne

http://wirtualnyelk.pl

larry_krk
25-05-2011, 15:54
Sobi kojarzy mi się na tej stronie ze ścianą płaczu :p
i strona chyba trochę ślamazarna jest.
Strasznie dużo masz w nagłówku,może coś w mańkę rokgzipper ?

tomsson
25-05-2011, 16:05
Tak tak Sobi ogarnę na nowo.
rokgzipper rozwalił strone więc opada.

larry_krk
25-05-2011, 17:12
rokgzipper rozwalił strone więc opada
Możesz wykluczyć paczkowanie poszczególnych plików, dwa pliki css, to nie dziesięć, czy piętnaście.