PDA

Zobacz pełną wersję : Pozycje w templatkach komponentów (na sztywno), problem



yabol_wawa
24-02-2010, 19:10
Witam serdecznie

Mam taki mały problemik. Testowałem sobie ostatnio taki oto rozwiązanie : brałem pliczek szablonu jakiegoś komponentu... Weźmy dla przykładu artykuł (components/com_content/views/article/tmpl/default.php) i wstawiałem tam kod wywołujący pozycję <jdoc:include type="module" name="jakastampozycja" />. Oczywiście pozycja wcześniej zdefiniowana w templateDetails. Zrobiłem sobie taki zabieg w szablonie artykułu i w szablonie komentarzy JComments. Wszystko działało bezbłędnie :D cieszyłem się że udało mi się znaleźć nowy patent na wygodne (jak dla mnie) rozmieszczanie pozycji pod moduły wewnątrz komponentów. Niestety po kilku dniach okazało się , że moja kombinacja działa tylko przy wykorzystaniu dla całej strony standardowego szablonu rhuk_milkyway. Na innych szablonach zamiast pozycji widzę pustki, a w kodzie dostrzegam moje wywołania taki jak w plikach php.

Nie wiem czy udało mi się opisać sytuację wystarczająco jasno. :D Starałem się jak mogłem, może ktoś będzie na tyle uprzejmy i naprowadzi mnie na rozwiązanie zagadki. Czemu moje pozycje działają tylko w tym standardowym szablonie ? Jak mam poprawić moje szablony żeby zabieg działał jak w rhuk_milkyway ?

Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam serdecznie

zwiastun
24-02-2010, 19:52
Jeśli zadziałało w tym przypadku, to wcale nie znaczy, że rozwiązanie jest poprawne.

yabol_wawa
25-02-2010, 10:30
Aha... Rozumiem - tzn nie rozumiem. Przeszukałem wszystkie artykuły dotyczące ładowania modułów w pozycjach ale nie doszukałem się rozwiązania mojego problemu. Co rhuk_milkyway ma w sobie że pozwala mi na takie rozwiązanie ?

zwiastun
25-02-2010, 11:08
Nie wiem co ma. Nie analizowałem tego sposobu. Samo polecenie umieszczające moduł w kontrolce należy do API Joomla!, więc z pewnością może zadziałać w innych okolicznościach, niż wpisanie w przewidzianym na nie miejscu w szablonie. Ale ono jest przeznaczone do stosowania w pliku budującym szkielet strony, a nie poza.

yabol_wawa
25-02-2010, 11:24
a czy znasz może jakiś rozwiązanie, na poprawne umieszczenie "pozycji pod moduły" wewnątrz komponentów ?

zwiastun
25-02-2010, 11:36
Nie pamiętam, nie mam głowy, ale w rozszerzeniach (centralny katalog) było coś w rodzaju: moduł wszędzie, gdzie chcesz. Ktoś też pisał o takim rozwiązaniu na forum.

Nazwa:
ModulesAnywhere

yabol_wawa
25-02-2010, 12:40
Dzięki za naprowadzenie na plugin.

Link dla potomnych http://extensions.joomla.org/extensions/core-enhancements/embed-a-include/6402

pozdrawiam serdecznie