PDA

Zobacz pełną wersję : Cały czas problem ze zdalna instalacją dodatków.



Wielebny
24-02-2010, 17:40
Na pewno wielu z wam jest sprawa już znana od dawna ale ja nie mogę sobie dąć z tym rady od jakiegoś czasu. instalacja dodatków działa mi jedynie z poziomu INSTALUJ Z KATALOGU. Ale ja bym serdecznie chciał bym mi instalowała z paczki ZIP wysyłanej na serwer. Mój serwer to laboratorium na virtualBox opartym na ubuntu.

Przy próbie instalacji mam owy błąd- POJAWIŁ SIĘ PROBLEM Z WCZYTANIEM PLIKU NA SERWER.
W związku z tym ,że serwer jest u mnie to mogę w nim do woli grzebać. Uprawnienia na katalogi oraz pliki nadałem 777 rekursywnie więc nie powinno być z problemów. W apache2 php.ini wyłączony mam tryb bezpieczny. Ścieżka dla open_basedir: jest ustawiona na /var/www (na innych nie chce mi się żadna strona uruchamiać) .Wielkość plików przy uploadzie mam ustawioną na 100 M + post na te pliki to 101M wiec to tez nie to. Pliki i katalogi dla Joomla są przejęte na własność przez usera www-data czyli takiego samego jak w przypadków plików od serwera apache2. pure ftp jest zainstalowany na serwerze i uruchomiony - mogę się na serwer wbić i zalogować userem np Wielebny (ale nie root).
Jeśli macie jeszcze jakieś rozwiązania tego problemu to proszę o pomoc.

2219 2220

Wielebny
12-03-2010, 17:41
Udało mi się problem rozwiązać i może komuś się to kiedyś przyda kto będzie miał swój własny serwer.

W pliku konfiguracyjnym configuration.php (nie przez panel administracyjny serwisu) ręcznie należy zmienić wpisy dla root ftp i ręcznie wyłączyć tę usługę dla Joomla! .

ftp_root na pełną ścieżkę np "/var/www/tmp" a nie "/tmp"


var $ftp_root = '/var/www/tmp'
var $ftp_enable = '0';
Zaś w php.ini systemu operacyjnego wpisujemy wartość zmiennej open_basedir na /tmp
lub dodajemy tę ścieżkę jako kolejny parametr czyli:

open_basedir=/tmplub np dla dwóch ścieżek

open_basedir=/var/www/tmp:/tmp